Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vannak akik éreznek még így?

Vannak akik éreznek még így?

Figyelt kérdés

Elég nagy dilemmában élek jó ideje.Szeretnék családot, de egyszerűen nem érzem értelmét ennek a sok marhaságnak amiért tenni kéne.Tv, meg családi ház, luxus, kvfőző, autó meg a többi marhaság.Teljesen meg vagyok nélkülük, és legszívesebben csak egy tanyára kiköltöznék.De rájöttem ,hogy a nők mind ezt várják el, amiket fenntebb felsoroltam.Úgy érzem teljesen felesleges ez az egész idő, és munka amit ezekbe belefektetnék.

És azon gondolkozom ,hogy inkább elvonulok, vagy játszam meg magamat ,hogy nekem ez mind kell...


2022. aug. 7. 15:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

A családosok mondjuk azért, hogy a gyerekük ne úgy nőjön fel, hogy egy tanyán nézi ahogy kapirgálnak a tyúkok.

Egy gyereknek élményekre, programokra van szüksége. Tapasztalatokra. Nem elég kivágni a kertbe az év 365 napjában, hogy menjél, foglald el magad, az egy ingerszegény környezet egy gyereknek aki épp nyit a világra és midnenre kíváncsi. A fejlődése is sokkal lassabb, visszamaradottabb lenne egy eldugott tanyán, mindenféle élmény/program nélkül. A szülők pedig nyilván a legjobbat, a legtöbbet akarják nyújtani a gyereküknek, ha már életre hívták.

Nem lehet valakit úgy felnevelni mint egy amish-t. Előbb-utóbb közösségbe kerül és megkeserítik az életét a többiek, ha még azt se tudja hogy ki az a Donald kacsa, vagy mi az a Balaton. Most csak mondtam egy példát.

Ha az ember családot akar, azért áldozatokat kell hoznia, mindegy hogy az illető férfi vagy nő. Mindkettő meghozza a maga áldozatait a családért. Persze dönthet úgy is az ember hogy senki másra nincs tekintettel, nem hajlandó senki kedvéért kompromisszumokat kötni, csak akkor fogadja el cserébe a magányt. Akkor vonuljon el magának, aztán azt kezd az életével amit akar, senki nem szól bele.

2022. aug. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Hát ez meglep, mert több száz éven keresztül tanyákon éltek, az emberek.Szerintem semmi bajuk nem akadt.Öregapámék szinte a fél életüket egy házban élték le, és semmi bajuk nem volt.Sőt még fűrdőszobájuk sem volt.De oké értem ,hogy te ezt tartod helyesnek, hogy ki kell élvezni mindent.

De akkor ezt hagyjuk.Minek kell ez a sok kütyü??Az mit szolgál?

2022. aug. 7. 17:00
 13/23 A kérdező kommentje:
Tehát egyszerűen élni, természetességhez közel, gyereket nevelni már bűnnek számit?
2022. aug. 7. 17:02
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem lehet összehasonlítani a nagyszüleink idejét a miénkkel, ezt te is tudod. Akkor az volt, most meg más van.

A kütyük nagyrésze valóban felesleges, de ennyi erővel te most egy kütyüt használsz épp amiről nyomod a gyk-t. Nem tudom hogy gépről vagy telefonról vagy, de ez pl nem létszükséglet, csak úgymond szórakozásból használod, nem ezen múlik az életed. Tehát innen nézve elég álszent dolog másokat fikázni az életvitelük, pl az autóhasználatuk miatt, miközben te sem élsz olyan puritán életet amiről beszélsz. A te életedben is jelen van a digitalizáció.

2022. aug. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Ez nem volt rég.2000 évek után haltak meg.Benne voltak ugyan úgy a mondern vilagba de mindegy.

A telefont is azért hordom, mert elvárják ,hogy legyen.Máskülönben szerintem már munkahelyet se kapunk lassan.De eskü, ha csaladommal eggyütt élhetnénk szerintem azt is eldobnám.

De a telefon még egy hasznos rossz.

Na de mindegy.Valahogy nem érzem ,hogy kaptam volna választ...

Azért köszönöm mindenkinek ,hogy írt.

2022. aug. 7. 17:21
 16/23 A kérdező kommentje:

Amúgy nem értettél meg.Nem rólad van szó, hanem rólam.Egyszerűen nem érdekelnek ezek a dolgok.Ebből kiindulva nem értem ezt az egészet...

De mindegy.Hagyjuk.

2022. aug. 7. 17:23
 17/23 anonim ***** válasza:

Neked azért van telefonod, mert muszáj. Elvárják hogy legyen, akárkikről is beszélsz.

Valakinek az autó muszáj, mert mondjuk nem tudna bemenni a munkahelyére nélküle. Nem mindenki egy köpésre lakik a munkahelyétől. És ha már van, nyilván arra is használja hogy élményeket szerezzen a családjának. Hogy öröm is legyen abban az autóban, ha már van. Mint nálad a telefon. Nem is lenne ha nem lenne muszáj, de ha már van, akkor gyk-zol is vele szórakozásból.

Nekem pl a számítógép elengedhetetlen, mert azzal keresem a pénzt. Nekem sem adják ingyen az élelmiszert, valamiből muszáj megélni.

A tv azért van nagyon sok embernek, mert kell a szórakozás, és sokan vannak akiknek semmi más lehetőségük nincs szórakozásra. Az ember meg alapvetően szereti a történeteket. Már az ősember is sztorizgatott, szórakoztatott a tűz körül. Jelenlegi modern világunkban ezt hivatott pótolni a tévé és a filmek.


Rólad van szó, mégis mindenki mást leszólsz hogy minek nekik ez meg az, mégis másokkal vagy elfoglalva. Pedig senki nem kényszerít hogy te is úgy élj mint mások.

2022. aug. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Csak érdeklődök az emberektől ,hogy mitől ilyen fontosak ezek a dolgok.

Azé autó nélkül is vannak élmények otthon.Nem hiszem ,hogy ettől család egy család hogy van autója, vagy mittudom én.Szerintem ez hülyeség.

Csak azt latom ,hogy rettentően fontos az embereknek ezek.Én meg semmi izgalmat nem látok a tárgyakba.De ezért nem téged hibáztatlak, hanem csak érdekel mitől ilyen bezsongató dolog mondjuk egy sportkocsi??

2022. aug. 7. 18:23
 19/23 anonim ***** válasza:

Ezt a sportkocsisoktól kéne megkérdezni. Gondolom ez a hobbijuk.

Nekem aztán mindegy milyen autó, egy Trabant is megtenné. Nekem személy szerint annyi a lényeg hogy ne a négy fal között rohadjak meg, évtizedekig mindig ugyanott. Kellenek az élmények, látnom kell más tájakat is, az utazás, ország-világlátás visz előre az életben, mert nekem meg ez a hobbim. Legyen az akár városlátogatás, akár strandolás, akár kulturális körutazás, akár túrázás a természetben. Oda is el kell jutni valahogyan.

2022. aug. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm a válaszokat!
2022. aug. 7. 19:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!