Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek van értelme a...

HunLo kérdése:

Szerintetek van értelme a családalapításnak?

Figyelt kérdés
Ti hogy álltok ehhez hozzá?

jan. 16. 16:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%

Sok mindentől függ. Elsősorban attól, hogy van-e olyan biztos alapokon nyugvó kapcsolatod, társad, akivel be mersz vállalni egy ilyen életre szóló melót. A második, hogy megvan-e erre a szükséges anyagi keret.

Én 40+ évesen elengedtem, mert egyiket sem láttam soha olyan biztosnak, mint kellett volna.

jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Metionin ***** válasza:
73%
Szerintem nincs objektív válasz. Számomra nincs, az én életemhez nem tenne hozzá semmi pozitívat, negatívat viszont annál inkább. Hülye lennék magamat szopatni. Aki meg fordítva van vele, aszerint van értelme.
jan. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%

Annak számára van értelme aki ezt őszintén, szívből szeretné, és ő (és a párja is) érzelmileg, anyagilag és minden féle szempontból meg tudják adni azt egy gyereknek, ami az alapvető szükséglete. Ehhez kell egy stabil, jól fizető meló, félretett pénz, önismereti és terápiás munka hogy megtörjük a transzgenerációs traumákat, illetve nyitottság arra, hogy tőlünk jóval okosabb szakemberek tanácsait megfogadjuk (pl Vekerdy), és ha a nevelés során probléma merülne fel, akarjanak segítséget kérni. Pl nagyon sok olyannal találkoztam aki tanulási nehézséggel nem vitte el a gyereket mert "az én gyerekem nem fogykos", vagy egyszerűen szhart bele hogy lúdtalpa van, vagy a viselkedési gondokat poroszos módszerekkel akarta megoldani, hát nehogymár valaki beleszóljon a nevelésébe.

Emellett nem árt (tekintve hogy 2 szülős család lesz), ha nem a kapcsolat rendbehozására szülünk, és nem azt látja szegény kölyök hogy anyu-apu ölik egymást amíg el nem válnak 6 éves korában... "A gyerek egy jó kapcsolatot próbára-, egy rosszat tönkretesz".

És más szempontból se legyen gyógyír. Ne csak a rossz kapcsolatra, hanem a saját traumáinkra se. Ne azért szülessen meg mert félek az egyedülléttől, vagy a szüleim hibáit rajta akarom rendbehozni.

Ha ezek megvannak, akkor van értelme...

jan. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%
Mindenki máshogy áll hozzá. És ez változik minden ember életében
jan. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
72%
Valakinek igen, szerencsére nekem nincs.
jan. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen egyéni, ahogy a többiek is írják.

Valaki bizonyos okok miatt nem teheti meg, másvalaki pedig kényelmi okokból nem akarja, a harmadik illető pedig megtalálja párját és boldogan élnek, jön a gyerek stb...

jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Értelme van persze, csak nem mindenki alkalmas rá és fontos hozzá megfelelő partner, nagy boldogság tud lenni de nem könnyű dolog.
jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
29%
Az élet értelme.🙂
jan. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
14%
Muszáj, különben bejön a sok-sok migráns.
jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%
Nem muszáj aki nem érzi a késztetést az ne vállaljon.
jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!