Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi lehet velem a baj, hogy...

Mi lehet velem a baj, hogy mindenhol kiközösítenek?

Figyelt kérdés

Úgy csinálnak, mintha ott sem lennék. Ha beszélgetni próbálok, sosem reagálnak le. Csak akkor tudok dumálgatni, ha 1-2 fős társaságban vagyok. De ha megjön a többi hangadó, akkor ez az 1-2 fő is odaverődik. Belsős poénokat nyomnak.

Vékony, csinos, jól öltözött lány vagyok. Kedves vagyok és előzékeny.

Fogalmam sincs, mi miatt utálhatnak.

Sajnos nem vagyok cukimuki, cukiskodó, közvetlen, mindenkivel lepacsizós típus. (Egyébként pont az ilyen cukiskodó csajok a leggonoszabbak velem) De ha valaki ad nekem esélyt, hogy kinyíljak, vele vicces, kedves és közvetlen vagyok. Csak ha meg sincs adva az esély, akkor hogyan?

Iskolás korom óta van ez. Ott már hozzászoktam, hogy a padban kell gubbasztani egyedül, mert senkit sem érdeklek, még ha témát is próbálok kezdeményezni, akkor sem. Nagyon nem tudok már bízni az emberek jó szándékában, mégis próbálkozom. Csak egyre több a kudarc. Olyan magányosnak és értéktelennek érzem magamat. Miért nem tudok beilleszkedni egy társaságba sem? Mi miatt nem kedvelhetnek?


2023. jún. 20. 01:59
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Egyébként már arra gondoltam, hogy mivel félek az ismételt elutasítástól, ezért nagyon rideg, érzelemmentes énemet mutatom mások felé.
2023. jún. 20. 06:26
 12/20 anonim ***** válasza:
#10 qttól hogy ismer még létja hogy milyen vagy új emberek között, ez nem kene hogy akadalyozza egy olyan velemény megformálásaban. De akkor ezek szerint nincs senki aki megmondaná. Így viszont akkor keress olyat aki tud monani valamit, kérdezz rá hogy mi volt az első bonyomása az embereknek ólad.
2023. jún. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Picit lefagysz nagyobb társagában, és a nálad érdekesebbek ellopják a show-t. Ez nem tragédia. Kisebb társságokban próbálj meg kommunikálni. Fiúk is tudnak bátrabbak lenni, ha kettesben vagy velük.
2023. jún. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
74%
Rossz helyen vagy. A környezeted nem jó neked. Anno velem is voltak ilyen gondok, de voltak olyanok, akikkel jól elvoltam, aztán megtanultam, hogy kikkel tudok jól ellenni. Mára csak ilyen társaságom van és jól érzem magam.
2023. jún. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
57%

Naponta van itt egy ilyen kérdés, de én még még mindig minden rosszindulat nélkül kérdezem: honnan tudjuk mi, vadidegenek, hogy téged miért közösítenek ki? Fogalmunk se lehet. Talán idegesítő a hanghordozásod, furák a gesztusaid,talán nagyképűnek tartanak (az önbizalomhiányos emberek kívülről gyakran tűnnek annak), talán nem is direkt közösítenek ki, csak annyira kis csendes vagy, hogy észre se vesznek. Valószínű amúgy, hogy ez az utolsó, mert azt írod, hogy kettesben jól kijössz bárkivel.

Ha valóban ez van, akkor az egyetlen megoldás a türelem. Észre fognak venni, csak idő kell hozzá. Soha nem leszel a társaság középpontja, de a megfelelő emberekkel lassan meg fogjátok találni egymást. Tartsd nyitva a szemed, de bármilyen nehéz, ne erőlködj, hogy a nagyhangúakhoz idomulj, az sose veszi jól ki magát.

2023. jún. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: olyan is van, hogy ha valaki nem (vagy nem igazán) mer megnyilvánulni, elkönyvelik magánakvalónak, vagy esetleg hozzájuk, az ő világukhoz nem tudsz kapcsolódni, esetleg az értékrended más. Lehet az is, hogy a felszínes társalgást nem szereted.


Egyébként azzal vigyázz, hogy kivel beszélsz erről a problémádról, mert vannak emberek, akik - szóban - visszaélnek azzal, ha gyengének mutatod magad. Például jön valami konfliktus, nézeteltérés, vagy akár egyetlen mondatodba nekiáll belekötni: "NA LÁTOD, ITT A PROBLÉMA!!!"... Tehát fölénybekerülés céljából használja amit megtudott rólad, tudja hogy ez fáj és így támad.

2023. jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#15 a hangomra rendszeresen megkapom, hogy kedves és megnyugtató. (Nem, nem anyámtól). A kifejezéseimet sajnos nem látom. De nem hiszek, hogy olyan pofákat vágnék, persze lehet.

Egyébként csendes vagyok, de mindig próbálkozok. Nem az van, hogy elvárom, hogy odajöjjenek hozzám. Próbálok aktivizálódni, de mintha előre éreznék, hogy rajtam át kell nézni. Akkor mi kell, hogy elfogadjon egy közösség? Mindenkit jól leosztani, curva hangosnak lenni, és fitogtatni, hogy én egy marha domináns ember vagyok?

2023. jún. 20. 14:17
 18/20 anonim ***** válasza:
57%
Kicsit nagyon frusztráltnak hangzol. Amiket felsoroltál egyik sem kell ahhoz hogy elfogadjanak, sőt inkabb az ellentetjét érnéd el vele. Legyél normális. Ennel többet, meg hogy min kene változratni ismeretlen emberek a neten nem fognak tudni neked mondani.
2023. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

#15 vagyok.

Óriási nagy közhely, de igaz: nem kell vele foglalkozni.

Ismerem a helyzetedet, én is ebben voltam nagyon sokáig, nagyon rossz volt. Voltak barátaim, de amint egy nagyobb társaságba kerültem, le voltam ejtve. Az okát csak sejtem, valószínűleg az volt, amit neked is írtam, plusz még az alapvetően csendes természetemet harsánysággal igyekeztem kompenzálni, hogy vegyenek már észre. Észrevettek, de nem pozitív értelemben.

Volt néhány év, amikor erre ráuntam, és felvettem egy nagyon flegma, "mindenki le van szrva" stílust, amitől ugyan népszerűbb nem lettem, de legalább leszoktam a teperésről, és addig mondogattam magamnak, hogy senki nem érdekel, amíg egy udő után már tényleg nem érdekeltek.

A két szélsőség után lassan sikerült megtalálnom a módját annak, hogy elfogadjanak. Mégpedig úgy, ahogy írtam is, hogy sok időt adok neki. Nem várom el, hogy befogadjanak, igazából nem is teszek érte semmit. Megvárom, amíg a harsányok kiordítozzák magukat, ez beletelik egy kis időbe, de mindegy, ráérek.

2023. jún. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem megfelelő helyen, nem megfelelő emberekkel veszed körül magad és te sem viselkedsz magadhoz megfelelően, ha mindig másnak akarsz látszani, mint ami vagy, csak azért, hogy befogadjanak. Lehet ezt játszani évekig-évtizedekig, van időd bőven.
2023. jún. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!