Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Igaz lehet, hogy, aki valóban,...

Igaz lehet, hogy, aki valóban, eléggé ért valamihez, az nem a Gyakori Kérdéseken osztja az észt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy valamilyen szinten, most magam ellen is beszélek, mivel én is tagja vagyok eme csodás oldalnak. Ezt el is ismerem, tudom, hogy nem túl jó képet fest rólam, hogy erre szánom az értékes időm.


Valahogy az oldalt olvasgatva nem igazán tudnám elképzelni, hogy a gép túloldalán egy filozófus, biológus, fizikus, hittudós/vallástudós, politológus, matematikus, történész, kémikus, nyelvész, egy komolyabb művész vagy bárki más olyan ember ülne, aki elismert a területén. Sokszor kétségeim vannak afelől, hogy az oldalon egyáltalán hány olyan ember van, aki értékelhetően kijárta az általánost és meg is értette az anyagot, nem csak magolta...


Igaza volt Radics Petinek egy videójában: feltehetek ide kérdést, akármennyit, de egy bizonyos szint felett nem kapok rá választ. Nem magam akarom fényezni, hisz én is itt vagyok, magyarán én sem vagyok egy túlságosan magával elégedett, elismert ember, egyszerűen a saját tapasztalataim írtam le.


Szerintetek megalapozott az oldal rossz hírneve? Tényleg azon emberek oldala lenne, akik máshol, komolyabb helyeken nem találnak elismerésre és, vagy nincs társaságuk?



2022. jan. 16. 01:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Persze a trollok meg a sorozatkérdezők tönkreteszik, de jó tanácsokat is lehet olvasni. De gondolom, ez attól is függ, melyik kategóriában vagy.
2022. jan. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
21%
Sajnos igazad van.
2022. jan. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Vannak nagyon színvonalas válaszok. A tudomány kategóriában lehet gyönyörködni olykor. Néha itt is. Sajnos egyre több a troll, a tudatlan okoskodó, a jószándékú kliségyártó és az olyan, aki itt éli ki a sznobizmusát.
2022. jan. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%

"Igaza volt Radics Petinek egy videójában: feltehetek ide kérdést, akármennyit, de egy bizonyos szint felett nem kapok rá választ."


Engem az nyűgöz le, ha valaki platformot kap, annak minden szavát elhisszük. Mint mikor egyetemes igazságként idézünk filmeket.

2022. jan. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

A tudomány kategóriában szerintem is kimondottan színvonalasak a válaszok, és vannak felismerhető felhasználók, akiken egyértelműen látszik, hogy az átlagnál sokkal intelligensebbek és tájékozottabbak.


Szerintem sok ember egyszerűen szeret kommentálni, megosztani a gondolatait, illetve segíteni másoknak. Ezekben nincs semmi alja dolog, hiába próbálják olyan sokan annak beállítani.

2022. jan. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen. És? Attól még én nagyon szerethetem az oldalt, és laikusként igyekezhetek a legszakszerűbb válaszokat adni. Egy csomó olyan terület is van, ami nem tudományos, hanem tapasztalati, pl otthon, főzés, emberek, politika rovat. A komoly szaktekintélyeknek nem ez a szintjük, de a saját foglalkozásom terén például én is oszthatok szakszerű válaszokat, még ha nem is vagyok professzor.
2022. jan. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Harmadéves mentőtiszt hallgatóként nagyon szívesen segítek hasznos válasszal ellátni az egészség kategóriában kérdezősködőket. Persze csak abban az esetben válaszolok ha értem a kérdést és 100%-ban biztos vagyok a helyes válaszban. Hülyeségeket és bizonytalan információkat soha nem osztok meg.


De találkoztam már az oldalon diplomás orvossal is, szóval a kérdésed nem teljesen igaz, viszont abban igazat adok, hogy rengetegen szeretik kiadni magukat szakértőknek, holott halvány fingjuk sincsen az adott témával kapcsolatban.

2022. jan. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Intelligens ember is lehet magányos. Sok példa van erre az oldalon. A tudomány és az elektronika kategóriákban nagyon profik vannak, nekik ez kikapcsolódás lehet. Az üzleti és a politika kategóriákban is, bár ezek hígabbak. Különösen utóbbiban rengeteg a dühöngő troll.
2022. jan. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

#4.

Miért ne érthetnék egyet egy nálam híresebb emberrel? Ennyi erővel nem kellene, hogy legyenek vallások, filozófiák, politikai ideológiák stb., mert a többségük egy nálam híresebb ember gondolataihoz kötődnek.

2022. jan. 16. 01:49
 10/28 A kérdező kommentje:

#6.

A politikát én kivenném. Én közel állok technokráciához és ezen világnézetemben megerősít a laikus politizálás is. A legtöbb ember alapvető politikatudományos és politikafilozófiai fogalmakkal sincsen tisztában, ennek ellenére sokan alpári stílusban osztja ki a másikat, érvek nélkül. Ilyenkor verem a fejem a falba, hogy miért van szavazati lehetősége az ilyennek. Javaslom nézz meg pár videót az Ideológiák Tárházától! Ők valóban értenek a politikához (is, mint sok máshoz).

2022. jan. 16. 01:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!