Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire érné meg történelem-m...

Mennyire érné meg történelem-matek-kínai-német-angol szakos tanárnak menni? Tényleg marha nehéz, és nem becsülnének meg utána? Nehéz az ilyen?

Figyelt kérdés

A töri-matek-fizika az, amit eléggé szeretek, mindig is szerettem ezeket a területeket, ezért lennének a főszakjaim innen. Németül, kínaiul és angolul pedig beszélek, szeretek nyelvet tanulni, jó nyelvérzékem van, ezért azt hallottam, hogy ebben az esetben ezek nem túlságosan nehezek.


Ugyanakkor azt is hallottam, hogy a törihez nagyon sokat kell tanulni (mind maga a töri, mind most még a társadalomtudomány és a filozófia is bele lett oltva, hogy ezek kikerültek az órakeretből), a reál szakok általánosságban nagyon nehezek, nyelvek közül a kínai brutálisan nehéz (akkor is, ha beszélem a nyelvet, mert a nyelvtant nagyon részletesen kell tudni, kiejtés stb.), a német szintén nem egy könnyű falat, és még az angol a legkönnyebb. Cserébe nem becsülnék meg a szakmám, kezdő tanárként keresnék annyit, hogy abból pont éhen haljak, miután halálra tanultam magam, a szülők és a diákok akkor is meggyilkolnának ha jó fej vagyok, meg akkor is ha szigorú vagyok, meg akkor is ha mindkettő. Ha tehetem, akkor ilyen képességekkel és nyelvtudással, tűzzek el egy külföldi egyetemre mérnöknek, közgazdásznak, jogásznak, matematikusnak, gyógyszerésznek, utcaseprőnek, mosogatónak, bárminek, csak ezt ne csináljam. Volt aki azt mondta, hogy manapság a néhány elhivatott aszkétán kívül az megy tanárnak, akit máshova nem vettek fel. Akkor meg már érdemesebb nem halálra tanulós szakra menni, ha úgyse becsülik meg?


Ebben mennyi igazság van? Mondjuk édesanyám tanár, szóval van némi rálátásom a dologra. Ő igencsak gyakran átkozza a szakmáját... De mégiscsak egy nemes hivatás...



dec. 14. 23:49
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%

"régen KATÁsan"

Hát, szerintem régen is nagyítóval kellett keresni az olyan tanárt, aki számlát adott...

dec. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

"Én törekednék a jó szülőségre minden erőmmel..."

Akkor szedd össze minden erődet már most, és válassz két szakot, ne többet! Két olyat, amire úgy érzed, mindig szükség lesz - és arra a kettőre koncentrálj. Úgy fuss neki az egyetemnek, hogy már akkor se, és majd később, tanárként se tölts napi 8 óránál többet a tanítással, hanem minden egyes nap többi részét fordítsd saját magadra, a jelenlegi családodra, a rokonaidra, a barátaidra, párkeresésre, amikor pedig már lesz valakid, akkor majd a párkapcsolatod építgetésére - hogy menet közben szépen abba tanulj bele, hogy hogyan válaszd szét a tanítást és a magánéletet, mert ha nagyon belelovallod magad a tanításba, akkro nagy a veszélye, hogy minden időd elmegy rá, és a családból végül semmi se lesz...

dec. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

#17.

Ők sem egyszerre vettek fel mindent (gondolom). Vannak négy-öt szakos tanáraim is...

dec. 16. 18:07
 24/46 anonim ***** válasza:
100%
Aki manapság több szakos tanár, az nagyrészt amiatt az, hogy vagy az egyik szakja az orosz volt, amiről aztán átképezte magát angoltanárrá, amikor arra volt nagyobb szükség, vagy matek-fizika szakos volt eredetileg, akit rádumáltak a számítástechnikára is később, mert abból is hiány volt.
dec. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

#20.

A gimnáziumnak az a lényege, hogy gondolkodó, művelt, képzett, a világban jártas és széles körű ismeretségekkel rendelkező embereket neveljen fel, akik aztán egyetemre továbbtanulhatnak, jól teljesítsenek és a már meglévő készségeiket is fejlesszék, akár különböző ösztöndíjak, lehetőségek segítségével.

dec. 16. 18:11
 26/46 A kérdező kommentje:

#24.

Mondjuk igaz, hogy főként idős tanárokról beszélek. Nekik van három-négy-öt szakjuk is. A fiataloknak jó, ha kettő, de azokból sem a legerősebbek.

dec. 16. 18:15
 27/46 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg az idősebb, négy-öt szakos tanárokról azok a piarista szerzetestanárok jutnak eszembe, akik bármire átképezték magukat, ha szükség volt rá - na de ők nem gondolkodtak saját családban, azt tegyük hozzá.
dec. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Abban mennyi az igazság, hogy apaként nem bírnám eltartani a családot, és ezért sem érné meg tanárnak mennem?
dec. 16. 18:36
 29/46 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan tanárokat, akik tanári fizetésből nevelnek, neveltek fel gyerekeket, de olyat is, aki amiatt hagyta ott a tanítást fájó szívvel, 15 év után (ami azért már nem kevés idő), mert ahogy nőtt a három gyereke, úgy érezte, muszáj lesz már többet keresnie.

Nagyon függ attól is, hogy milyen életszínvonalon akarod eltartani a családot, és hogy a feleséged mennyit keres ugye. Meg hogy mondjuk szülői feladatnak tekinted-e, hogy a gyerekek feneke alá kocsit meg lakást tegyél, vagy inkább a felnőtt gyerekek feladatának...

dec. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
58%

Hát biztosan nagyobb hátrányban lennél azokhoz a férfiakhoz képest,akik a versenyszférában dolgoznak pl.infósok,mérnökök.Nyilván nekik sincsen kolbászból a kerítés,de azért nem mindegy,hogy 400-600k vagy akár többet is keresnek/hó,vagy egy tanár,aki mondjuk keres 250k-t/hó. Arról nem is beszélve, hogy az előbbi munkakörökben sokkal hamarabb és könnyebben lehet fentebb jutni fizetésben,mint a csodálatos pedagógus bértáblán.

Szerintem amúgy nem is túl kapósak a férfi pedagógusok a nők körében.

dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!