Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyetemen nappalin, hány éves...

Egyetemen nappalin, hány éves kortól éreztetik hogy már öreg vagy oda?

Figyelt kérdés

Most a levelezősökkel ne foglalkozzunk, igen tudom oda inkább 30+ koroszály jár.


Arra vonatkozik a kérdésem hogy mi az az életkor NAPPALI tagozaton amikor már elkezdenek távolságot tartani tőled, mert már nem az ő korosztályuk vagy, pl. nem hívnak el meginni egy italt, kajálni, bulizni előadások után, eleve már fel sem merülsz mint a társaság tagja, akár már nem is nagyon akarnak beszélgetni sem veled.



2022. máj. 6. 09:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én orvosira járok, nálunk egyrészt gyakran előfordulnak több éves csúszások, másrészt eleve nem mindenki egyből gimi után kezdi az egyetemet, hanem van, aki xy szak elvégzése, vagy pár év munka után kezd. Sosem csinált ebből senki problémát, a 25 éves csoporttársainkkal is ugyanúgy bántunk minden téren, mint a 18 évesekkel. Vannak 30+-os évfolyamtársaink (de még alattunk járók is), senkit nem érdekel a dolog.
2022. máj. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem 27 éves volt a legidősebb szaktársam és ő szerintem teljesen jól be tudott illeszkedni, legalábbis megtalálta a saját társaságát, lettek barátai. Annyi, hogy ő végig dolgozott a képzés alatt és emiatt nem volt annyira rugalmas, ritkábban ért rá stb., hiszen nem csak egyetemre kellett járnia. Viszont abszolút befogadtuk, szerintem ő sem érezte magát túl idősnek.


Szerintem egyébként ez sokkal inkább attól függ, hogy milyen a személyiséged, érdeklődési köröd stb., illetve milyen emberekkel kerülsz össze. Én például egy évvel később kezdtem az egyetemet a gimi után és csúsztam az egyetemen is, így most ilyen 2-3 évvel fiatalabb emberekkel járok órákra. Ez annyiból más, hogy nem az első évtől ismerjük egymást, volt egy pandémia, online oktatás stb., de velük én például abszolút nem tudok kapcsolódni és öregnek érzem magam hozzájuk. Sokszor olyan dolgokról beszélgetnek, amikhez én abszolút nem tudok hozzászólni és igazából engem annyira nem is foglalkoztat vagy nem érzem magaménak (pl. nagyon felkapott a tiktok ugye, a kpop, a trap, az asztrológia stb., vagy amit bevallom nem szeretek az az állandó drámázás meg ez a megyünk “ribikkel” a bulikába, bitch, daddy issues, mindenki mindenkinek a bébije, kutyafüles selfie, elf bar stb. kultúra, nem tudom jobban leírni és ezekkel senkit nem is szeretnék megbántani, de én ezt tényleg nem tudom hova tenni). Nem vagyok begyöpösödött, antialkoholista, prűd meg ilyenek, de én sokszor tényleg azt érzem, hogy én már túl öreg vagyok ehhez és inkább másra lenne igényem. Úgyhogy köztük például senkivel sem tudtam jó kapcsolatokat kialakítani, holott egy korosztály vagyunk.

2022. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem életvitel függő is. Ha az ember dolgozik mellette, akár családja is van, akkor nem feltétlenül tud/akar vegyülni a fiatalsággal, nem is biztos hogy tudnak miről beszélgetni. Én így azt mondanám, hogy 30+ már nem feltétlenül tud emiatt asszimilálódni.

A levelező teljesen más. Ott lényegében tökmindegy milyen korosztály, szerintem teljesen más a mentalitás. Ugyanolyan jól elvoltunk mindenkivel 25-55 között.

2022. máj. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Ez személyfüggő... én most vagyok 27,kolis, kicsit már érzem, nem tudok mit kezdeni a fiatal 18 éves kolisokkal. Viszont megvan az a baráti társaságom, akikkel elvagyok. Van köztük 23 éves is, de többet számít a kornál a hasonló érdeklődesi kör, szemelyiseg stb
2022. máj. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!