Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire érné meg történelem-m...

Mennyire érné meg történelem-matek-kínai-német-angol szakos tanárnak menni? Tényleg marha nehéz, és nem becsülnének meg utána? Nehéz az ilyen?

Figyelt kérdés

A töri-matek-fizika az, amit eléggé szeretek, mindig is szerettem ezeket a területeket, ezért lennének a főszakjaim innen. Németül, kínaiul és angolul pedig beszélek, szeretek nyelvet tanulni, jó nyelvérzékem van, ezért azt hallottam, hogy ebben az esetben ezek nem túlságosan nehezek.


Ugyanakkor azt is hallottam, hogy a törihez nagyon sokat kell tanulni (mind maga a töri, mind most még a társadalomtudomány és a filozófia is bele lett oltva, hogy ezek kikerültek az órakeretből), a reál szakok általánosságban nagyon nehezek, nyelvek közül a kínai brutálisan nehéz (akkor is, ha beszélem a nyelvet, mert a nyelvtant nagyon részletesen kell tudni, kiejtés stb.), a német szintén nem egy könnyű falat, és még az angol a legkönnyebb. Cserébe nem becsülnék meg a szakmám, kezdő tanárként keresnék annyit, hogy abból pont éhen haljak, miután halálra tanultam magam, a szülők és a diákok akkor is meggyilkolnának ha jó fej vagyok, meg akkor is ha szigorú vagyok, meg akkor is ha mindkettő. Ha tehetem, akkor ilyen képességekkel és nyelvtudással, tűzzek el egy külföldi egyetemre mérnöknek, közgazdásznak, jogásznak, matematikusnak, gyógyszerésznek, utcaseprőnek, mosogatónak, bárminek, csak ezt ne csináljam. Volt aki azt mondta, hogy manapság a néhány elhivatott aszkétán kívül az megy tanárnak, akit máshova nem vettek fel. Akkor meg már érdemesebb nem halálra tanulós szakra menni, ha úgyse becsülik meg?


Ebben mennyi igazság van? Mondjuk édesanyám tanár, szóval van némi rálátásom a dologra. Ő igencsak gyakran átkozza a szakmáját... De mégiscsak egy nemes hivatás...



dec. 14. 23:49
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
0%

"nem is túl kapósak a férfi pedagógusok a nők körében"

Azért, mert a nők nagy része a pénzre gyúr, így eleve nem a tanárok között keresgél. Aki viszont mást keres, a tanárok között ugyanúgy megtalálhatja.

dec. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem csak a pénzről van szó, bár szerintem a mai árak és infláció mellett álszent aki azt mondja,hogy a pénz semmit nem számít két ember kapcsolatában,ha együttélés és családalapítás a terv.Egy tanár ha akarja,ha nem,de hazaviszi a munkáját.Attól, hogy letelt neki a napi munkaidő még nincs vége a vele való foglalkozásnak.Dolgozatok összeállítása,értékelése,illetve amíg nincs több év rutinja, addig szinte minden órára készülnie kell.
dec. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
0%

"Egy tanár ha akarja,ha nem,de hazaviszi a munkáját.Attól, hogy letelt neki a napi munkaidő még nincs vége a vele való foglalkozásnak.Dolgozatok összeállítása,értékelése,illetve amíg nincs több év rutinja, addig szinte minden órára készülnie kell."

És ha van egy csöpp esze, ott, helyben, az iskolában csinálja a többit is - nem csak kezdő tanárként, hanem később is, mindig!

Ha direkt hazaviszi a munkát, - inkább előbb, mint utóbb... - azon fogja kapni magát, hogy hétköznap még éjfélkor is dolgozatot javít vagy állít össze (közben saját magának gyártva a villanyszámlát, stb.), meg ilyenek, ami teljes hülyeség, akárki megmondhatja. Főleg, ha családja is van! Ezért mondom, hogy arra kell rászokni, hogy tanárként (is) a munka helye a munkahely. Ha bemegy reggel 7-re és minden nap 4-ig marad (mert közben ad magának egy óra ebédszünetet is), akkor nyugodt lélekkel elmondhatja, hogy minden nap ledolgozta az elvárható 8 órát - és ami nem fért bele, az nem fért bele, csóközön! A legnagyobb hülye, aki ennyi munka után még képes este felvenni a telefont, ha szülő keresi, hajlandó belemenni mindenféle levelezgetésekbe szülőkkel, diákokkal, kollégákkal, stb.! Ez az, amit nem szabad, ha valaki szülő, méghozzá jó szülő is akar lenni amellett, hogy tanár!

