Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A magyarok többsége miért...

A magyarok többsége miért intoleráns a cigányokkal, míg a zsidókkal szemben toleráns?

Figyelt kérdés

Persze nem cigányokat verőkre gondolok, hanem egyszerű személyes és társadalmi gondolatokra.


Magamon is észrevettem valamennyire: ha kiderülne, hogy zsidó származásom is van, akkor megvonnám a vállam és mondanám, hogy mindig is tetszettek a zsidó óvárosok, de ha az derülne ki rólam, hogy van cigány származásom is, akkor nem igazán örülnék.


A legtöbb embernél ez megfigyelhető és nem gyűlölködés, hanem sokkal inkább előítélet.


Miért van az, hogy azok is, akik minden nép kultúrája után érdeklődnek, a romákkal szemben előítéletesek?



2022. febr. 15. 21:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
cigányok tesznek azért hogy szerethetőek legyenek , ezért intoleráns velük a többségi társadalom
2022. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Van az a vicc...

Nyissák ki!

Erre a válasz.

Nyitom.

2022. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon egyszerű a válasz és szerintem ezt te is tudod csak nem mered bevallani magadnak : a cigányok kártékonyak a zsidók pont ellenkezőleg.


Meganbyi zseniális elme van közöttük, akiknek a tudományos munkássága nélkül az emberiség még jóval elmaradottabb lenne.

2022. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Mert a zsidók átlagban nem késelnek meg a villamosmegállóban, nem verik el a nagyanyád pár ezer forintért és javarészt nem élősködnek a társadalmon. Persze, kivételek mindkét oldalon vannak, de ugye a Kemecsei lány szemét se egy tanult zsidó nyomta ki.
2022. febr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Mert a cigányokkal minden magyarnak van negatív tapasztalata.

Nekem is van,olyan helyen nőttem fel.

Tipikus beltenyészet küllem,tömegben rajzó és állatként viselkedő csoportok (egymagában egyiket se látod,mert olyankor kussol és ha a "múltkoriért" betámadod,menekül még a nagydarab is).


Ezzel szemben zsidót szinte senki nem látott,vagy nem ismerte fel,mert egy tök értelmes csendes ember (tudós,színész,tanár,bármi) és nem veri magát majomként.


Ami a legfontosabb,az utcán senkit nem támadott meg soha rajban (legalábbis itt nálunk).

2022. febr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
MErt a cigány az cigány a zsidó meg nem cigány.
2022. febr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
11%
4-es, annyit pontosítanék, hogy a szemkinyomós bűncselekmény cigány belügy volt, ui. az áldozat is cigány volt.
2022. febr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
25%
És mi a helyzet a zsidó vallású cigányokkal?
2022. febr. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%
8# állítólag ők valami extra szörnyű népség, több helyről hallottam. Nyírségben úgy tudom gyakori.
2022. febr. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek általában a tapasztalataik alapján hozzák meg az előítéleteket, és zsidók esetében nem nagyon vannak személyes vagy közvetlen ismerősi körben rossz tapasztalatuk.

Egyébként ilyen téren sosem értettem hogy zsidókkal mi bajuk az embereknek, mert én sem tudnék semmi negatív cselekedetet elmondani ami rájuk vall, hogy tudnám, hogy rájuk jellemző az elkövetése.

2022. febr. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!