Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Számotokra melyik a fontosabb...

Számotokra melyik a fontosabb tényező, a pénz vagy a szociális élet?

Figyelt kérdés
Külföldre költözésnél elsősorban, ti feladnátok az otthoni baráti társaságotokat egy jobb fizetésért cserébe, ha kint viszont nem sikerülne beilleszkedni olyan szinten, mint Magyarországon?

jan. 18. 09:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Mivel nincsenek barátaim, ezért nem is gondolkodnék, mennék. Kint is lehet ismerősöket találni.
jan. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szociális élet fontosabb. Voltam már jobb anyagi helyzetben de teljesen magányosan, ezért mondom hogy én azt soha többet nem választanám.
jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Itthon sincsenek barátaim. Ami itt tart még az apukám és a munkahelyem, amit szeretek.
jan. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
ha fontos mszámodra a szociális élet, ne kockáztass, mert nincs rágarancia, hogy lesz olyan külföldön is.
jan. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
En itthon is eleg sok penzt tudok felhajtani, de ha nem igy lenne sem adnám fel a csaladom, barataim. Sajnalom azokat akiknek menniük kell.
jan. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem a nagy baráti társaság nem fontos. Viszont a hozzám közelállók igen, család, barátok. Hozzájuk ragaszkodom, az életem részei. A pénz jó, de nekem elég annyi, hogy biztonságosan megéljek. Annyira nem lenne fontos, hogy elmenjek egy teljesen idegen helyre, ahol nemhogy család, barátod, de semmilyen korábbi kapcsolat nincs, se munkával kapcsolatban, se semmi.
jan. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Megtettem, de pár hónap után inkább hazajöttem :D Nem ér nekem annyit a több pénz, hogy távol legyek a gyerekkori legjobb barátaimtól, ne lássam felnőni az unokahúgaimat, ne tudjunk egymásra számítani, amikor kell.
jan. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Kitana. ***** válasza:
Hát én bíznék benne, hogy azért külföldön is sikerülne embereket találnom, még akkor is lett 1-2 nem olyan közeli barátnőm, amikor 10 éve laktam valahol, és kevésbé voltam szociális jóval, mint most. Ha úgy gondolnám, hogy jobb életem lenne, akkor ez nem tartana vissza, az igazi itthoni barátokkal nem szakadna meg a kapcsolat. (Most tesóm lakik külföldön, néha hozzá is kimennek látogatóba a barátnői, meg ha ritkán ő jön haza, akkor is találkoznak. Plusz ott is szerzett újakat.) Angolul beszélek + első dolgom lenne az adott ország nyelvét is elkezdeni tanulni, ha nem angol nyelvterület.
jan. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%
#8 én is szereztem kint egyből pár barátot, de az nem olyan. A régieket nem pótolja és a családot sem. Az meg, hogy évente jó esetben háromszor találkozol velük…hát a halálos ágyamon én ezt jobban bánnám, mint azt, hogy kevesebbet kerestem.
jan. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
8: Én pl. nem félnék, hogy nem ismerek meg új embereket, de a család és az igazi barátok nem pótolhatók mással. Nemcsak darabra fontos, hogy legyen valaki.
jan. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!