Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Időnként előjön bennem az...

Időnként előjön bennem az irigység érzés más sikerei, helyzete, anyagi javai iránt, hogy lehet ettől megszabadulni?

Figyelt kérdés
Én is rengeteget építkezem, vállalkozásom van, biztos más szemével pedig én vagyok sikeres, de tudom, hogy ez az állandó összehasonlítgatósdi nagyon nem jó játék. Én is egy csomó emberen látom a siker végpontját, de semmit nem látok az odavezető útról, mégis sokszor kialakul bennem némi irigység bizonyos emberek élete iránt. Hogy lehet ettől az érzéstől végleg megszabadulni?

2021. ápr. 26. 06:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetőséged, próbáld jobban megismerni őket! Sokszor azért alakul ki bennünk rossz kép másokról, mert félinformációk alapján hamis következtetéseket vonunk le. Például nagyképűnek tűnhet, de lehet, hogy csak viccelődik és amúgy egy csupaszív ember. Az mindenképp jó, hogy felismerted az irigységet magadban. Sok ember sajnos nem látja, vagy nem vallja be magának, csak fortyog.
2021. ápr. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem magaddal foglalkozz. Írd össze, hogy mit értél el, és mi tenné boldoggá, vagy ha már megvan mindened, akkor azt. Ha újra ilyesmit érzel, emlékeztetheted magad, hogy nincs okod irigységre.
2021. ápr. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"tudom, hogy ez az állandó összehasonlítgatósdi nagyon nem jó játék"

Akkor ne tedd! Ez nem verseny.

2021. ápr. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
El kell engedni ezt a témát, mert ha örökösen ezen kattog az ember, abba bele lehet őrülni. Vannak olyan emberek, akik beleszületnek a jómódba és sosem dolgoznak egy percet sem azért, hogy jól éljenek... Ha örökösen hozzájuk mérnénk magunkat, akkor annak tényleg nem lenne jó vége. Akármennyit dolgozok, sosem leszek olyan életszínvonalon, de nem ezen múlik, hogy boldog és elégedett legyen az ember. Örülni kell a kisebb sikereknek is, ami lehet másnak semmit nem jelentene, de akkor is értékelni kell. Nem mindig könnyű, de ha megnéz az ember egy rokkant hajléktalant az utcán, akkor máris jobban tudja értékelni az életét.
2021. ápr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!