Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a bajuk az embereknek a...

Mi a bajuk az embereknek a 'tuctuc' zenével? Egyáltalán tudják milyen az? Te tudod mi az ha azt mondod egy zenére?

Figyelt kérdés

Én house meg electro zenét hallgatok erre azt mondja az emberek 90 százaléka hogy tuctuc. Mikor vissza kérdezek, hogy milyen az a tuctuc zene azt mondják hogy hát ez! Tuctuctuc ez megy csak.

Na most én nem hallottam olyan zenét sose amin ez menne hogy tuctuctuctuc 4, 5 percen át! Valaki küldjön ilyet! De tényleg nehogy legyen legyen benne 1 más hang, és ütem váltás se!


Na de most az emberek miért ezt hallják hogy csak a tuctuc megy?

Miért baj van a hallásukkal? Az nem lenne zene ha csak az mennr hogy tuctuctuc percekig.

Most csak lázadás folyik mert ez új dolog?

Azt hallottam a rappet se fogadták el az elején se a hihopot se a metált rockot...

Most is erről van szó?

Aki szeretné tudni milyen zenére értem amit hallgatok, és megszóljak, az irja be a YouTubera hogy Tomorrowland 2013.

Azért elég nagy a tömeg elég sokan szerethetik ezt a tuctuc zenét...



2013. dec. 5. 22:34
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

Rendben utolsó, mondd meg melyik zeneszerkesztőt használjam, mutass egy effekt-tárat (gondolom van ilyen, ahonnan válogathatsz), adj egy alap kategóriás szintetizátort, egy mikrofont és komolyan mondom, csinálok egy ehhez hasonló számot. Csak adj pár hónapot, amíg megtanulom kezelni a szoftvereket.


Meghallgattam ezt az ATB-t.

A fő motívum egy már létező és mások által kiadott dallam (fogalmam nincs, kinek a műve az a gitárszerű rész, de tuti, hogy hallottam már rengetegszer, és nem ebben a formában, szóval az ATB csak átvariálta), kb 3-6 hangot változtatott rajta a készítő. Ami saját ötletet adott hozzá, megszámoltam, 5 azaz öt darab hang összesen. Plusz megkérte az egyik haverját, hogy suttogja el egyszer, hogy "The Summer", ezt felvette, és belevágta a zenébe. Plusz megkért egy nőt is, hogy mondjon el egy sort (azt nem értem, mit), és ennyi.


Ezt ne nevezzük már művészetnek...

2013. dec. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

Ja, a Mona Lisás hasonlathoz: nyilván mivel mondjuk egy olyan képet nem képes minden harmadik ember megcsinálni Paint-ben, azt művészetnek tekintem.


De zenei tagozatos általános suliba jártam, tehát 14 éves koromig tanítottak nekem zenét komolyabban. Ez ugyebár nem sok, egyáltalán nem vagyok zenész, pl zongorázni sem tudok. Mégis ez a nagyon pici tudás is elegendő lenne ahhoz, hogy ehhez az ATB-hez hasonló zenéket állítsak elő.


Akkor miről beszélünk?

2013. dec. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

Na pont ezért nem mondok soha véleményt senkinek a zenéjéről. Valaki ezt érzi át, van aki meg valami teljesen mást, de mindenki szentül meg van győződve róla, hogy az övé a legjobb.

Ezt enyhén szólva szánalmasnak tartom. Sokkal egyszerűbb lenne, ha a kedves anyuka és ismerősök nem kötnének bele a kérdezőbe, hadd hallgasson, amit akar. Ha pedig a kérdező egész nap a szobájában akarja hallgatni az általa kedvelt zenét, azt ne hangfalon tegye, ha az anyja megőrül tőle. Direkt ezért találták fel a fülhallgatót.

Én is szeretek zenei ízlésről vitatkozni, mert persze biztos vagyok benne, hogy az enyém a legjobb, de lényegében itt senki nem fog tudni meggyőzni senkit, ergo értelmetlen a vita.

Plusz szerintem nem kell ahhoz eszméletlen tanultnak lenni, hogy valaki mások számára élvezhető zenét tudjon összehozni. Én nem hallgatok DJ-ket és "tuctuc"-zenét, de nem akarok vérre menő vitákat folytatni azokkal, akik igen, hiszen miért? Pont azért jó, hogy ennyiféle stílus van, hogy mindenki megtalálja azt, amit a legjobban át tud érezni. Emberből sem csak egyféle van.

2013. dec. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ezek a zenék annyira összetettek, hogy a kevésbé összetett emberek nem érzik át.


Amilyen zenét hallgatsz, az összefüggésben van az egyéniségeddel, a lelkiállapotoddal.

