Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Igaz lehet, hogy a mostani...

Igaz lehet, hogy a mostani 20-30-as generáció már valódi jövőkép lehetősége nélkül kilátástalanságban nőtt fel és él ezért is van közöttük olyan sok depressziós és mentális problémával küzdő?

Figyelt kérdés
2023. márc. 22. 20:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%

Igen.

Í generációs vagyok (29 éves).

Van munkám, van párom, van kb cél, hogy mire gyűjtünk (nyilván házra, az Isten pénze sem lesz elég rá..)

de....

minek?

Kinyögünk 60milliót egy családi házra, hogy aztán azzal szembesüljünk, hogy a vízhálózat egyszerűen nem bírja el a lakosokat és ne legyen a csapban víz. A kutunk vagy kiszárad, vagy ihatatlan, kemikáliákkal szennyezet vizet ad.

Szívesen vállalnánk gyereket, de lassan mentálisan épebb marad a gyerek, ha naponta megverem, mintha iskolába küldeném, ráadásul mindne jel arra mutat, hogy az oktatás színvonala csak tovább fog romlani, hisz gőzerővel rombolják.

Ha megbetegszem, hiába van pénzem, a magánegészségügy sem bír gyorsan és effektíven ellátni, mert már ott is másfél hónapra kapok időpontot. Közegészségügyben meg.... lol....


Ami szép, azt lebetonozzák, mert csak.


és akkor még arról nem is beszéltünk, hogy zakatolunk egy klímakatasztrófa felé - vagy hát tulajdonképpen már benne vagyunk és a jeleit sem kell nagyon kutatni - de még mindig az a fontos a kedves vezetőinknek, hogy kinek a f*sza nagyobb, ki kúrta el jobban, kié az a marék radioaktív föld Csernobil környékén, stb....


Őszintén... mi értelme ennek az egésznek? Aki tehetne azért, hogy globálisan job blegyen, csak azért tesz, hogy rosszabb legyen. Szembeszélben hugyozunk, ami abból a szempontból okés, hogy nagyanyámék is egy fuckin világháborúban nőttek fel, de bmeg, ők felépítetek egy egész országot utána, én meg azt nézem végig, ahogy tapsvihar közepette lerombolják.

Milyen céljaim legyenek?

2023. márc. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
12%
Köztünk sem mindenki ilyen romhalmaz... Nekem van jövőképem és egyáltalán nem vagyok depressziós. Tudom, ma divat egy nehéz időszakot is annak hívni, de az igazság az, hogy a korosztályom sok szempontból hiperszenzitív. Én még értem a szüleim humorát. Ők már megsértődnek rajta. Tényleg szar lehet azzal a tévképzettel élni, hogy mindenki ellened van, de ez nem depresszió, hanem paranoia
2023. márc. 23. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12%

Csatlakozok a 12eshez, én is teljesen rendben vagyok, a barátaim, ismerőseim nagyja szintén.


A fő probléma az, hogy túl jó dolga van a többségnek, és azzal űzik el az unalmukat hogy kitalálnak minden hülyeséget (mi miért szar, nemhogy megoldást keresnének), belelovalják magukat az önsajnálatba, amivel csak rosszabb lesz, eltávolodtak a realitástól, merthát nekik minden alanyi jogon jár, aztán koppannak ha valamiért már komolyan tenni is kéne.


Persze ezek mellett vannak olyanok akik is akiknek tényleges problémáik vannak és nem kitaláltak, de nem az a többség.

2023. márc. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
32%
Azért nézzük meg az idősebb korosztályt! Hány alkoholista, depressziós, mentális beteg van köztük! Attól, mert nem hajlandó a többségük szakemberhez fordulni, a menális problémák még jelen vannak.
2023. márc. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%

Amikor számolatlan dolog minden különösebb küzdelem nélkül hullik az ember ölébe és arról szól az "élete" egy fiatalnak, hogy mesterségesen generált, számára előre legyártott akadályok között lavírozva kell elgányolnia a fiatal éveit, akkor nincs mit csodálkozni ezen.

Egyre nagyobb az aránya azoknak az embereknek, akik lényegében céltalanul élik le az életüket - és ez nem tudatos, ilyenné neveli őket a legújabb kori környezet. A mesterséges "célokról" meg nincs is különösebb értelme elmélyülni, - mert olyan szinten hamisak és értelmetlenek.

2023. márc. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
5%

#7


Keress rá mi az az infláció, és hogy működik és, hogy mennyi.

A lakásárak és az albérletárak nem 75% al nőttek, az élelmiszerről már ne is beszéljünk.

2023. márc. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
76%

Tele vagyunk kognitív disszonanciával.


A hatalom lelkesít, hogy cisnáljunk gyereket, miközben neki csak addig zámít a gyerek amíg meg nem szültetett, utána kb kutyába se nézi, gyakorlatilag akadályozza a tisztességes gyereknevelést.

Önellentmondás.


A csapból is az folyik, hogy fontos a magyar ember a hatalomnak és meg kell védeni, miközben sorra jönnek az olyan intézkedések amik csak tágítják a társadalmi ollót, aki nem született jó helyre, annak egyre kevesebb esélye van felkapaszkodni.

Önellentmondás.


Ömlik a médiából, hogy mennyire stabil a gazdaságunk és Magyarországnak még soha nem volt akkora anyagi tartaléka, mint most, közben az is, hogy nincs most pénz olyan fejlesztésekre amik évtizedek óta parkolópályán vannak és egy ország szempontjából alapvető lenne. És ezzel párhuzamosan azt is látni, hogy halál fölösleges beruházásokra meg van pénz.

Önellentmondás.


Hangoztatva vannak a keresztény értékek, de az Egyház szava sz*rt sem ér. Az egy dolog, hogy a hangoztatás mellett semmibne nem jelennek meg az értékek képviselése, de az, hogy az Egyházat is hagyják lerobbanni, az kimondottan ellene szól.

Önellentmondás.


Egy halom támogatást adnak fenntartható energiatermelésre, aztán másnap az egészet ahogy van ellehetetlenítik.


Egy ilyen környezetben hogy tervezzen az ember hosszú távra?

2023. márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
68%

"2009-ben, sokkal könnyebb volt fiatalként elkezdeni az életet."


Na ja, végülis ha jól emlékszem PTI, azaz programozó matematikus diplomával ültem otthon, mert kb sehová nem kellettem, de ugyan így járt a pénzügyes vagy gépész cimborám.

Természetesen a válság miatt akkor se kaptam hitelt, amikor már volt munkám.

A lakásárak meg persze, hogy lent voltak ezek után.

2023. márc. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én valamit megvétózok, bizonyos szempontokból már 2009-ben sem volt egyszerű. Bár egy megszűnt szutyok részszakmát sózott rám az iskola és anyum hibájából akkor nem tanultam tovább, de voltak országos tényezők is. Pont tegnapi napon meséltem másik témánál, hogy valahogyan - illegálisan - utánam néztek boltosok és ők szakképzettség miatt nem vettek fel. (Például árufeltöltőnek.) Komoly céghez szintén nem vettek fel, oda kevés voltam. Valahová sok, valahová kevés. Rettentően finnyásak voltak a munkaadók és ez minden ismerősömet érintette. Ráadásul volt olyan színötös osztálytársam, aki pedig - akkori hirtelen szabályzás miatt - nyelvvizsga nélkül nem tudott jelentkezni főiskolára. Hirtelenül találták ki, hogy tegyük le azonnal. Ezt így nem lehetett. 2009-ben és 2010-től is rossz volt minden, tehát mind a két politikai oldal alánk tett.
2023. nov. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!