Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a bajuk az embereknek a...

Mi a bajuk az embereknek a 'tuctuc' zenével? Egyáltalán tudják milyen az? Te tudod mi az ha azt mondod egy zenére?

Figyelt kérdés

Én house meg electro zenét hallgatok erre azt mondja az emberek 90 százaléka hogy tuctuc. Mikor vissza kérdezek, hogy milyen az a tuctuc zene azt mondják hogy hát ez! Tuctuctuc ez megy csak.

Na most én nem hallottam olyan zenét sose amin ez menne hogy tuctuctuctuc 4, 5 percen át! Valaki küldjön ilyet! De tényleg nehogy legyen legyen benne 1 más hang, és ütem váltás se!


Na de most az emberek miért ezt hallják hogy csak a tuctuc megy?

Miért baj van a hallásukkal? Az nem lenne zene ha csak az mennr hogy tuctuctuc percekig.

Most csak lázadás folyik mert ez új dolog?

Azt hallottam a rappet se fogadták el az elején se a hihopot se a metált rockot...

Most is erről van szó?

Aki szeretné tudni milyen zenére értem amit hallgatok, és megszóljak, az irja be a YouTubera hogy Tomorrowland 2013.

Azért elég nagy a tömeg elég sokan szerethetik ezt a tuctuc zenét...



2013. dec. 5. 22:34
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
69%

A tuctuc nem egy hangot jelent négy-öt percen át, hanem unalmas, alig változó, visszatérő ütemeket. Amikor csak megy valami folyamatosan a háttérben, és vele párhuzamosan van valami egyéb hang, ami megpróbálja érdekessé tenni az egészet.


Ennek ellenére van ebből is igényes, hallgatható zene (mint mindenből), és azokat(!) én is szeretem.

2013. dec. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
0%

#8 aki csak füllel hallja a zenét, szóval nem érzi én megértem, hogy annak nem kellemes hallgatni.

ez olyan hogy filmet sem jó nézni, ha mondjuk arabul megy amit nem értesz, közben meg lehet egy "titanic"

2013. dec. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
66%
őszintén szólva ha nekem 5 percig ilyet kell hallgatnom, elmenekülök... egyszerűen irritál... a monotonitása! különbözőek vagyunk van akinek ez jön be másnak más... még jó hogy nem vagyunk egyformák, különben nem lenne se rock, se funky, se blouse, se country, se komoly zene, se tuctuc, vagy épp csak az egyik ezek közül :))) amúgy ezen kívül komolyan bármit meghallgatok... (ill bocsánat még a kemény ordítós rockot nem bírom... igaz abban is hangszerek vannak de ott dallam nincs semmi csak üvöltés :D ) hallgasd fülhallgatóval és akkor a szüleid se szólnak érte :) (én megértem őket h unják.. bocsi! :) )
2013. dec. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
*blues... :))
2013. dec. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 bumbi02 ***** válasza:
71%

Ahogyan "szőrszálhasogatás" se létezik, csak egy túlzás, arra, hogy érzékeltessenek valamit. A tuc-tucnál is csak túlzunk ha azt mondjuk hogy az megy végig


De én azért nem tartom zenének, mert a zenét nálam általában hangszerekkel adják elő, és nem számítógéppel. Vagy legalább valami mondanivalója van...

2013. dec. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
90%

Van, akinek kevés.

Én kedvelem, de a minimaltól én is úgy vagyok, h azért ez már túlzás.

A "géppel" van összerakva c nótától meg nagyobb gyökérséget ritkán hallok.

Nevetséges, h az határozza meg egyeseknek, h mi a jó zene, h hagyományos vagy elektromos hangszerrel van megcsinálva.

Rohadtul nem erről szól.

Az meg főleg nevetséges, h az elektromos zenének nem lehet mondanivalója.

Álértelmiségiek....

2013. dec. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
63%

4-es, 16-os!


Azért írtok ám hülyeségeket, már ne is haragudjatok :)


4-es: Legnagyobb művészet? Ez túlzás. A művészet szerintem az, amit akárki nem tud megcsinálni, csak bizonyos emberek. Nem mindenki tud jól festeni, szobrászkodni, táncolni, könyvet írni, fényképeket készíteni stb.


