Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Igaz lehet, hogy, aki valóban,...

Igaz lehet, hogy, aki valóban, eléggé ért valamihez, az nem a Gyakori Kérdéseken osztja az észt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy valamilyen szinten, most magam ellen is beszélek, mivel én is tagja vagyok eme csodás oldalnak. Ezt el is ismerem, tudom, hogy nem túl jó képet fest rólam, hogy erre szánom az értékes időm.


Valahogy az oldalt olvasgatva nem igazán tudnám elképzelni, hogy a gép túloldalán egy filozófus, biológus, fizikus, hittudós/vallástudós, politológus, matematikus, történész, kémikus, nyelvész, egy komolyabb művész vagy bárki más olyan ember ülne, aki elismert a területén. Sokszor kétségeim vannak afelől, hogy az oldalon egyáltalán hány olyan ember van, aki értékelhetően kijárta az általánost és meg is értette az anyagot, nem csak magolta...


Igaza volt Radics Petinek egy videójában: feltehetek ide kérdést, akármennyit, de egy bizonyos szint felett nem kapok rá választ. Nem magam akarom fényezni, hisz én is itt vagyok, magyarán én sem vagyok egy túlságosan magával elégedett, elismert ember, egyszerűen a saját tapasztalataim írtam le.


Szerintetek megalapozott az oldal rossz hírneve? Tényleg azon emberek oldala lenne, akik máshol, komolyabb helyeken nem találnak elismerésre és, vagy nincs társaságuk?



2022. jan. 16. 01:15
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

#7.

Magáról állította vagy van is rá valami konkrét jel is, hogy valóban orvos?


#8.

Nyilván lehet, de általánosságban egy idő után a saját köreikben találnak maguknak társaságot.

2022. jan. 16. 01:58
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

#11 Azóta ismerem személyesen is, sokat segített és segít nekem a tanulmányaimban, szóval nem kamu orvos.


Persze van ellenpélda is, múltkor valaki mikrobiológusnak adta ki magát. Ő szerinte mindenki proli aki nem a K+F szektorban tevékenykedik, érvelése üres és egy olyan hozzászólása nem volt még aminek bármi köze lett volna, nemhogy a mikrobiológiához, de az általános biológiához sem.

2022. jan. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Saját autószerelőműhely játszik? 48 évesen, kb 1994 óta művelem.

Néha feljárok ide amikor nem tudok aludni, vagy hulla fáradt vagyok, akkor segítek a fiatalságnak.

És igen, tele van akkora kretén válaszokkal a kategória, hogy fogom a fejem néha. És mondja, okoskodik, leugat, beszól, ő jobban tudja.

De már csak leírom a hibát, és vissza se nézek inkább.

2022. jan. 16. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen alaptalan. Mindenki használ internetet, sokan internetes közösségekben is aktívak, vannak emberek, akiket ez szórakoztat például. Ezzel a dumával azok nyugtatják magukat, akik nem bírják elviselni azt, hogy egy náluk valamiben jobb embernek jobb a lényeglátása.


Tény és való, hogy egy idő után irritáló és fárasztó értelmes ember számára, ami itt megy, ezért inkább angol nyelvű fórumokra megy, de azért ezt így ebben a formában nem lehet kijelenteni. Főleg, hogy az értelmesebbje is gyakran szórakozni jár ide, nem feltétlenül magasröptű témákat megvitatni.



Én is, holott tettem már fel kérdést doktori képzéssel kapcsolatban és elhiheted, hogy nem azért, mert annyira azt szeretném fakelni, hogy magasan képzett vagyok. Másrészt nem azt kell elhinni, hogy xy valamilyen szakember, hanem abból látszik, hogy valóban az, ahogy beszél a saját területéről. Én szoktam válaszolni a szakmámat érintő kérdésekben, gyakran hivatkozásokat, forrásokat is linkelek. Ezek után elég nehéz azt gondolni rólam, hogy csak kamuzom, aki vagyok, de nem is számít, hogy én vagy más kik vagyunk és tényleg van x diplománk vagy sem. Nem rajtunk és a személyünkön kellene gondolkodni, hanem azon, amit mondunk. Ha nekünk nem hisz valaki, akkor higgyen a keresőnek vagy azoknak a forrásoknak, amiket mi megosztunk és amikkel mi szintén a tanulmányaink alatt vagy a szakmánkban találkoztunk. Engem sem izgat különösebben, hogy ténylegesen testépítő-e az, aki a fehérjék felszívódásával kapcsolatban próbál valamit átadni. Szarok én rá, hogy ő ki vagy mi, az információért jöttem, nem őt bírálni.

2022. jan. 16. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem. Pl a sport mozgás kategóriában rendkívül tapasztalt testépítők és küzdősportolók is szoktak válaszolgatni a kérdésekre, igen hasznos tanácsokat, tapasztalatokat osztva meg.
2022. jan. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Kategóriája válogatja.


Érdemes a tudomány kategóriába nézelődnöd, vannak kifejezetten brilliáns emberek.

Onnan konkrétan rengeteg kérdést mentettem már, mert tanulni lehetett belőle.


Itt az emberek kategban azért van kb. 2%, akik tényleg hasznosan kommentelnek és tudnak segíteni.


De pl. ott a sport kateg, konkrétan nem normálisak válaszolgatnak egész nap.

2022. jan. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Van benne igazság, mert tartalmasabb dologgal leköti magát. Azonban, ha mégis marad szabadideje, akkor itt is levezetheti azt, ami nem gáz.
2022. jan. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyre inkább igaz.

Vannak még itt az oldalon olyan emberek, akik bőven átlag felett vannak, de már elenyésző ahhoz képest, hogy mennyien voltak annak idején.

Az oldal rossz hírneve szerintem mindig is meg volt különböző vicc oldalak miatt, de könnyen lehetett látni, hogy ez nem igaz.

Ma már ez sincs így, hisz mind a sok kérdés mind a sok válasz között látszik, hogy túl sok a troll.


De az biztos, hogy a legtöbb értelmesebb ember aki rábukkant a neten erre az oldalra, az már rég rájött, hogy felesleges itt erőlködni, hisz ugyanaz a kérdés mindig felbukkan újra meg újra, na meg a sok troll.

Unalmas mindig ugyanabban a kérdésben segíteni az embereknek, mikor létezik kereső is.


Sokszor komolyan egyszerűbb lenne főleg ünnepek előtt a főoldalra külön topikba kirakni a régebbi ugyanolyan kérdéseket a következő időszakról...

Mert mindig ugyanazokat a kérdéseket látod.

2022. jan. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Én az alábbi kategóriákban vagyok aktív:

-Ünnepek (mindegyik)

-Kultúra és közösség (vallás, művészetek, népszokások, nyelvek, szokások, etikett)

-Utazás (szinte mind)

-Tudományok (Társadalomtudományok és bölcsészet, természettudományok, alkalmazott tudományok, helyesírás)

-Közoktatás, tanfolyamok (szinte mind)

-Állatok (szinte mind)

-Egyéb kérdések (önismereti kérdések)

-Ételek, italok

-Üzlet és pénzügyek

-Gyerekvállalás, nevelés

-Családi kapcsolatok

-Emberek (mind)

-Politika (mind)

-Számítástechnika (mind)

-Felnőtt/Tini párkapcsolatok, szépség és divat, sport, mozgás nagyon ritkán.


Ezen tapasztalataim alapján vetődött fel bennem a kérdés.

2022. jan. 16. 10:01
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem válaszolt már orvos itt annyira niche, unalmas, technikai témában, hogy egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy valaki csak eljátszotta volna, hogy tényleg az.
2022. jan. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!