Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire érné meg történelem-m...

Mennyire érné meg történelem-matek-kínai-német-angol szakos tanárnak menni? Tényleg marha nehéz, és nem becsülnének meg utána? Nehéz az ilyen?

Figyelt kérdés

A töri-matek-fizika az, amit eléggé szeretek, mindig is szerettem ezeket a területeket, ezért lennének a főszakjaim innen. Németül, kínaiul és angolul pedig beszélek, szeretek nyelvet tanulni, jó nyelvérzékem van, ezért azt hallottam, hogy ebben az esetben ezek nem túlságosan nehezek.


Ugyanakkor azt is hallottam, hogy a törihez nagyon sokat kell tanulni (mind maga a töri, mind most még a társadalomtudomány és a filozófia is bele lett oltva, hogy ezek kikerültek az órakeretből), a reál szakok általánosságban nagyon nehezek, nyelvek közül a kínai brutálisan nehéz (akkor is, ha beszélem a nyelvet, mert a nyelvtant nagyon részletesen kell tudni, kiejtés stb.), a német szintén nem egy könnyű falat, és még az angol a legkönnyebb. Cserébe nem becsülnék meg a szakmám, kezdő tanárként keresnék annyit, hogy abból pont éhen haljak, miután halálra tanultam magam, a szülők és a diákok akkor is meggyilkolnának ha jó fej vagyok, meg akkor is ha szigorú vagyok, meg akkor is ha mindkettő. Ha tehetem, akkor ilyen képességekkel és nyelvtudással, tűzzek el egy külföldi egyetemre mérnöknek, közgazdásznak, jogásznak, matematikusnak, gyógyszerésznek, utcaseprőnek, mosogatónak, bárminek, csak ezt ne csináljam. Volt aki azt mondta, hogy manapság a néhány elhivatott aszkétán kívül az megy tanárnak, akit máshova nem vettek fel. Akkor meg már érdemesebb nem halálra tanulós szakra menni, ha úgyse becsülik meg?


Ebben mennyi igazság van? Mondjuk édesanyám tanár, szóval van némi rálátásom a dologra. Ő igencsak gyakran átkozza a szakmáját... De mégiscsak egy nemes hivatás...



dec. 14. 23:49
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem is vannak kettőnél több szakos tanáraim."

De valószínűleg nem egyszerre, egymással párhuzamosan végezték el mindegyik szakjukat.

dec. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy biztos: nem csak az amúgy nem tölteléktantárgy szakjaim tanítanám, hanem énekre, meg rajzra szinte teljesen biztos, hogy bezavarnának matekosként (az egész zene kb. matek) és törisként (művészettöri), valamint hangszeren játszóként... Médiára, drámára, meg ilyenekre is, bár az mindenhol beszélgetős vagy "pótlós" (hisz lehetetlen több tantárgyból az anyag végére érni) óra. Erről meg hallottam szörnyűségeket... Például, hogy a helyettesítésért 200 forint jár... Ez nem tudom mennyire igaz...
dec. 16. 17:25
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

"gondolkodó és művelt diákokat akar az egyetemi évekre és az érettségire készíteni. Egy ilyet nem nagyon tudna egy nem szakos levinni."

Tényleg nem, de azért ha úgy vesszük, a középiskolának "egyszerűen csak" az a dolga, hogy felkészítsen az érettségire...

dec. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:

#11.

Lehet.

dec. 16. 17:26
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

"A reál tárgyakat pedig alapvetően tudják cserélgetni (pl.: kémiatanár tart fizikát, matek fizikát stb.) ameddig van még reáltanár."

Nem, egyáltalán nem ilyen egyszerű, nehogy azt hidd...

dec. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

"az egész zene kb. matek"

Matekos szemmel nézve. Mert a matekos csak a matekot látja benne. :) Pedig milyen sok zenész van, aki a matekról hallani se akar, semmi köze hozzá, mégis milyen jól zenél!


"Erről meg hallottam szörnyűségeket... Például, hogy a helyettesítésért 200 forint jár... Ez nem tudom mennyire igaz..."

Semennyire. Semennyi se jár érte, hacsak nem rendszeres helyettesítés, a heti 26 órán túl (vagy talán most már 24-en túl... az is untig elég, hidd el!)


Szeretnél saját családot? Szerinted mennyi időt kell majd a saját családoddal töltened, ha jó szülő akarsz lenni?

dec. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
6-os voltam. Nyilván léteznek több szakos tanárok,mint kettő,de egy képzésen belül egyszerre 2 szakot lehet tanulni.Úgy lehet(ne) többet egyszerre,hogy elkezded a mondjuk matek-angolt,majd a következő felvételi eljárásban újabb tanári szakpárra jelentkezel, és akkor így "csúsztatva",de azt gondolom,hogy két ilyen hosszú és nehéz szakot kb.senki nem visz így. Tehát teljesen egyszerre 4szakot nem lehetséges tanulni.
dec. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik tanárnak a heti nagyon sok óráját lelkiismeretesen előkészítve, megtartva, utána még mindenféle tanórán kívüli ügyeket intézve, szervezve van kedve túlórázni, az inkább vállal egy-két magántanítványt (korrepetálást, akármit, de adózatlan magánóra díjáért, főleg nyelvszakosként), mint hogy helyettesítéssel akarjon plusz pénzhez jutni...
dec. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

#16.

Mert a művész úgy alkalmaz egy csomó matematikai szabályt, hogy észre sem veszi. Az, hogy te szépnek látsz vagy hallasz valamit nem azért van, mert csak: az ember ilyen lett és ez tetszik neki. Ebben nagyon komoly matematika van. Nem véletlen, hogy a középkori (ami nem volt annyira sötét, mint amennyire a mondás tartja) egyetemeken a kvadrivium tárgyai közé tartozott a hét szabad művészeten belül a muzsika. Sőt, gyakran helyettesítették a trivium professzorait a kvadrivium tanárai is, bár fordítva is megesett, csak ritkábban (régebben a tanár még nem valaki nevenincs alak volt, aki felvett még egy tárgyat kényszerből, hanem egy a saját területén túli területeken is képzett, világlátott személy volt, aki vállalta mások okítását). Egyébként a statisztikák szerint a zenész diákok általában jobbak a legtöbb tanulmányi területen, beleértve nagyon határozottan a matematikát is.


Igen, elvileg szeretnék. Tudom, hogy egy szülő még akkor sem tölt elegendő időt a családjával, ahhoz, hogy jó szülővé váljon, amennyiben az egész napot velük tölti. Én törekednék a jó szülőségre minden erőmmel...

dec. 16. 17:53
 20/46 anonim ***** válasza:

6-os vagyok még mindig, csak lemaradt.

Nekem egy ezer éve a pályán lévő történelemtanárok mondta ezt,hogy őt bizony az egyik legegyszerűbb helyettesíteni,ellenben a reál tárgyakkal.

Nyilván egy pót történelemtanár se lesz soha olyan jó,mint egy igazi,de ez a mai közoktatásban nem is lényeges.

Magán alatt magán órákra gondoltam, amit régen KATÁsan, most nem tudom hogyan visznek...

dec. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!