Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak szerintem undorító ez a...

Csak szerintem undorító ez a mai társadalom?

Figyelt kérdés

Kérdésem főként a párkapcsolati szempontból szól.

22 éves vagyok, férfi és csak azt látom, hogy emberek akik kemény évekig vannak együtt egyszer csak szét mennek.

Hasonlóan én is.

Manapság már az a menő a mi korosztályunknál, hogy a lányok minél hamarabb veszítsék el szüzességüket, a srácoknak pedig az a trend, hogy minél több legyen meg neki..

Személy szerint, aki egy magát normális gondolkodó embernek tartja, hányingerem van.

Mindenki csak dobálózik a szavakkal, így szeretlek, úgy szeretlek, de a súlya ennek pedig csekély.

Mindig is így ment az élet, vagy ez tényleg egy új keletű dolog, illetve hová visz ez majd a későbbiek folyamán?

Személyes vélemények, tapasztalatok is jöhetnek



2022. ápr. 27. 06:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%
Semmi nem tart örökké. Régen nem váltak el, együtt maradtak akkor is, ha minden rossz volt. Abban mi a jó?
2022. ápr. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Azért, mert mindenki a tökéletességre hajt egy kapitalista világra, és csak úgy hullanak a normális eszmék
2022. ápr. 27. 06:59
 3/31 anonim ***** válasza:
81%

Nem csak szerinted. De más élethez való hozzáállása miért zavar? Akadályoz ez téged abban, hogy te ne ilyen legyél?

Véleménye mindenkinek van és lehet. De tudjuk hogy az milyen.

2022. ápr. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
70%

A férfiakba biológiailag van belekódolva, hogy minél több nővel legyenek együtt.

Ne legyél már ennyire megkeseredett. Nemcsak a te generációdra jellemző az, hogy a fiatal csajok minél hamarabb el akarják veszíteni a szüzességüket.


Tényleg, mi a jó abban, amit az 1-es írt? Hogy csak ölik egymást? Párom apja és élettársa pont ilyen életet él. Szórakozni, kirándulni ha két évente egyszer elmennek, vagy még annyit se, több a veszekedés, mint a nyugodt pillanat.

A stresszben, veszekedésben való élés pedig fizikálisan és mentálisan is megbetegít.

Majd megérted, kérdező, még fiatal vagy.

Van, ahol több évtizedes házasság után vállnak el a felek..és? Mindenki foglalkozzon a saját életével. Te innen kívülről úgysem tudod megítélni, hogy mennyire jó vagy rossz egy kapcsolat.

2022. ápr. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Én csak attól tartok, hogy egy olyan ember vagyok akinek szent szó a hűség, és az erkölcsök, viszont talán ilyet nőben nem találok.

(ez az állítás nem egyenlő azzal, hogy nincs is ilyen nő.)

2022. ápr. 27. 07:13
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Mindig így ment, sőt, régen a nőket mihamarabb férjhez adták tizenévesen aztán 14-15 körül már jöhettek a gyerekek.

A válás viszont vagy tilos volt, vagy "csak" megvetendő dolog, a nők nem tudtak egyedül fennmaradni így nem lehetett (legalábbis nem olyan könnyen) véget vetni a kapcsolatoknak. Most nincs előttem statisztika de fogadni mernék hogy több volt a háztartáson belüli erőszak és a házastárs meggyilkolása mint ma.

Szerintem ezeknél azért jobb egy válás...

2022. ápr. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
37%
Régen a férfi férfi volt, most meg... Elég elolvasni téged, és örülök, hogy a 25 éves lányom társa nem egy mai picsogó pasi.
2022. ápr. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

#7

Attól, hogy ki fejeztem aggályaim, attól még keményen húzom a szekeret, hogy elejem a céljaimat (Ami szerintem egy jó pár embernek nincs)

Szóval veszem a válaszod általánosításnak.

2022. ápr. 27. 07:24
 9/31 anonim ***** válasza:
97%

Mindig is így ment az élet. Csak régen még nem voltak olyan felületek, mint manapság az internet, ahol az emberek ilyen mértékben meg tudták osztani egymással a véleményüket, tapasztalataikat.

Én 10 évvel vagyok idősebb nálad, vagyis a 2000-es években jártam iskolába és már akkoriban is megesett a belvárosi általános iskolámban, hogy lányok teherbe estek 13 évesen. Már akkor 12-13 évesen az számított menőnek, aki a legtovább jutott egy fiúval/lánnyal. (Hozzátenném, hogy elenyésző számban volt jelen az iskolában a kisebbség mielőtt valaki őket emlegetné)

De a szüleim is ilyesmikről számoltak be. Apám is mondta, hogy még szép lányom, akit lehetett, azzal elmentem egy körre, ha lehetett, akkor kettőre is.

Bátyám 5 évvel idősebb nálam és ő is 30-33 éves kora körül hagyott alább a vadászgatással.

Az én környezetemben én vagyok a kivétel. Sosem érdekelt a népszerűség se a felszínes kapcsolatok. Szerencsére sikerült is ennek megfelelő társaságot és párkapcsolatot is találnom. Te se add fel.

És az előttem szólókkal is egyetértek. Ha valamiért rossz a kapcsolat, akkor véget kell vetni neki. Mert nem egészséges egyik félnek se, és az esetleges gyerekeknek se, egy olyan légkör, ahol már csak egyfajta felelősségtudatból vannak csak együtt.

2022. ápr. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Vannak pedig.
2022. ápr. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!