2013. dec. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Nekem nincs vele gondom:) Pedig szeretem a pop-ot és a rap-et is, de én szeretem :)
2013. dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 bumbi02 ***** válasza:

És akkor ennek az ATB Summernek mi a mondanivalója?


Mert hogy zeneileg egy hozzáértőnek 1 óra lenne összehozni az még nem is érdekelne. Az hogy a "here"-re csak a "here" rímet találta, és "somebody"-ra a "somebody"-t szintén nem érdekel, mert rím nélkül is lehet valami ötletes. De az hogy két sorból áll az egész? És még abban a két sorban sincs semmi művészet? (ugye tudjuk hogy két sorban is lehet jót írni: Gyűlölök és szeretek).. Te azt mondod hogy ez az egyik legjobb ilyen jellegű szám. Nos akkor a többiről ne is beszéljünk szerintem, ha ez a legjobb. Két sor, se rím, se zeneiség, se tartalom. AKkor mitől nevezzük ezt zenének?



Tudod, én meghallgatok mindent. Eminemtől a metálon klasszikusokig át mindent. A lényeg az, hogy valami egyedi legyen benne. Eminemnek a szövegei nagyon jók, ha a zenei háttér nála se túl progresszív.. A rock zenékben változó, van ami zeneileg nagyon jó, van ami tartalmilag, míg a klasszikus zenék zeneileg tökéletesek. Ez az ATB semmilyen szempontból nem értékelhető.



http://www.youtube.com/watch?v=H-MTC-bEXpU


Itt a példa arra, hogy számítógéppel miből lehet zenét csinálni.



És a Mona Lisás példához. Pont ráéreztél. A Mona Lisa nem attól értékes, vagy művészet, mert az van a képen ami. Hanem épp attól, hogy kézzel festette.


Mondok egy példát: ki a művész? Aki lefest egy tájat, vagy aki lefotózza a tájról készült festményt?

2013. dec. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
43%

Komoly zenében sincs szöveg, mégis művészet.

Ez is csak a te korlátolt látásmódodat erősíti meg, h szöveget vársz.

Egyébként nekem totál visszaadja a nyár fülledt hangulatát a szám, főleg az általad nyivákolásnak nevezett rész.

Persze van benne tuc-tuc rész, nm kezdődhet a semmiből.

Egyébként ATB-t annyira kellene fikázni, h nem csak elektromos zenét tol, van zongorajátéka.

Trilogy, keres rá.

2013. dec. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
56%
te vagy aki itt sértegeti a másikat folyamatosan mert nem ért egyet veled... te még csak nem is álértelmiségi vagy.., te nyíltan buta vagy... (és még szépen fogalmaztam) miattam azt érzel ki a tuc-tuc-ból amit akarsz... baromira nem érdekel, de az amilyen stílusba itt beszélsz undorító...
2013. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 bumbi02 ***** válasza:

Komoly zenében sincs szöveg, mégis művészet.

Ez is csak a te korlátolt látásmódodat erősíti meg, h szöveget vársz.



Az pedig a te korlátolt szövegértelmezési tudásodat erősíti meg, hogy pont azt írtam, hogy a komoly, illetve klasszikus zenék zeneileg értékelhetők.. Ha nincs szöveg, akkor zeneileg legyen értékelhető valami, ha nincs "zeneiség" akkor szövegileg, tartalmilag. Az általad linkelt számnál egyik se értékelhető.

2013. dec. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

régen nagy rocker voltam, aztán átnyergeltem elektronikus vonalra. minden műfajban találtam eddig olyat amit igényesnek, művészi értékűnek tartok.


ez egy örök ellentét lesz, hogy mit nevezünk zenének. számomra a géppel előállított dallamok is tudnak olyan értéket adni, amitől katarzisélményem lesz.


ugyanaz a szitu, amikor a trashmetált végtelenített hörgésként aposztrofálják. nos, én meg attól kapok agybajt, de nem szólom le sem a műfajt, sem a rajongóit.


nekem ezek a kedvenceim, és mindkettő tartalmaz értelmezhető, összefüggő, üzenettel rendelkező szöveget.

http://www.youtube.com/watch?v=AdlqSm0Q1u0

http://www.youtube.com/watch?v=EGYaxYaxD_M


a túl monoton számokat én sem szeretem.


ja, és a párom régen ott csápolt a Nightwish meg a Rammstein koncerteken, most meg én szólok rá, h halkítsa le a Qlimaxet vagy a Tomorrowlandet :) ettől persze a régi kedvencek is ott vannak a verda-music-repertoárban. nálunk nem okozott kognitív disszonanciát a hangszeres és gépzene egymás mellett való hallgatása.

2013. dec. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!