Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha elkap titeket a pánikroham...

Ha elkap titeket a pánikroham mások előtt és észreveszik mit csináltok?

Figyelt kérdés

Illetve hogyan nyugtatjátok meg magatokat? Utána megint belementek a helyzetbe, hogy "gyakoroljatok"? Mások tapasztalatára lennék kíváncsi. Engem ha elkap és nagyon, annyira hogy mások észreveszik (olyankor hangosan és gyorsan veszem a levegőt, izzadok, remegek), legközelebb már maga a gondolattól is irtózok, hogy majd megint észreveszik és ez növeli az újabb pánik esélyét, hogy vajon mit gondolnak emiatt rólam mások


Ha te veszed észre, hogy valaki a környezetedben pánikrohammal küszködik, hogy reagálsz? Mennyire jegyzed meg magadnak?


2023. okt. 18. 12:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Szinlelem, mint ha minden rendben lenne. Mást nem tudok tenni.
2023. okt. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az jó, ha tudod színlelni, én nem tudnám, mert elég észrevehető tünetei vannak. Egyszer elkapott a kozmetikusnál, aki pont az arcomon dolgozott, én is éreztem, hogy remegek, meg folyt rólam a víz, biztos, hogy észrevette, nagyon kínos volt, azóta nem voltam.
2023. okt. 18. 12:43
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Volt ilyen sok éve, de szakemberhez fordultam és így már majdnem egy évtizede nem volt pánikrohamom semmilyen helyzetben.
2023. okt. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Én is próbálok színlelni, változó sikerrel. Ha tehetem, kimegyek a szabad levegőrr egyedül. Ha ez nem lehetséges, akkor próbálom kibírni, nyugtatni magam.
2023. okt. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Miért nem kezeltetitek magatokat?

Mármint... nem lenne jobb egy olyan élet ahol nem kell folyamatosan szorongani, mások véleményétől rettegni meg színlelni?

Csak kérdezem, no offense, csak nem értem miért jó ez valakinek.

2023. okt. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
#5 Hogyne lenne jobb. Én régen voltam szakembernél és évekig nem jött elő utána, de egy féléve ismét sok változás hatására szerintem megint előjött, de elköltöztem és itt nem találtam szakembert tb alapon, azt látom kimerült, nem figyel az orvos, nem tud segíteni, csak gyógyszert felírni, azt meg nem akarok szedni.
2023. okt. 18. 14:16
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
Mikor a szorongas az egekbe szokott, azt anno tudtam titkolni. A roham viszont az szo szerint roham, ott nincs gondolkodas. Pl etteremben erzem, tudom, hogy jon. A karom lezsibbad, nem hallok, viz ala merult erzesem van. Felallok es az etterem ajto kozeli reszen a foldon ulok. A tenyerem a homlokomon, becsukom a szemem, es azt ismetelgetem, most mar jo lesz mindjart. Ez a roham.
2023. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
32%

Ja, 7-es vagyok. Miota gyogyszert szedek, szednek, ez elmult. De Angliaban illegalis drog a Xanax, igy Angliaban elve horror rohamokat produkalok, es mindenki tudja, hogy o, panik, szegeny.

A gyogyszer egy aldas. Nincs ertelme szenvedni foloslegesen. En se fogok sokaig, elhuzok innen.

2023. okt. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

Én azt nem értem, hogy miért kell ezt szégyellni? Nekem is volt már életemben kettő, úgy, hogy nem vagyok pánikbeteg (elmentem orvoshoz, mert azt hittem az elsőre, hogy van valami súlyos bajom, ő irányított pszichiáterhez, szóval nem én mondom, hogy nem vegyok pánikbeteg, "egészséges" emberekkel is előfordul általában párszor az életben)

Első esetben vizsgáztam egy szopó tárgyból, mondtam a profnak, hogy ne haragudjon, de nagyon rosszul vagyok és muszáj kimennem a levegőre egy kicsit, itthagyom a telefonom, meg mindent, tényleg nem csalni akarok, csak megmosni a képem meg levegőt venni. Tök normálisan állt hozzá, kérdezte, miután visszamentem, hogy be tudom-e fejezni a vizsgát, vagy jövök máskor. Levizsgáztam aznap, francnak se lett volna kedve még napokat stresszelni azon a nyomorult tárgyon.

Másik ilyennél egy kellemetlen, agresszív ügyfél 40 perce üvöltözött meg fenyegetőzött a pultomnál, és nem láttam, hogy ennek egyszer vége lesz, biztonsági személyzetünk nem volt, rendőrt meg fölösleges hívni, amíg nem ütött meg. Őszintén pont leszartam, hogy észreveszi-e, meg hogy mit gondol, nekem szerintem sokkal durvább véleményem volt róla.

És olyan is volt, hogy valaki a környezetemben kapott pánikrohamot, én általában észreveszem, és ezt mondom is (ne tegyem ezentúl? Nem tudtam, hogy ezt szégyenlik emberek), de kb. csak annyit szoktam kérdezni, hogy van-e bármi, amiben tudok segíteni, illetve, hogy maradjak ott, vagy hagyjam egyedül, melyik esne neki jobban.

2023. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
8, dehtá a xanax nem gyógyszer, csak nyugtató. Kb olyan, mint a tüdőrák ellen Algopyrint szedni. Miért nem kezelteted normálisan a bajodat?
2023. okt. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!