Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Most helyesen cselekedtem...

Most helyesen cselekedtem vagy inkább egy köcsög voltam?

Figyelt kérdés

Fehérváron megyek haza és egy idősebb nő hozzámszól és mondja hogy, segítsek neki, hívjam fel a fiát a telefonomról. Nem nagyon akartam, mert mivan, ha kikapja a kezemből a telefonom, valami emelt díjas számot hivat fel velem.

Jeleztem neki, hogy ott egy telefonfülke, "az nem jó." Jött a válasz. Előjöttem, ezzel a sablonos dumával, hogy a bátyám nem rakta vissza a telefonom bla, bla, bla. Miközbe úgy csináltam, mintha keresném a táskámba a telefonom, aztán meglátott a táskámban 2 szendvicset. Mondta, hogy adjam neki, az egyiket oda is adtam, aztán mondja, "a másikat is add má' oda." Nem akartam oda adni neki, ezért mondtam, hogy én is éhes vagyok, nekem is kell! Aztán elmentem. Most meg kissé bánt, hogy miért nem segítettem neki.


2022. szept. 12. 21:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Szoba se kellett volna allnod vele. En meg egy szemdvicset se adok keregetoknek.
2022. szept. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam ott, úgyhogy nem tudom megítélni. Te tudod...Ha valóban segítségre szorult, akkor talán köcsög voltál, ha csak le akart húzni, akkor meg jól csináltad.


De ez alapján amit leírtál szerintem inkább a lehúzás a valószínű, egy segítségre szoruló ember úgy gondolom hogy alázatosan megköszöni azt az egy szendvicset, amit kapott, nem pedig rögtön a másikat is kéri.

2022. szept. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Így is túl sokat segítettél, rögtön ott kellett volna hagyni a lehúzós csövi banyát.

Vagyis rendes tőled, hogy segíteni próbálsz, de pofátlan volt az illető a leírás alapján.

2022. szept. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy telhetetlen bunkó volt, ilyenek miatt ne emészd magad. A leírtak alapján szerintem tényleg az lett volta, hogy kikapja a kezedből és elhúz vele.
2022. szept. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Már a szendvicsél gyanakodnod kellett volna, hogy tényleg csak átverés az egész.
2022. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
90%
Aki bajban van és segitséget kér az méri el pofátlanul a szenvicsedet,egy normális hajléktalan inkabb oda adja neked az övét...nem kér semmit el mástól,én a helyedben örülnék hogy nem lett bajod és időben kapcsoltál és le léptél..
2022. szept. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, hogy nem vetted elő a mobilod. Valószínű el akarta volna venni.

Illetve szép dolog, hogy adtál neki szendvicset. Nem mindenki tette volna meg. De te igen.

Édszerű voltál és rendes. Ne emészd magad, inkább légy büszke, hogy a kellemetlen helyzet ellenére is józan maradtál.

2022. szept. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen embereket messzire kerüld. Már ott látszott, hogy valami nem stimmel, hogy a telefonfülke nem jó neki...
2022. szept. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyeneken keresztül nézek, szóba sem állok, nem hogy ilyen akcióba keveredjek vele.


Nem voltál bunkó.

Az ilyenek rögtön kiszúrják a bizonytalan és jóhiszemű embereket.

Soha, sehol, senkivel. Telefont nem veszünk elő, táskánkat nem nyitogatjuk.

Határozottan elfordulunk, elmegyünk onnan, nem beszélgetünk.

2022. szept. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Legközelebb fejeld meg inkább, az gyorsabb.
2022. szept. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!