Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem tudom normálisan...

Miért nem tudom normálisan kifejezni magam, normálisan kommunikálni emberekkel?

Figyelt kérdés

Arra jöttem rá, hogy egyszerűen nem tudom kifejezni magam úgy ahogy szeretném, folyton félreértenek vagy én értem félre az embereket, hülyeségeket beszélek, egyszerűen nem tudok úgy kommunikálni mint mások.


Főleg munkahelyemen érzem nagyon rosszul magam ez miatt, folyton feszült vagyok és ideges már hétvégén is, hogy majd megint milyen hülyeséget fogok mondani vagy nem fogom megérteni a feladatot.


Sokszor mikor másoknak tök egyértelmű egy feladat amit meg kell csinálni, számomra egyáltalán nem az és amikor kérdezek akkor teljesen hülyének néznek sokszor, mert vagy hülyeséget kérdezek vagy leesik nekik, hogy mennyire nagyon nem értem a dolgot.


Emiatt utálom már a munkahelyemet is. Mindig mikor tudom, hogy meetingem lesz vagy valakivel kommunikálnom kell már egyből görcsbe rándul a gyomrom és elkezdek szorongani, mert tudom, hogy úgy is félre értenek mert nem tudom normálisan kifejezni magamat vagy én értem őket félre.


Nagyon nagyon frusztráló, próbálok amennyire csak lehet minden kommunikációt kerülni ez által mindenkivel.


Volt már több munkahelyem is, mindenhol kijött ez eddig, szóval biztos velem van a gond, de nem tudom mit tehetnék, hülyének érzem magam.


Azt azért hozzá kell tennem, hogy mondjuk az emberek sem túl türelmesek a munkahelyemen.



2022. nov. 27. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom elkepzelni, hogy aki irasban ilyen erthetoen meg tudja foga,mazni a gondolatait, az hangos szoval miert erzi magat gatlasosan. Gondolatonkent szepen csoportositva, ertelmes szep kerek mondatokban tudod kifejezni magad. Ertelmes, jo szokiccsel biro ember lehetsz. Valahol meg kell keresned a bajt, mert nincs veled kulonben semmi problema, vagy massal irattad a levelet?
2022. nov. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

(nem belemagyarázni szeretnék a helyzetbe, illetve rád aggatni dolgokat)

Nem bántásból kérdezem; nincs esetleg szociális fóbiád/szorongásod? Pár éve volt egy nagyon mély időszakom, amikor a szorongásom felerősödött és a valóéletben szakasztott ugyanezt éreztem, éltem át, napi szinten. Csak nem munkahelyen. Online írogatás közben, hívásozás esetén abszolút nem lehetett ebből észrevenni semmit se, egyszerűen élőben jöttek ezek elő, amiket itt is írtál.


Tényleg érdemes lenne ennek utánajárni, mert #1-nek igaza van; nagyon jól és érthetően megfogalmaztad a kérdést, szókincsed is teljesen rendben van.

2022. nov. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok.


Nem, nem mással írattam a levelet :D Örülök, hogy nektek ez jön le az írásomból, sokat segít, hogy ezek szerint akkor annyira még se gáz a helyzet, ettől függetlenül én sajnos nem érzem ezt.


#2 nagyon jó amit írsz, ezen gondolkodtam, hogy valószínűleg van szociális fóbiám/szorongásom, mert ez tényleg megvan nálam, hogy írásba a visszajelzések alapján nincs ilyen gond, szóban viszont én nagyon is érzem. Nem tudok egyszerűen kommunikálni az emberekkel, emiatt nem is érzem jól magam és szorongok emberek között. Kerülöm is az ilyen helyzeteket.


Viszont ez még sajnos nem magyarázza azt, hogy miért értem meg ilyen nehezen a feladatokat. Úgy érzem sokkal többet kell kérdeznem mint másoknak, de még akkor se teljesen értem meg a feladatot. De, nem is nagyon merek már sokszor kérdezni mert már látom az embereken hogy elegük van belőle, hogy soha semmit nem értek meg elsőre, meg mert félek, hogy hülyeséget kérdezek.

2022. nov. 30. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!