Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért vagyok ilyen? Változhat...

Miért vagyok ilyen? Változhat még?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom dúl bennem a gyűlölet, és az undor.

Egyszerűen senkivel nem tudok szorosabb kapcsolatot kialakítani, mert egy idő után ha rájuk nézek csak a hibákat látom.

És tudom hogy bennem is rengeteg hiba van.


Fogalmam sincs hogy alapból ilyen vagyok, vagy esetleg valami kiváltotta ezt bennem.

De már többen is mondták hogy nagyon flegma stílusom van, habár én ezt nem veszem észre.


Amikor elsőnek szerelmes lettem, ez egy ideig eltűnt de most újra visszatért.

Hogyan változtathatok ezen, egyáltalán van rá mód?

Van itt még valaki akinek ugyanez a problémája?


2022. dec. 24. 01:21
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
nyugi, 12 évesen ez normális, majd kinövöd
2022. dec. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Nincs veled semmi gond, az emberek jelentős része rászolgált.
2022. dec. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elismerésem, hogy ezt felfeddezted magadban, és kezdeni szeretnél vele valamit. Részben nem rossz tulajdonság, mert van kritikai érzéked, meglátsz dolgokat, amiket esetleg nem, és nem is bizti, hogy ártó szándékkal vagy ilyen, hanem építő jelleggel mondanád ezt a másiknak.

A másik oldalról nézve viszont - és hogy tudj ezen változtatni -, kérdéseket kellene magadnak feltenni, mielőtt így cselekszel-gondolkodol, beszélsz valakiről:

"Ki vagyok én, hogy (csak negatív) véleményt mondjak a másikról? Mi a szándékom nekem ezzel? Mit szeretnék elérni vele? Biztos, hogy csak a másik hibás? Jól látom/gondolom/érzem azt, amit épp érzek? Miért kell nekem a másik hibáival ennyit foglalkoznom? Magammal is foglalkozok ennyit?".

És még számtalan más kérdést is meg lehetne fogalmazni, a lényeg, hogyha elindul benned a vázolt spirál. akkor próbáld fékezni az ilyen jellegű gondolataidat, mert inkább csak energiát pazarolsz vele, és részben elmarod az embereket magad körül.

Amúgy lehet diplomatikusan is fogalmazni:).

2022. dec. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudatosan kell terelned a fókuszid hogy másokban mirr koncentrálsz mire nem.

Eleinte ez izzaszto melo de berögzül kesobb az agyba és rutinreflex lesz.

2022. dec. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*fókuszod

*mire koncentrálsz

2022. dec. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Az első válaszolónak pedig csak annyi, hogy nem 12 éves vagyok:(

2022. dec. 27. 23:35
 7/7 anonim ***** válasza:
akkor mennyi, 13?
2022. dec. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!