Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért engedi egy szülő a...

Miért engedi egy szülő a gyerekét a boltban enni?

Figyelt kérdés

Az örök téma. Tényleg nem kötekedésből kérdezem,de eddig csak olvastam róla a neten,most meg láttam is. Az egyik hipermarketben egy kisgyerek (kb. ovis) beállt az eprek mellé,és nagy lelkinyugalommal eszegette. Kilóra volt kitéve,lehetett belőle szedni. Nem volt barna gyerek. Az apja távolabb válogatott,néhányszor gyengén tessék-lássék odaszólt neki,de nem siette el,nem rohant oda hozzá,hogy nem szabad. Szerintem csak miattunk,a többi vásárló miatt lehetett ez a kamu-odaszólogatás. A gyerek persze a fejét se mozdította rá,evett tovább. Nyilván senki nem avatkozott bele,csak nézték,de ha a biztonsági őr odament volna,mit mondott volna apuka? Hogy hagyja már azt a pár szem epret,csak gyerek? Annyira nem bírom az ilyet,mert a gyerek nem hülye,ezt tanulja meg,hogy lehet. Konkrétan lopásra neveli.

Nem is léptem kettőt a zöldségosztálytól,már a túrórudiknál látom a tipikus esetet: kislány hisztizik a rudiért,anyuka pattan,megbontja,odaadja. Hogy a papírját eltették-e,azt pont nem láttam,mert nem akartam annyira nézni. De ha még el is tették,akkor is gusztustalan. Basszus,a gyereket nevelni kéne szerintem,nem lopással megoldani a dolgot. A biztonsági őr joggal mehetett volna oda,hiszen ilyet a kisboltban sem lehet csinálni,ahol a pulton keresztül az eladótól kell kérni az árut. Azért mert itt ki van rakva,még nem azért van kirakva,hogy már a vásárlótérben megegyék. Nem tudom,ti hogy vagytok ezzel,nekem nagyon furcsa volt.

28/N


2013. máj. 25. 14:14
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nyolcas,ugye,te eladó vagy? Ezeket én is láttam már. Mondjuk ezt a sztorit is tudom folytatni. A túrórudiktól mentem a betétekhez. Ott is a papírdobozosok közül az összes fajtából meg volt bontva egy. Tudom,hogy azért,mert megnézték,hogy melyik mekkora,de így már nem higiénikus,és a darabszám sincs már garantálva. Ugyanígy a tamponok is bontottan voltak összedobálva. Még akkor se kéne,ha azok meg egyesével fóliázottak.

A kilós vásársarokban meg egyenesen biztonsági őr állt. Nagyon-nagyon gáz.

2013. máj. 25. 14:45
 12/19 A kérdező kommentje:
És igen,csokipapírt is láttam már egyszer a kávék közé dobva.
2013. máj. 25. 14:57
 13/19 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ehhez nem kell eladónak lenni, akárki látja a nem odavalókat.

Jobb esetben pl. a pénztárnál levő üdítős hűtőbe teszik a csirkehúst, de láttam már a ruhák közé rakva fagyasztott halat, de az nyilván kib*szás volt.

2013. máj. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ez meg a másik. Ha mégsem kell valami,miért nem lehet vele visszaballagni a helyére,vagy a pénztárosnak átadni,aki aztán a helyére rakatja valamelyik 60 ezerért 10-12 órát csicskázó szerencsétlennel. Sajnálom az eladókat is.
2013. máj. 25. 15:02
 15/19 anonim ***** válasza:
66%

Nem. De nem kell ehhez eladónak lenni.

A másik az, hogy ezek a "félresikerült" gyerekek később bekerülnek az iskolába, és ott kifejtik áldásos tevékenységüket.


A rendszerváltással, különböző tévéműsorokkal és szabadelvű nézetekkel "kitenyésztetek" egy olyan lumpen -deviáns réteget akik a jelenlegi eszkőzökkel kezelhetetlenek. (magyarok és kisebbség is.)


De nem csak a kereskedelemben van probléma. Ide lehet sorolni az állatias közlekedést, az iskolai devianciát, a közterületi konfliktusokat. Sokszor az ember inkább nem is szól vissza, mert nem lehet tudni, hogy a másikból ez milyen durva reakciókat vált ki. Később az meg nem végasztalja az áldozatot, hogy az illetőt bekaszlizzák, vagy még azt se.....

2013. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
66%
Rájuk szólni se lehet, idegen 10 körüli gyerek kétpofára tömi a cukrot és közben szórakozásból meg is dobálja vele a többi vásárlót. Egy nő rászólt, hogy legalább a dobálást fejezze be, erre egy kétajtós szekrény apuka ráordít a nőre, hogy takarodjon, semmi köze a gyerekéhez. Ilyenekkel a 18 éves riadt tekintetű diákmunkás eladó mit tudna kezdeni? Este a "kedves vásárlók" összegyűjtik a bandát és bevárják még a biztonsági őröket is egy kis verésre, mivel rájuk mert szólni.
2013. máj. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
32%
Hát én mindig megkóstolom a szőlőt vagy az olyan gyümölcsöt, ami ki van rakva, mielőtt veszek. Szerintem az nem lopás.. Sőt már a pénztárnál állva én is megittam egyszer egy jeges tea felét, mert majd elájultam a szomjúságtól.
2013. máj. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem tök mindegy, hogy kifizetik-e, egyszerűen nem illik a boltban elkezdeni zabálni. A gyereket meg kell tanítani arra egyébként is, hogy nem kaphat meg mindent akkor, amikor akar. Természetesen ez alól kivételt képeznek az olyan gyerekek, akiknek az állapotuk, betegségük miatt kell rendszeresen enni, de ott meg az a megoldás, hogy anyuci-apuci visz magával rágcsát, megmutatják szépen a biztonsági őrnek, vagy ha nem, akkor rákérdeznek, hogy bocs, ehet-e a gyerek, ha utána kifizetjük. Szóval... a boltban evők többsége nem fizeti ki sajnos a kaját, aztán szemetelnek, gondolom, nem a szülő takarítja fel a megevett zsömléről leeső morzsákat sem az eperből esetlegesen kifolyó levet...
2013. máj. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
57%
A túrórudis esetnek nem sok értelme van, hiszen hisztire nevelik a gyereket. (Hisztizek ---> túrórudi----> hisztivel elérem amit akarok, ez az egyszerű mehanizmus játszódik le a gyerkőc fejében) A hisztis gyerek nem magától lesz hisztis, nem így születik, a szülő rontott el valamit. Nem értek egyet énsem ezekkel a felhozott példákkal. Továbbá a tömegközlekedéses órdibálós gyerekekkel sem, én szépen ültem beszélgettem anyuval, vagy aludtam az ölében, nem órdibáltam, és nem futkostam, pedig nem voltam csoda gyerek, szimplán jól nevelt, ami nem az én érdemem, hanem a szülőé.
2013. máj. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!