Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Aki tömegközlekedési eszközökö...

Aki tömegközlekedési eszközökön olvas, hogy bírja?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek olvasni, de sosem ment ilyen körülmények között. Egyszerűen idegesít a rengeteg inger és nem tudok az olvasásra koncentrálni.

jan. 2. 18:29
1 2
 1/12 Kitana. ***** válasza:
90%
Régen olvastam, engem szimplán nem zavartak az ingerek, nem hiszem, hogy van külön titka. Ma már nem szoktam, nem utazok olyan hosszú távokat.
jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én zenét is hallgattam közben.
jan. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Megszokás kérdése. Ha gyermek korodtól kezdve ez igy jelen volt az életedben, akkor később fel sem tűnik, mert abszolút ki tudsz kapcsolni, és a figyelmedet abszolút tudod irányítani.
jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3+ Természetesen a legjobb egy jó nagy öblös fotelben bekuckózva
jan. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Meg attól is függ, mit olvas az ember. Krimi, szerelmes limonádé, ponyva könnyen olvasható, elgondolkodni sem kell, egyszerű szavak, mondatszerkezetek. Borgest meg Proustot még nem nagyon láttam, hogy tömegközin olvasgattak volna.
jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Megtanultam kikapcsolni a korulottemlevok beszedjet letezeset. Kenytelen voltam villamoson tomegben tanulni annak idejen. Sikerrel.
jan. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én tanulni tudtam, de csak rövid szövegekből esetleg törinél egy-egy fogalmat vagy évszámot. Elképzeltem a fejembe meg sokszor elismételtem. Régen egy irodalom tételt tanultam meg. Hozzá társítottam videókat. Mostanában telefonomon neha olvasok egy egy cikket vagy gyk-n nézelődöm. Könyvet már régen próbáltam olvasni sikerülni sikerült kizárni a dolgokat de nem volt olyan élmény mint otthon csendben. Nehezebben maradt meg az amit olvastam meg volt hogy párszor kizökkentettek az emberek meg a zaj az olvasásból
jan. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez egy érdekes dolog. Régen nekem az olvasás egyfajta "szeánsz" volt. Eleve akkor álltam neki ha volt több órám és egész napokat tudtam olvasni. Aztán egyetem és sok utazás miatt rászoktam arra, hogy esténként illetve tömegközlekedésen olvasok.


Teljesen meg tudtam szokni. Ugyanúgy átélem, kizárom a külvilágot, pillanatok alatt felveszem a fonalat.

jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Zenét hallgatok közben, különben nem tudok koncentrálni, mert általában van valaki, aki hangoskodik.
jan. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Buszon, trolin nem szoktam olvasni, autóban sem amúgy, mert a kanyargós utakon megfájdul a fejem. Vonaton, metrón, villamoson simán tudok. Én is zenét hallgatok közben, az segít megszűrni a külső zajokat, (általában ilyenkor valami lo-fit, jazz-t, vagy klasszikust hallgatok, lényeg, hogy szöveg nélküli legyen) és inkább csak a hosszabb utazásokkor veszem elő a könyvemet, (ha legalább 15 percet eltöltök a járművön) annál kevesebb idő alatt bele se tudnék merülni.
jan. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!