Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire érné meg történelem-m...

Mennyire érné meg történelem-matek-kínai-német-angol szakos tanárnak menni? Tényleg marha nehéz, és nem becsülnének meg utána? Nehéz az ilyen?

Figyelt kérdés

A töri-matek-fizika az, amit eléggé szeretek, mindig is szerettem ezeket a területeket, ezért lennének a főszakjaim innen. Németül, kínaiul és angolul pedig beszélek, szeretek nyelvet tanulni, jó nyelvérzékem van, ezért azt hallottam, hogy ebben az esetben ezek nem túlságosan nehezek.


Ugyanakkor azt is hallottam, hogy a törihez nagyon sokat kell tanulni (mind maga a töri, mind most még a társadalomtudomány és a filozófia is bele lett oltva, hogy ezek kikerültek az órakeretből), a reál szakok általánosságban nagyon nehezek, nyelvek közül a kínai brutálisan nehéz (akkor is, ha beszélem a nyelvet, mert a nyelvtant nagyon részletesen kell tudni, kiejtés stb.), a német szintén nem egy könnyű falat, és még az angol a legkönnyebb. Cserébe nem becsülnék meg a szakmám, kezdő tanárként keresnék annyit, hogy abból pont éhen haljak, miután halálra tanultam magam, a szülők és a diákok akkor is meggyilkolnának ha jó fej vagyok, meg akkor is ha szigorú vagyok, meg akkor is ha mindkettő. Ha tehetem, akkor ilyen képességekkel és nyelvtudással, tűzzek el egy külföldi egyetemre mérnöknek, közgazdásznak, jogásznak, matematikusnak, gyógyszerésznek, utcaseprőnek, mosogatónak, bárminek, csak ezt ne csináljam. Volt aki azt mondta, hogy manapság a néhány elhivatott aszkétán kívül az megy tanárnak, akit máshova nem vettek fel. Akkor meg már érdemesebb nem halálra tanulós szakra menni, ha úgyse becsülik meg?


Ebben mennyi igazság van? Mondjuk édesanyám tanár, szóval van némi rálátásom a dologra. Ő igencsak gyakran átkozza a szakmáját... De mégiscsak egy nemes hivatás...



dec. 14. 23:49
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
Meg hogy ezek nem médiák, meg tesik (bár annak megemelték a számát), meg drámák hogy legyen hét órán egy héten, és addig is körmöt olvasgatok, hanem nagyon sok órám lenne.
dec. 14. 23:53
 2/46 A kérdező kommentje:
De olyat is hallottam, hogy a matek és a természettudományos szakok nem nehezek, mert csak meg kell érteni, míg a törinél, ha amúgy is érdekel szintén nem nehéz. Át kell látni stb.
dec. 15. 00:13
 3/46 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen szakkombóval te lennél egymagad az iskola, amekkora tanárhiány van.

Viszont ha így 6 szakot le tudnál hozni, akkor neked valami brutális agyad van, amit sokkal jobban tudnál kamatoztatni valami egészen más szakkal.

(sajnálom ezt mondani mert kell a jó tanár, de ebben a rendszerben éhen halni se elég a fizu amit kapnak)

dec. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
91%

Sajnálom a mai tanárokat, hogy olyan "alapanyaggal" kell dolgozniuk, ami nem teszi lehetővé számukra, hogy sikerélményük legyen. Ez minden szakmában fontos, de ha emberekkel dolgozol, akkor különösen. Kevés olyan ember van, aki képes tartósan sikerélmény nélkül dolgozni, vagy nem lesz ettől demotivált, életunt.

És ez csak egy probléma a sok közül.


Órád mindenképpen sok lenne, mert azokat a tantárgyakat is kell valakinek tanítani, amikre nincs szakos tanár az iskolában. A gyerekemnek a tornatanár tanítja a biológiát (= felolvassa a tankönyvből).

dec. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
90%
Vagy esetleg lehetsz egyetemen is oktató. Annyi, hogy ahhoz mestervizsgát kell tenni. Viszont egyetemen jobb a fizu, nem kell aggódnod a szülők miatt és az "alapanyag" is jobb valamivel.
dec. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, miután a tanári szakpárban megy,így elsőre csak kettőt tudnál ebből tanulni.

