Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az iskolában büdösnek csúfolna...

Az iskolában büdösnek csúfolnak mit tegyek? 16l

Figyelt kérdés

Kérlek mellőzzétek az ízléstelen megjegyzéseket,és a fürödj meg válaszokat. Elegen bántanak.


Minden nap zuhanyzok alaposan 2x beszappanozva magamat. Reggelente egy finom illatú parfümöt használok, de elég izzadós típus vagyok. Tesi órák után használok dezodort. A higiéniámmal nincsen baj.


Az egész kb novemberben kezdődött, amikor az osztály elkezdte beszélni az osztálykarácsonyi bulit,és az ajándékhúzást. Itt pár lány elkezdett arról beszélni hogy "ha a büdöset húzom, akkor dezodorcsomagot fogok neki venni." Valaki megkérdezte hogy ki a büdös,(sejtettem hogy engem csúfolnak mert eléggé rám kacsintgattak közben.) És válaszként minden csaj aki ezt kibeszélte rám nézett.


Gyakran hallottam ahogy q hátam mögött kibeszélnek engem hogy milyen gáz vagyok stb. És nagyon rosszul esik.



Ma a karácsonyi bulin, Pedig a lánytól akit engem húzott,(a kibeszélők barátnője) dezodort ajándékozott nekem, és amikor kibontott, akkor eléggé röhögtek.


Már úgy érzem egész nap a kádban akarok lenni, és 3gyre hosszabb időt töltök a fürdőszobában. Szárad ki a bőröm.

Könyörgöm segítsetek, mert nem bírom tovább hogy csúfolnak és nem hagynak békén!



dec. 21. 21:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Intim tájon minden rendben van? Annó volt egy osztálytársnőm, aki büdös volt, nem tudtuk mitől lehet, hisz nem volt koszos, majd többen beszéltek vele és kiderült, hogy volt valami intim problémája. Elment dokihoz, kezelés után nem volt többet büdös.

Másik osztályban az illető nem törölte ki rendesen, ezért ürülék szaga volt. Rajta segített a nedves popsitörlő.

dec. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Ohh szegénykém,de sajnállak.Esetleg nem dohos a lakás??Vagy tartasz vmi állatot aminek átveszi a ruhád a szagát??Mivel mosol??Öblítő esetleg??Mert ha tényleg rendben van a fürdés akkor max a ruhád lehet az??Nem cigiznek otthon a lakásban esetleg??Az is lehet.
dec. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező bocs, de nem vagy roma véletlenül? Nekik alapba erősebb a szaguk.
dec. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
Egy őszinte embert kell keresned aki megmondja mi büdös rajtad. Vagy azt hogy egyáltalàn büdös vagy e. Ha ez meg van akkor lehet kezelni
dec. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
A fogyasztott kaják is befolyásolják az izzadság szagot. Esetleg próbálj odafigyelni az étrendedre is. Azzal nagyon nem tudsz mit kezdeni ha izzadósabb típus vagy, ez egy betegség (hyperhidrosis). Azzal viszont tudsz kezdeni valamit hogy az izzadság kevésbé legyen szagos. Mivel lány vagy, ezért gondolom borotválkozol már. Hónalj és intim területen mindig szedd le a szőrt, ez is segíthet. Amúgy meg idővel lehet elmúlik magától. 16 évesen dúlnak benned a hormonok, szerintem idővel javul majd a helyzet amúgy is. Sajnos én is izzadósabb voltam anno, aztán gimnázium vége fele amikor elkezdtem komolyabban konditerembe járni és figyeltem az étrendemre, megjavult a dolog. nem vagyok orvos, csak saját tapasztalatról tudok beszélni. Nem tudom mennyire durva nálad a helyzet, de az semmiképp nem árt amit írtam
dec. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
1-es van intim problémám, inkontinencia. De nem súlyos, nem érződik. Valószínűleg az izzadás lesz ez.
dec. 21. 21:52
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Arra kéne rájönni h tényleg büdös vagy-e. Ha igen, akkor lehet egészségügyi oka. Ha nem, akkor szimplán hülyék
dec. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Pénzes Proli ***** válasza:
77%

Én is ezzel küzdöttem fiatalon (régen csóró proli voltam na), megpróbálok segíteni. :)


Bőrgyógyásznál voltál már? Milyen gyakran mosod a ruháid? Érdemes sensitive mosószerrel és öblítővel mosni. Heti 1x cseréled az ágyneműt? Otthon nincs büdi (pl. családtag lecsót csinál 24/7 szellőztetés nélkül)? Étrend (pl. nem eszel sok tejterméket, hagymát, fűszeres ételt stb)?


Stressz esetén nálam is beindul az izzadás, de ebben csak pszichológus tud segíteni (pánikbetegség).


Nekem az alábbi dolgok jöttek be:

Folyékony klorofill (belülről tisztít)

Glikolsav (The Ordinary Glycolic Acid 7% kenem fel a hónaljamra (vattával ajánlom, ha érzékeny a bőröd) minden este, megöli a bacikat és nincs szaga)

Akneroxid 50 mg/g gél is jó alternatíva a hónaljra (szintén megöli a bacikat és lehet kapni a gyógyszertárban is), de csak szombaton használom és van egy jellegzetes illata.


Dezodoroknál ezek jók: Vichy, Mitchum, Certain Dry (bár a harmadik nem vált be nekem).

Konkrét izzadás ellen: Perspirex, Solutio Antisudorica


Ha fentiek nem segítenek, akkor marad a MiraDry (drága és lehet egy második fordulóra is kell menned) vagy hónalj Botoxos beavatkozás (olcsóbb kb. 200k, de csak 1 évig jó maximum).


Remélem tudtam segíteni, nekem is nagyon rossz volt ez régen.

dec. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt sajnálom a helyzetet, másrészt dezodort mozgás előtt használj, hogy ne izzadj annyira. A durva izzadásra próbáld ki a zsálya teát/cseppet
dec. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%
Ne parfümöt használj reggelente, hanem izzadásgátlót. Óriási lesz a különbség.
dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!