Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért engedi egy szülő a...

Miért engedi egy szülő a gyerekét a boltban enni?

Figyelt kérdés

Az örök téma. Tényleg nem kötekedésből kérdezem,de eddig csak olvastam róla a neten,most meg láttam is. Az egyik hipermarketben egy kisgyerek (kb. ovis) beállt az eprek mellé,és nagy lelkinyugalommal eszegette. Kilóra volt kitéve,lehetett belőle szedni. Nem volt barna gyerek. Az apja távolabb válogatott,néhányszor gyengén tessék-lássék odaszólt neki,de nem siette el,nem rohant oda hozzá,hogy nem szabad. Szerintem csak miattunk,a többi vásárló miatt lehetett ez a kamu-odaszólogatás. A gyerek persze a fejét se mozdította rá,evett tovább. Nyilván senki nem avatkozott bele,csak nézték,de ha a biztonsági őr odament volna,mit mondott volna apuka? Hogy hagyja már azt a pár szem epret,csak gyerek? Annyira nem bírom az ilyet,mert a gyerek nem hülye,ezt tanulja meg,hogy lehet. Konkrétan lopásra neveli.

Nem is léptem kettőt a zöldségosztálytól,már a túrórudiknál látom a tipikus esetet: kislány hisztizik a rudiért,anyuka pattan,megbontja,odaadja. Hogy a papírját eltették-e,azt pont nem láttam,mert nem akartam annyira nézni. De ha még el is tették,akkor is gusztustalan. Basszus,a gyereket nevelni kéne szerintem,nem lopással megoldani a dolgot. A biztonsági őr joggal mehetett volna oda,hiszen ilyet a kisboltban sem lehet csinálni,ahol a pulton keresztül az eladótól kell kérni az árut. Azért mert itt ki van rakva,még nem azért van kirakva,hogy már a vásárlótérben megegyék. Nem tudom,ti hogy vagytok ezzel,nekem nagyon furcsa volt.

28/N


2013. máj. 25. 14:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
Ennek semmi köze a lopáshoz, ettől még nem fog lopni a gyerek. Az már más kérdés, hogy az eperevés azért nem egészen korrekt így, a megfelelő módszer az lenne - ha már a gyerek torkoskodik a boltban - hogy apuka először vesz egy zacskóba, leméri, ráteszi a mérlegből kapott cédulát, és utána abból falatozik a gyerek. Csoki, túrórudi nem gáz, hiszen az üres papír alapján ugyanúgy ki lehet fizetni a pénztárnál. Sok szülő úgy van vele, hogy inkább kösse le valami a kicsi figyelmét, akkor nem kezd el hisztizni minden egyéb dologért, amit a boltban lát. Elméletben nevelni egy gyereket sokkal egyszerűbb, mint gyakorlatban kezelni egy akaratos óvodást.
2013. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
29%
szerintem te hülye vagy...
2013. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
86%

Én sem értem az ilyesmit, én eleve már az első boltba menetel előtt elmagyaráznám a gyerekemnek hogy az ilyet ezért meg azért nem illik. Nem hiszem el, hogy mindenki annyira farkaséhesen viszi a gyerekét a boltba, hogy azok nem bírják ki a pénztárig. Arról nem beszélve, hogy utcáról bejőve tutira nem tiszta a gyerek keze (meg senkié sem), szóval ne fogdossa már össze a kirakott árut, akkor sem, ha azt hazaérve mindenki megmossa. Gusztustalan és illetlen.

Páromra is "rászóltam" egyszer, mikor hosszú séta után (dög melegben) bementünk a boltba, hogy ne nyissa már ki az üdítőt, elvégre ki lehet bírni azt a pár percet, míg fizetünk.

Amúgy nem vagyok egy nagy "illik mániás", de azért ez pont egy alapvető dolog, szerintem.

2013. máj. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
86%
Ja és érdekes, én sosem csináltam ilyesmit, valahogy képes voltam megérteni, hogy nem szabad. Tudtam, hogy ha követelőzök, akkor úgysem kapok semmit. Persze ez egészen pici gyerekekre nyilván nem áll, de ők meg aligha túrják össze az epret. A csokis példában igaza van az egyik válaszolónak,ha nagyon bömböl a gyerek, belefér, hogy odaadják neki, azt ki lehet fizetni papír alapján is. De azért egy nagyobb gyerek (4-5 éves kortól pl.) ár tudja fegyelmezni magát annyira, hogy nem hisztizik mindenért.
2013. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: te nyugodtan eszegessél a boltban,aztán egyszer elkapnak és csodálkozhatsz. Így indítani,hogy ismeretlen embert lehülyézel,hát ezek után nem csodálkozom azon se,ha a boltban eszel.

A többi választ köszönöm.

2013. máj. 25. 14:25
 6/19 anonim ***** válasza:
Olyan már volt velünk is, hogy nagyon szomjas volt a gyerek, és hosszú sorban álltunk a pénztárnál, és felbontottam neki az egyik flakon ásványvizet, de persze kifizettük.
2013. máj. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Látom a lepontozásokat. Én nem pontoztam se le,se fel,mert mobilról nincs ilyen funkció,tehát nem tudok,de nekem a második kivételével mindegyik 100 %-os.
2013. máj. 25. 14:37
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Az még a jobbik eset ha kifizetik.....


Másik kedvenc amikor meggondolja magát a "kedves vásárló" , és a bolt másik végében kib...a az árut más polcra. (Még kisebb boltokban is) Rosszabb esetben a romlandó árut "becsempészi" máshova, hogy ott tönkremenjen.


Továbbá:

- Leveszi a k. vevő az árut majd laza mozdulattal 1 méterről visszadobja.


-Vagy amikor úgy vásárol a hülyéje, hogy rátehénkedik a bevásárlókocsira, mint valami rokkant.



A magyarok vásárlási kultúrája egyenlő a nullával!!!!

2013. máj. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Még annyit, hogy ha egy-egy ilyen esetet lopássá minősítenének, majd a médiában többször közzétennék, drasztikusan visszaesne ez a "cselekmény".
2013. máj. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Egy rokon gyereke ilyen akit nem bírtak megnevelni, teljesen otthon érzi magát a Tescoban, beleeszik a gumicukrokba, leveszi a csokit és megeszi, szétszedi a játékokat, felmászik a kirakott csúszdára... az anyja meg vagy észreveszi és üvöltözik vele, vagy a gyerek meglóg amíg az anyja válogat vagy trécsel valakivel, és a csokik felé veszi az irányt.

Párszor mentünk együtt vásárolni vagy találkoztunk de inkább kerülöm őket, mert az a gyerek semmilyen szempontból nincs megnevelve, én szégyenkezek miatta...


Az italbontás még elfogadható bár én nem csinálom, de az, hogy a csokikkal nem tudnak félórát várni? Érdekes, egyes gyerekeknek meg lehet mondani, hogy megvesszük a csokit, ha kimegyünk, megeszed.

Ráadásul nem mindenki fizeti ki, mindenfelé lehet látni csokipapírokat eldobálva, megbontott gyümölcslevet visszarakva a polcra.

2013. máj. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!