Én biztos,hogy az angolt választanám fizikával vagy matematikával, mert ezek mind keresettek magánoktatásban. A történelem szép és jó,de sokkal egyszerűbb helyettesíteni (tehát nem alkalmazni olyan tanárt), mint mondjuk egy fizika vagy matematika tanárt, ahol azért érteni és tudni is kell...nyelvet is nehezebb azért jóval.

dec. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
81%

Oh szivem, cuki vagy, de a világg nem így működik.

Tldr: nem éri meg…

dec. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire érné meg"

Anyagilag? Ha meg akarsz gazdagodni, ne tanárnak menj.

Ha viszont megelégszel egy átlagos, (ha családot is szeretnél, inkább valamivel inkább átlag alatti) életszínvonallal, és szeretnél értelmes munkát végezni, olyat, ami értelmet ad az életednek, mert nem csak aktatologatásból meg pénzkergetésből áll úgy, hogy bármikor ugraszthatónak kell lenned az üzleti ügyek miatt, akkor sok örömödet lelheted benne.

dec. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

#6.

Nekem is vannak kettőnél több szakos tanáraim.


A törit nem egyszerű helyettesíteni. Nagyon-nagyon nem csak annyi az egész, hogy be kell rizsáztatni a szöveget, meg felolvasni a könyvet.


Nekem például egy történész, filozófus, egyetemi tanár tanította a történelmet. Egy dolgozat három nagy esszéből VAGY fejtegetésből állt, plusz egy kifejtős feladatból. És nem csak azt kérte, ami a leckében volt, hanem mindent is. Például helyezzem magam a XIV. dinasztia utolsó fáraójának helyébe. Ismertessem a birodalomban alakuló helyzetet. Ismertessem a betelepülő hükszoszok, szemiták és egyéb idegenekkel kapcsolatos kockázatokat és a birodalom határainál uralkodó viszonyokat, valamint a lehetséges megoldásokat is soroljam fel összefüggően. Vagy írjak összefüggő fejtegetést a sumer városállamok felépítéséről, majd az akkád és amorita hódításokról, vagy éppen írjak hosszú esszét összehasonlítva a buddhizmus és a kereszténység tanításait, vagyis a két hasonló korban, de eltérő helyeken megjelenő vallás tanairól. Ezek csak példák. Vagy a későbbiekben a második világháború háborún kívüli országaira való hatásokról írjak nagy esszét. Ilyen kaliberű feladatok voltak. Soha nem volt feladatlap, mert azt egy betanított majom is meg tudja írni, ő meg gondolkodó és művelt diákokat akar az egyetemi évekre és az érettségire készíteni. Egy ilyet nem nagyon tudna egy nem szakos levinni.


A reál tárgyakat pedig alapvetően tudják cserélgetni (pl.: kémiatanár tart fizikát, matek fizikát stb.) ameddig van még reáltanár.


Nyelvnél a kínai eléggé keresetté válhat a közeljövőben, mivel Kína eléggé a centrumszerep felé törekszik a BRICS-országokkal együtt. Van egy rakat leányvállalat, akik alapvetően a kínaiul is beszélő és képzett munkaerőt alkalmazzák legelőször. A német itt, Közép-Kelet-Európában szintén fontos nyelv. Itt van mellettünk Ausztria. Németország, Svájc és Lichtenstein pedig csak egy köpéssel van odébb. A német területek Európában mindig is központi szerepet játszottak Európa történetében. Mondhatnám úgy is, hogy Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus.


Amúgy magántanári alatt mire gondolsz? Konkrétan felbérelhető magántanárra, vagy magániskolában tanító tanárra? Melyiknél milyen a fizetés?

dec. 16. 17:20
 10/46 A kérdező kommentje:

#7.

Sajnos igazad van... Mindig a naivitásommal voltak gondok...

dec. 16. 17:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!