Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a bajuk az embereknek a...

Mi a bajuk az embereknek a 'tuctuc' zenével? Egyáltalán tudják milyen az? Te tudod mi az ha azt mondod egy zenére?

Figyelt kérdés

Én house meg electro zenét hallgatok erre azt mondja az emberek 90 százaléka hogy tuctuc. Mikor vissza kérdezek, hogy milyen az a tuctuc zene azt mondják hogy hát ez! Tuctuctuc ez megy csak.

Na most én nem hallottam olyan zenét sose amin ez menne hogy tuctuctuctuc 4, 5 percen át! Valaki küldjön ilyet! De tényleg nehogy legyen legyen benne 1 más hang, és ütem váltás se!


Na de most az emberek miért ezt hallják hogy csak a tuctuc megy?

Miért baj van a hallásukkal? Az nem lenne zene ha csak az mennr hogy tuctuctuc percekig.

Most csak lázadás folyik mert ez új dolog?

Azt hallottam a rappet se fogadták el az elején se a hihopot se a metált rockot...

Most is erről van szó?

Aki szeretné tudni milyen zenére értem amit hallgatok, és megszóljak, az irja be a YouTubera hogy Tomorrowland 2013.

Azért elég nagy a tömeg elég sokan szerethetik ezt a tuctuc zenét...



2013. dec. 5. 22:34
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Kedves 17-es válaszoló összekeveres szerintem a DJ-t és a producert. A dj keveri a zeneket amiket a producerek megírnak. És amit írtál hogy nem nagy szám ilyet megírni egy óriási hülyeség. Próbalj meg egyet megcsinalni. Es igen abbol amit leirtal abbol lesznek a minosegtelen szar zenek.

[link]

Akik azt mondjak tuctuc mondjak el h ebben mi az?

2013. dec. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Meg hogy par gombnyomas... Akkor talalj ki egy ilyen dallamot es valositsd is meg. Nem olyan egyszeru mint ahogy azt ehy paran gondoljak
2013. dec. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Engem az irritál nagyon, ha egy régebbi, dallammal és vokállal rendelkező zenét olyan formán remixelnek, hogy monoton rész -> kiállás, nagyjából az eredeti vokállal és dallammal -> monton rész, amiben meg se próbálták belecsempészni az eredeti szám jellemzőit. Félreértés ne essék, nem azzal van bajom, hogy remixelnek egy régebbi számot, sőt. Viszont ha már újra feldolgozzák, akkor valami legyen benne az eredeti zene hangulatából, különben lópikulát sem ér az egész.
2013. dec. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
De azért akár egy looperman.com-ról szedett samplekkel simán össze lehet dobni egy átlagos monoton Dokkolós zenét.
2013. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Ma reggel ülök a buszon, 20 perc pihenő, motor nem járt, ergó csend volt. Lett volna, de mögöttem nemsokkal valaki headset-en hallgatta a "tuctuc" zenét, és minimum 4 percen keresztűl ugyan az az unalmas tuctuc szólt, semmi más. Nemtudom meddíg tartott, de 4 perc után raktam fel a saját fülesem, hogy hallgassak valami értelmes zenét, mert elöbbi minden volt csak az nem.
2014. jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó rakjál be bármilyen általad nem tuctucnak vélt zenét szedd ki a füledből a fülest és hallgasd hogy mi hallatszik csak nem a tuc tuc hát persze hogy de mivel csak az alap ütem hallatszik ki a fülesből de nagyon okos vagy
2014. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Khm… eleve nem olyan hangerővel hallgatom, hogy kívűlről hallani lehessen… (háttérzáj nélkűl minek hangosan?)
2014. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Az emberek hallásával semmi gond nincs, legalábbis a többségével. A tuc-tuc zene azonban nem zene, nem dallam, hanem monoton zörej, inkább csak ritmus, mint dallam.


Az a baj vele, hogy zavar. Ugyanis érdekes módon a tuc-tuc zenét kedvelők soha nem tudják, hogy létezik olyan, mint hangerő-szabályzó, létezik olyan, mint fülhallgató, és léteznek rajta kívül más emberek is, akiknek - vele ellentétben - VAN hallásuk ÉS van a fekete-fehértől eltérő, árnyaltabb érzelemviláguk is, amelyet nagyon sért a tuc-tuc zene, pláne nagy hangerőn.

2014. márc. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
95%

Mi is a zene? Zenének nevezzük a hangok egymásutánjaiból felépített harmonikus, a fül számára kellemes érzést nyújtó immateriális dolgot. A tuctuc harmonikus? Igen, mert nem üt félre, hacsak nem bénán van megcsinálva. Kellemes érzést nyújt? Bizonyára igen, mert sokan szeretik, hallgatják. Vonjuk le szépen a következtetést, a "tuctuc" biza' zene, intelligensebb körökten elektronikus tánczenének, house-nak hívják; gyorsabb változatát technonak, a 140 bpm körüli dallamosabb dolgokat pedig trance-nek.


Következő: mit nevezünk hangszernek? Hangszernek nevezzük azokat a materiális dolgokat, amik segítségével a fentebb említett harmonikus, kellemes hangokat ki lehet váltani. Én tudok ilyen hangokat csinálni a gépemmel, ergo tekinthetjük hangszernek. Van tehát hangszer a house zenében? Persze, hogy van!

Most abba fogtok belekötni, hogy "de nem élő". Miért, a zongora, szaxofon, gitár élő? Lélegeznek, beszélnek és önállóan gondolkodnak? Van bioritmusuk? Na ugye...


Adok nektek programok neveit: Ableton, Traktor DJ Studio, Reason, FL Studio (régebben Fruity Loops). Ingyenesen letölthetőek torrentről, holnapra kérem a zenéket - nincs egy pár hónap "betanulás", hiszen szerintetek ez nagyon egyszerű, 10 perc alatt összedobható. Szépen elküldjük egy pár neves zenésznek, akik ha azt mondják rá, hogy jó, akkor leemelem a kalapom előttetek. Amennyiben az ellenkezője történik, kérlek, örökre kussoljatok el és még egyszer meg ne halljam, hogy ez milyen könnyű!


Jó munkát!

2014. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
Hallgassátok csak a tuctucot, addig én meg hallgatok egy jó kis Judas Priest számot, meg lehet nézni az életpályákat és az eladott lemezeket...
2014. jún. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!