Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Számotokra melyik a fontosabb...

Számotokra melyik a fontosabb tényező, a pénz vagy a szociális élet?

Figyelt kérdés
Külföldre költözésnél elsősorban, ti feladnátok az otthoni baráti társaságotokat egy jobb fizetésért cserébe, ha kint viszont nem sikerülne beilleszkedni olyan szinten, mint Magyarországon?

jan. 18. 09:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
Én tudok felnőttként is más emberekkel barátkozni, akivel megszakadna a kapcsolat emiatt, azért nem kár, mert nem is volt igazi barát, az igazi barátaimmal meg bármikor újra fel tudjuk venni a fonalat, és ott az internet, szóval nem tartana vissza az itthoni társaság, de egyedül nőként én nehezebben mozdulnék meg külföldi munkára, inkább mással együtt mennék szívesen.
jan. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%
Nekem külföldön is sikerült beilleszkednem, itt is lett baráti társaságom és az otthoni barátokkal is rendszeresen tartom a kapcsolatot. 3 órára vagyok repülővel, évente többször is találkozunk, együtt utazunk, a köztes időkben videón dumálunk. Az első 2 év volt csak piszok magányos külföldön, azt meg simán ki lehet bírni. Nem mindenkinek való, de én nem bántam meg.
jan. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%

Úgy érzem, hogy nekem nem kell választanom a kettő közül. Mindenkivel tudok kapcsolatot tartani az interneten keresztül, akár videocsetelni is. A napi rendszeres személyes találkozásokat nem igénylem.


A beilleszkedés alkat kérdése. Aki kommunikatív és extrovertált, az jól be tud illeszkedni új környezetben is. Aki introvertált, annak meg nincs erre valami nagy igénye.

jan. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%
money
jan. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
38%
"Pénzért nem tudsz életet vásárolni." -- Bob Marley
jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Pénz, kb 95%-5% arányban.


Párom köt ide, és a család. Nincsen semmilyen baráti társaság. Kimozdulni évente kétszer szoktam társaságba, tesómmal általában.


Nyárig kell munkát találnom itthon. Ha nem jön össze, akkor dobom az itthoni terveimet, 5 éve próbálkozom elhelyezkedni, de semmi... utána sajnos go külföld 🙁 szar ideiglenes munkákat ott is tudok csinálni, csak talán még félretenni is lehet belőle.


Családom szerencsére nem olyan, akiket érdemes évente többször látni 4-6 alkalomnál. De amúgy meg nyugati országrészben vannak a rokonok. Ha ausztriába mennénk csak, akkor 3-5 óra. Akármelyik hétvégén teljesíthető túra.

jan. 19. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldön dolgozok és nagyon sok mindent fel kellett áldozni hogy később vegyek egy lakást majd .. se kapcsolat ,se semmi . Csak kaja és munka
jan. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően könnyen barátkozom, így nem félek attól, hogy egy költözés után megszűnik a szociális életem. Egyébként ha nem a világ másik felére költözöl, nem kell feladni a barátságokat sem, mert tudtok találkozni.


Mi évek óta Ausztriában lakunk, tizenéves barátságokat tartunk fenn ugyanúgy.


De hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak, az előrejutás és a boldogulás szempontjából nyilván az anyagiakat választanám. A barátságok bármikor, bármi miatt végetérhetnek, a jövőd meg fontos.

jan. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!