Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyetemen normális, ha furán...

Egyetemen normális, ha furán érzem magam társaságban, mert kb. mindenki másnak diplomások, értelmiségeik a szülei rajtam kívül?

Figyelt kérdés
Egyetemen akár akiket picit jobban megismertem szaktársaim, akár máshogy megismert egyetemista társaságomban azt látom kb. mindenkinek diplomásak a szülei. Pl. kialakult egy ismerősi kör nem a szakomról és ott is az egyik lány apukája konkrétan nyelvész professzor az egyetemen, a másik szülei tanárok, a harmadik srác apja orvos, stb. Én ehhez képest elég proli családból jövök, apukám egy alkoholista udvari sepregető általános iskolában, anyukám gyári szalagmunkás. Én csak azért jöttem egyetemre, mert imádtam olvasni és mindig azt mondták gyerekként jó fejem van és "löktek", hogy menjek tovább gimnáziumba és most egyetemre is, de pl. tesóm is szakközepet végzett eladóként és már dolgozik.
2022. febr. 14. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg igenis légy rá büszke, hogy te egy értelmiségi család híján is ugyanott tartasz, mint azok, akiknek a szülei diplomások. Azt pedig ne felejtsd el, hogy te mindig csak a saját dolgaidért vagy felelős, vagyis nem az számít, hogy a szüleid nem tanultak felsőoktatásban, hanem az, hogy te igen.
2022. febr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Elsővel értek egyet. Neked nehezebb dolgod volt és van értelmiségi háttér nélkül, így inkább büszke legyél magadra és a teljesítményedre ahelyett, hogy szégyenkeznél a családod miatt.
2022. febr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Én is így vagyok egyetemen, mindkét szülőm gyári munkás. De keresnek fejenként 350 ezret, egyke vagyok, így jól élünk.


Míg a kolis szobatársam mindkét szülője gimnáziumi tanár ilyen 200-210-es fizetésekkel, ráadásul 2 gyerekük van, úgyhogy ők kb. nyomorognak.


Úgyhogy a végzettség nem minden.

2022. febr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem normális, hogy így érzel, viszont szerintem nincs okod furán érezni magad emiatt. De most na, ez szerintem emberi tulajdonság, hogy ilyenkor az ember egy kissé furán érzi magát, hogy na, mások szülei mind diplomások, de az övé nem. Viszont szerintem ez nem gáz, se semmi. Te nem a szüleid vagy, szóval most mindegy, hogy ők mit végeztek el, meg minden, az még nem jelenti azt, hogy neked is ugyanúgy kéne tenned, mint nekik, vagy hogy te kevésbé vagy egyetemre való, mint az ismerőseid, akiknek diplomások a szülei. Mindenki más. Van, aki nem tanul egyetemen, van, aki szakmát végez, van, aki szakmát sem végez, csak szimplán próbál keresni valamit.. szerintem ez mind nem számít, hanem az számít úgy összességében, hogy hogyan fogsz majd tudni boldogulni az életben. Szóval nem tudom, szerintem normális, hogy így érzel, ez egy természetes érzés, viszont nincs okod emiatt kevesebbnek érezni magadat, vagy ilyesmi.
2022. febr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem a szüleiddel kell villogni, hanem magaddal. Nekem sem diplomásak a szüleim, én mégis a sikeresebbek közé tartoztam mindkét szakomon.



Az a szégyen, hogy a szüleidet prolizod, mert más a végzettségük.

2022. febr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se diplomások a szüleim, de kit érdekel? Nem a szülő a lényeg, hanem te magad. Azt nézd mindig, hogy te honnan indultál és mit értél el.
2022. febr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!