Na most ezzel szemben ha egy IQ>70 embernek megtanítod, milyen gombokat kell megnyomni egy DJ programon, AKÁRKI össze tud rakni egy ilyen zenét. Beállítod a bpm-et a dobhoz, random lepötyögsz egy pár hangból álló dallamot ami nagyjából kellemes a fülnek. Ezt a dallamot ellátod néhány effekttel nmelyek periodikusan változnak(visszhang, akármi, biztos lehet egy csomót választani egy DJ-programban), és készen van egy zeneszám. Ennyi. Szerintem amit az emberek több, mint 50%-a képes megcsinálni, az nem művészet.


Ettől függetlenül szeresd, ez engem nem zavar. Csak az zavar, hogy érdemtelenül próbálod piedesztálra emelni ezt a műfajt.


16-os: Pedig némi alapja azért van annak, hogy miért a hangszeres zenét tartják az emberek "igazi" zenének. Mert aki hangszeren játszik, annak zenésznek kell lennie, értenie kell hozzá.


Nézzük már meg, hogy hány DJ tud kottát olvasni, és milyen szinten vannak szolfézs-zeneelméletből, összhangzattanból, stb. Biztosan van olyan, aki ért a zenéhez. De jóval alacsonyabb az arányuk, ebben biztos vagyok!

Szüksége természetesen nincs ilyen tudásra egy DJ-nek, de akkor ne nevezzük őket zenésznek.


Vezetni én is tudok, mégsem hívom magamat autóversenyzőnek, pedig egy NASCAR autóban is és egy 1.1-es Puntoban is van kuplung-gáz-fék, meg kormány, meg sebességváltó...mégsem lehet egy lapon említeni a kettőt...

2013. dec. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Sokan nem ismerik az elektronikus zenében lévő műfajokat. Régebben én is mindenre azt mondtam, hogy tuctuc, de már tudom hogy a tuctuc az a minimal. Legalábbis erre mondják. Az szerintem is monoton, unalmas.
2013. dec. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 bumbi02 ***** válasza:

KEdves 16-os.. Akkor elmondanád nekem hogy mi mondanivalójuk van ezeknek a számoknak? Alapból már a pop, és disco számok közt sincs igazán mondanivaló (gondolok itt egy LMFAO-ra, vagy Mackelmore-ra).. Kíváncsi vagyok, hogy mi mondanivalója van egy "tuctuc" zenének..



És az hogy géppel van előállítva. Igen, azzal van, számítógép zene, ezen nem kell vitatkozni, ajánlom figyelmedbe az AntiFaces csapat ehhez kapcsolód videóját, ahol macskanyávogás, illetve mosógépzörej felhaználásával, egy kis frekvenciaváltoztatással,és egy dobgéppel tökéletes tuctuc zenét csinál 10 perc alatt..


És amíg Beethoven illetve Vivaldi művei is a zene kategóriába tartoznak, addig nem hiszem hogy ugyanide beférnek a Skrillex jellegű búgások.

2013. dec. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
68%

Ha 10 perc alatt összedobtok ilyen zenéket akkor légyszives társuljunk már, ti csináljátok az ATB minőségű zenéket, én meg intézem a többit.

Szerintem az egyik ilyen legjobb szám ATB- The Summer.

Nem jön át?

Sajnálom, ahogy ti mondánatok álértelmiségiek, ezt érteni kell, intelligencia függvénye....

Arról meg ne is beszéljünk, h azt se tudjátok mi az a DJ.

Nézzétek meg a DJ toplistát, olyan emberek vannak rajta, akiktől messze áll a tuc-tuc.

A többin meg nevetni tudok csak, akkor most, h valaki készít egy Mona Lisa féle képet, aztán később kiderül, h nem kézzel, hanem számítógéppel, Paintben csinálta akkor már nem jön át a mondanivalója?

Vagy most mi van???

Szánalmas, ahogy csináljátok itt a fejeteket.

Erről a gyökér Ákos rajongó ismerősöm jut eszembe.

A zenegépen valaki elinditotta Erős vs Spigiboy - Valami véget ér c számot.

Elkezdte izomból fikázni, h mi ez a baromság, h "forró betonon hasalok"

Aztán szóltunk neki, h talán nem kellene, Ákos írta csak még BB korában...

Persze utána már jó volt...

Egy szónak is száz a vége, továbbra is gyökérségnek tartom, h egy művész kijelenti, h zenét csak gitárral lehet alkotni.

Kontárok, akik komoly művésznek akarnak tűnni, na azok verik magukat erre a hülyeségre.

2013. dec. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!