Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem köszönnek mostanában...

Miért nem köszönnek mostanában az emberek?

Figyelt kérdés

Egy cikkben azt olvastam, hogy sokan nem veszik figyelembe a köszönést.

Vagyis nem csinálják!


Pedig például:

-A férfi köszön a nőnek. (Fiú a lánynak.)



dec. 10. 20:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Milyen cikk? Blikk minőségű cikk? 😂


Köszönnek az emberek.

dec. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Kontextus?

Hol kéne köszönni? Egy alig 2000 fős faluban élek, itt nyilván köszönök mindenkinek, látásból ismer mindenki mindenkit. Ha az ember belép valahova, nyilván ott is alapvető, hogy köszön.

De mondjuk az 500+ fős egyetemen szerintem ne várja már el senki se, hogy random emberekre ráköszöngessek, akiknek még a nevét se tudom.

dec. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Ezt tapasztalom én is, hogy valamiért nem divat manapság a köszönés akkor sem, ha belépsz valahova. Engem még úgy neveltek hogy ha belépünk valahova, köszönni kell. Ha ezt elfelejtettem, akkor apukám mindig rám szólt hogy valamit elfelejtek. Nekem alap hogy köszönök a buszsofőrnek ha első ajtón szállok fel, köszönök a pénztárosnak a boltban, vagy a portásnak a házban stb. De sokan nem veszik a fáradtságot egy sima "jó napot"-hoz sem. Portásunk mindig mondja hogy ritka manapság hogy valaki köszön neki, még ha futár jön és veszi át a leveleket vagy csomagokat, az se köszön, csak ledobja az asztalára a csomagot és tolja elé a telefonját hogy hol kell aláírnia.
dec. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3-as köszönöm szépen a válaszodat!
dec. 10. 21:28
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Ez milyen példa?
dec. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
A dm-ben mindig köszönnek az eladók. :D A benzinkúton is mindig köszönnek a kutasok. Az edzőterem lépcsőházában is nagyrészt köszönnek azok is, akikkel látásból sem ismerjük egymást. Sőt az öltözőben szinte mindenki köszön, amikor belép. És tudnám még sorolni. Amúgy az átlag felnőtt általában köszön, ha belép valahova (és ott van kinek köszönni). Max a fiatalok nem köszönnek, mert még nem simultak bele a szokásokba, de idővel belejönnek ők is, mint kiskutya az ugatásba.
dec. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

Nekem eléggé megosztó a véleményem, engem is úgy neveltek, hogy ha bemész valahova, kasszánál, kisebb üzletben, orvosi rendelő vátótrmében köszönni kell, mert úgy illik. Én őszintén nem látom értelmét olyan embereknek köszöngetni, akiket nem ismerek, nem fogok beszélgetést kezdeményezni velük. Nekem fura, hogy köszönsz, visszaköszönnek, majd csend és bámuljátok a falat. Mert nyilván nem fogsz beszélgetni random emberekkel, csak azért, hogy ne legyen csend.

Igen, tudom, hogy ez egyesek szerint általános jólneveltség, meg tiszteletmegadás, de szerintem nincs sok értelme.

dec. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
10%
Ez az illem, meg jólnevetség okán köszönni számomra értelmezhetetlen. A köszönésnek is célja és oka van. Magamra irányítani a másik figyelmét, hangsúlyozni a jelenlétem, kapcsolódási lehetőséget keresni vagy másoknak nyújtani... stb. Akinek az a baja, az sért, hogy neki nem köszönnek csak a saját jelentéktelenség érzését hangosítja ki.
dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szolovjov ***** válasza:

A köszönésből is sokszor baj van, amint a videó is mutatja:

[link]

dec. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokat járok kontrollra kórházba kismamaként, ahol más kismamák is vannak ott a párjukkal, ferjeikkel. Mi a férjemmel mindig (máshol is persze) köszönünk ha belépünk a rendelőbe , de mondjuk 7-8 párból max 1-2 ha visszaköszön. Mindegy, mi köszönünk, minket így tanítottak és pénzbe sem kerül, szóval nem minket minősít ez az egész .
dec. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!