Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem köszönnek mostanában...

Miért nem köszönnek mostanában az emberek?

Figyelt kérdés

Egy cikkben azt olvastam, hogy sokan nem veszik figyelembe a köszönést.

Vagyis nem csinálják!


Pedig például:

-A férfi köszön a nőnek. (Fiú a lánynak.)



dec. 10. 20:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
sztem ez max azért lehet, hogy nem figyelnek annyira az emberek, elmerülnek a világukban, zenét hallgatnak, stb. Persze van, amikor valaki bunkó és ezért nem köszön, ezért mindig olyan mérges leszek:D
dec. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Attól függ ki az.

Boltokban, buszon stb. nyilván, otthon meg akkor, ha hazaérek megkérdezem mizújs, nem mindig köszönök, minden nap látjuk egymást, kis beszéd aztán pihi stb.

Munkahelyen meg szokatlan dolognak tartom, hogy 20+ főnököm van, 20 embernek kellene elmondani meg elmagyarázni ugyanazt, amit az egyiknek vagy már kettőnek, háromnak elmondtam.

Nyilván ha sok felettesed van, az egyik így akarna ismerkedni, a másik meg amúgy. Plusz azokról akikről úgy látom, hogy érzelmileg kötődni tudnék hozzá, azokat kerülöm, csak a gond van belőle. Úgysem fogok tenni semmit, munkahelyre dolgozni járok be, nem haverkodni vagy b@szni a feletesekkel, úgyis csak felmondás lenne belőle, mert szeretek ott lenni, ahol vagyok egyszerű munkásként. Sosem akarok több lenni, sem kevesebb.

Más elgondolásoknál meg más válaszok:

Mert nincs se érzelmi se anyagi haszna belőle. Bármilyen oka lehet.

Plusz akivel nem is beszélgetek, annak minek köszöngessek? Menjek oda 6000 embernek köszönni, csak mert köszönnéssel 6 ezer embert tisztelek? Vagy pacsiznom kellene 50 emberrel egyesével, mielőtt elszívok 1 szál cigit? Az hülyén nézne ki.

Buszokom sem egymás mellé szoktak ülni az emberek, hogy dumcsizzanak, a legtöbben szeretnek nyugiban maradni, már nem a 19 században vagyunk.

Egy introvertált.

dec. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ja, és már anélkül, hogy valaki megszólalna a munkahelyen, ránézésre meg tudom állapítani, hogy valószínűleg valamiért érdeklem, kutakodik utánam, megfigyel. Érdekesmód ha valami érdekesebbet írok vagy mondok, akkor el tudom képzelni, hogy ki az akit megbíztak ezzel. Erre meg nincs szükségem.
dec. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Sajnos az emberek tényleg nem köszönnek.

Mert volt, hogy köszöntem és nem köszöntek vissza!

febr. 1. 20:39
 15/15 anonim ***** válasza:
Kinek köszöntél?
febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!