Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan védjem meg magam?

Hogyan védjem meg magam?

Figyelt kérdés

Nyáron egy este elmentem egy társaságba, ahol csak két embert ismertem, egy közeli barátnőmet meg a férjét. Másokat nem ismertem onnan. Tudni kell, hogy én nem vagyok egy könnyen barátkozó típus, alapból nem igazán komfortos nekem egy ilyen helyzet. Plusz figyelemzavarom van, ami miatt van, hogy elkalandozom, itt is előfordult, hogy elvesztettem a beszélgetés fonalát, és egy ideig nem szóltam hozzá. A barátnőm férje ilyenkor jelentőségteljesen rám nézett: “és neked mi a kedvenc színed?” Meg kb ilyeneket kérdezett, mintha hülye lennék, és csak az ilyen színvonalú kérdésekhez tudnék hozzászólni. Többször gúnyolódott rajtam egyes hibáim miatt, de nem olyan vicces ugratósan, hanem nagyon megalázó volt. Nehéz így elmesélni, meg visszaadni, mert nevetségesnek hangzik, de ott és akkor borzalmas volt. Amit én tettem, hogy konkrétan megmondtam, hogy amit tesz, kezdem bántalmazásnak érezni. De természetesen semmit sem ért. A gond, hogy mindez kihat a barátnőmmel való kapcsolatomra is, ezt szerettem volna elkerülni, de lehetetlennek tűnik sajnos.

Mit kellene tennem hasonló helyzetben, hogy ne bántsanak?



2023. okt. 9. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Kerdezz te es akkor nem teged kerdeznek.

Nem minden tarsasagba kell elmenni.

Lehet talslkozni kettesben is.

2023. okt. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hagyd ki a közös találkozásokat.

Néha ülj be a barátnőddel egy beszélgetésre.

A férjét ne hizd szóba, ne kritizáld. Tudomásul veszed, hogy nincs mit kezdenetek egymással. De hát nem is az ő barátja vagy, nincs ezzel semmi baj.

2023. okt. 10. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Talalkozz csak a bnoddel vagy inkabb offold mind2ot. Ha bnod nem ved be, akkor nem barat ugyse
2023. okt. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

egy más nézőpont: mindaddig amig védekezel, addig támadás érhet. Attól függ egy helyzet, hogy milyen jelentőségteljessé teszed, vagyis tőled függ. Nem a másik emberben keressük a hibát, hanem magunkban. Mi az amit tükörként akar nekünk mutatni?

Mennyire vagy elégedett magaddal, mennyire zavar az adhd-d téged? Ha öszinte kérdéseket teszel fel magadnak, akkor látni fogod, hogy a másik esetleg érzékelheti ami benned van és kimondja, neked ezzel dolgozni kell magadon, és nem őket kell megváltoztatni.

Egyébként kitől tudhat arról, hogy neked milyen bajod van.

hasonló helyzetben, ne feszülj rá hanem enegedd el ami a másik mond és esetleg az téged sérelmez, mindaddig amig téged bármi sérelmez addig azzal a témával dolgozni kell magadon- önismeret.-

viccesen hangzik, de a másik ember a „bántással” segit nem direkt csinálja, csak az energiádra reagál tükrözi vissza

2023. okt. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kettesben szoktunk találkozni, ez kivételes eset volt. Elmentem, ilyen miért ne alapon. Hát megbántam. Utána pár napig nagyon rossz volt, mostanra főleg az zavar, hogy nem tudtam megvédeni magam, nem a amiket mondott, mert tudom, hogy nincs igaza. Azóta találkoztam már a barátnőmmel, hosszas megfontolás után nem hoztam fel. Nem volt könnyű, mert nem vagyok ennek híve, de úgy döntöttem egyelőre megpróbálom lerendezni magamban a dolgot, aztán meglátjuk.
2023. okt. 10. 21:33
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként barátnőm közben odasúgta neki, hogy fejezze be, tehát ő is érezte hogy kínos, csak hát a pasi meg ugye ivott is közben, amitől csak még bunkóbb lett nyilván. Utána két hónapig nem beszéltünk, úgy voltam ezek után én nem keresem, ha hív az jó, ha nem részemről ennyi, mert azt gondolom 17 éve vagyunk barátnők, ez érjen már legalább annyit hogy leállítja vagy legalább elnézést kér a nevében. Nos ez nem történt meg
2023. okt. 10. 21:39
 7/8 anonim ***** válasza:

"legalább elnézést kér a nevében"

Magas elvárásaid vannak. Mindenki elsősorban a saját cselekedeteiért a felelős. Nem látok a másik fejébe, hogy mit miért csinál, és nem is kérek helyette elnézést senkitől. Mert nem ismerem sz ÖSSZES körülményt.

2023. okt. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Részben egyetértek, mert senki nem felel más viselkedéséért, ez igaz. De ugyanakkor azt gondolom, olyan viselkedést amit ő levágott nem lehet kiérdemelni. Tehát nincs olyan körülmény, ami miatt más lenne a gyerek fekvése úgymond. Kifejezetten jeleztem, hogy a viselkedése nekem bántalmazó, intelligens ember nem folytatja ezek után. Tehát Barátnőm érezte, hogy gáz, mert odasúgta neki hogy “elég”, de nem nagyon hatott. Na mindegy. Tudomásul vettem, ami történt, mostantól másképp tekintek rá.
2023. okt. 28. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!