dec. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
21%
Csak egy tini fingja nincs
dec. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
Miért, 34-es, te úgy születtél, hogy egyből mindent tudtál? Érdeklődik. Nem muszáj válaszolni a kérdéseire, ha nem akarsz. Ennyi.
dec. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
77%

Hát figyi, ha te felteszed arra az életed, hogy reggeltől estig az iskolában legyél, majd az estéidet is a tanárság töltse ki, mindezt létminimumhoz elegendő pénzért, 6 év egyetem után, mesterdiplomával, több nyelven beszélő emberként,… akkor hajrá. De nem lesz időd családra, barátokra, hobbikra, ezt előre megmondom. Mondjuk hobbikra amúgy sem lesz pénzed…


Én utólag a két szakos tanárságot sem ajánlanám senkinek ebben az országban, nem hogy többet.

dec. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

33 jól el vagy tévedve. Szerinted mégis ki a rák akarja direkt hazavinni a munkát.? Próbálj már meg inkább kijavítani 30 dolgozatot 45 perc alatt először, mielőtt ilyen butaságokat írsz… szerintem 6-nál többig nem jutnál.

Még a sima, igaz-hamist kijavítani is fél óra legalább.

dec. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
0%

"ki a rák akarja direkt hazavinni a munkát.?"

Az, aki az adott napon az órái után azonnal le akar lépni. Cserébe azért, hogy megtehesse, inkább direkt hazaviszi. Van ilyen. Az az egyik jó dolog a tanárságban, hogy pl. ezt meg lehet tenni, választani lehet, általában nem kötelező bent maradni X óráig.



Próbálj már meg inkább kijavítani 30 dolgozatot 45 perc alatt először, mielőtt ilyen butaságokat írsz… szerintem 6-nál többig nem jutnál.


Még a sima, igaz-hamist kijavítani is fél óra legalább."

dec. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
0%

"Próbálj már meg inkább kijavítani 30 dolgozatot 45 perc alatt először, mielőtt ilyen butaságokat írsz… szerintem 6-nál többig nem jutnál."

Dolgozata válogatja. Olyan dolgozatot kell íratni, amilyet ki lehet javítani annyi idő alatt, amennyi van rá.


"Még a sima, igaz-hamist kijavítani is fél óra legalább."

Na, azért kamuzni nem kell. :D

dec. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

#39.

Csak az a gond, hogy az érettségin, egyetemen, nyelvvizsgán vagy úgy amblock később ezen a területen nem csak ilyen feladatok lesznek. Másrészt akár tippelgetve is meg lehet jól írni. Megragadt valami kevés, arisztokratikus köztársaság, arkhónok, Szolón, Kleiszthenész, Peiszisztratosz, filozófusok stb., aztán találomra beblöfföli, és akár még ötös is lehet. Ha meg szó szerint bemagolja az egészet, akkor szinte biztos, hogy ötös lesz. Az ilyen feleletválasztós, meg feladatlapos cuccokat egy majom is meg tudná írni, ha betanítják.


Én inkább az esszéfeladatok, számolások híve vagyok, nyelvekben pedig a nyelvtanra szeretek rámenni. Elég igazságtalan, ha odajön egy több évig külföldön élt diák, vagy egy sváb/kínai/stb. származású diák, és minden megerőltetés nélkül max. pontra ír mindent, mert szövegértés, meg rizsázás van, amihez a konyhanyelvi tudás kiválóan elegendő, de az ilyenek nyelvtanja sok esetben borzasztó. No meg az a jó, ha helyesen használja, illetve tudja is, hogy miért pont úgy kell, milyen nyelvtani okok miatt kell a dolgot úgy használni.

dec. 18. 20:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!