Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek kire szoktak...

Az emberek kire szoktak irigykedni?

Figyelt kérdés

Magamról szólva én mindig is egy irigykedő ember voltam, de “szerencsére” manapság csak egy volt osztálytársamra szoktam irigykedni. Rá is csak azért mert (régen, legalábbis) állandóan körülötte forogtak az emberek, mindig vele haverkodtak, és bár népszerűbb vagyok mint régen, igazából nem nagyon érdeklem az embereket. Az meg még jobban növeli a zavaromat hogy még ráadásul eléggé rossz attitűdje van, állandóan arról siránkozik hogy milyen szarul érzi magát. Meg amiatt is irigylem mert jobb anyagi helyzetben van, de az már mellékes.

Igazából eléggé unom az életemet, szerintem nincs benne semmi olyan aminek igazán örülnék.



2021. júl. 4. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
A magyarok mindenkire...
2021. júl. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem irigykedtem senkire. Legalábbis a szó szoros értelmében nem. Az többször megfogalmazódott bennem, hogy pl. de jó neki, mert príma alakja van, vagy szuper élete lehet, mert sok pénze van, tengerparton lakhat stb.

Ha a mélyére nézel egyébként az irigylés tárgyául szolgáló emberek életének, általában felfedezhetsz olyat, amit te nem szeretnél magadnak. Mire gondolok? Hogy a saját példámnál maradjak: lehet, hogy príma alakja van, sok a pénze, de beteg, vagy beteg a közeli családtagja. Vagy magányos, vagy nem foglalkozik vele a családja. Szokták mondani, hogy " mindenkinek megvan a maga keresztje", de a külvilág csak a csillogó felszínt látja. Ritka az olyan ember, akinek tökéletes az élete! Ezért nem érdemes irigykedni.

2021. júl. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akire hasonlítani akarnak

Látnak benne olyat amit saját magunkon képzeltek el

2021. júl. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azokra inkább szoktak, akik ugyanonnan indultak el, mint ők és valamiben előrébb járnak. Ez sokkal fájóbb tud lenni, mint egy híresség élete. Az irigységet is lehet jól használni, ha motivációt tud adni, hogy te is küzdj valamiért, de ha csak rossz érzéseket kelt, lehúz, esetleg te is megpróbálod lehúzni a másikat, akkor az senkinek nem jó.
2021. júl. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Már nem találom a videót, de pár éve láttam hogy egy hajléktalan/szegény kisfiú nézi ahogy egy másik, rendezett külsejű kisfiú ül a padon. A hajléktalannak asszem még cipője sincs, a másiknak meg szép, drága van. Elkezd irgykedni éy elképzeli milyen jó lenne ha úgy élne mint a padon ülő. Azt kívánja bárcsak helyet cserélhetnének. Ez meg is történik, a másik kisfiú felkiált v.mi olyasmit, hogy "Tudok járni!" és elszalad. Ő, már csak ül a padon, nem tudja mozdítani a lábait és jönnek érte a "szülei" kerekesszékkel🤷‍♂️
2021. júl. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Olyan tényleges irigykedésem nem volt (max. csak kicsiként és már nem emlékszem rá), de párszor volt olyan gondolatom, hogy milyen jó neki, mert mennyire szép, egészséges bőre van, vagy épp, mert valaki talpraesettebb, határozottabb, mint én.

De ez a gondolatmenet mindig megreked, mert nem ismerem az illetőt teljesen, ahogy az egész életét sem, mert csak egy töredékét látom. Könnyen meglehet, hogy az életében egy olyan dologgal küzd, némán, amit én abszolút nem bírnék el. És ennyiben is hagyom a dolgot.


Úgy általánosságban véve azokra szoktak irigykedni, akik valamiben ügyesebbek náluk, vagy épp valami olyant értek el, amire ők is vágyakoznak.

2021. júl. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az irigység mindig rólad és nem a másik emberről szól. Az az ember aki az irigységed tárgya csupán tükröt tart neked amiben a saját vélt vagy valós hiányosságaidat és vágyot tulajdonságaidat látod.
2021. júl. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Irigység valami olyan miatt van ami belőled hiányzik ( vagy csak szerinted) és a másikban meg van. A pasik a másik pasi sikereire irigyek, a nők meg akkor ha valaki szebb. Én sosem voltam elégedett magammal, mert nem látom magam szépnek egyáltalán. De amikor megyünk a férjemmel a Tescóban és a férjem szól hogy egy másik pár női tagja rácsapott a férje karjára és rondán nézett rám , mert a férje a fenekemet nézte, akkor az gondolom irigység vagy féltékenység a nő részéről. Én is irigy vagyok ha látok egy kiscsajt akinek van melle , mert nekem nagyon kicsi. És rosszul esik pl ha kivágott pólóban van és azt látom hogy a pasik bámulják. Rossz érzés mert jelentéktelennek érzem magam.
2021. szept. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!