Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek miért iszik az...

Szerintetek miért iszik az ember alkoholt? Hogy kikapcsoljon az agya egy időre vagy hogy jobban élvezze a társaságot? Esetleg önbizalmat ad?

Figyelt kérdés

2013. dec. 19. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Biztosan benne van a pakliban,amit leirtál.En még nem láttam egy embert,aki tele lett volna önbizalommal.

En pl. egy pohártól is kedvemet veszitem, tehát az alkohol nem dob fel semmilyen szempontból, a vidámságom megszünik tõle.

2013. dec. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezek közül mind igaz, amiket írtál. Oldja a gátlásokat, így az ember jobban tud lazítani, nem feszeng a társaságban és így jobban érzi magát, jobban megy a tánc is :)

De pl. ha valakinek rossz kedve van, akkor azt is felerősítheti, tehát nem mindig jobb kedve lesz tőle az embernek.

És persze nagyon nehéz megtalálni azt a pontot, amikor már nem kéne többet inni :)

2013. dec. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mindenki másért
2013. dec. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor pontosítom a kérdést. A legtöbb ember miért iszik ezek közül?
2013. dec. 19. 18:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Önbizalmat? Nem csak önbizalmat.


Az alkohol magabiztosabbá, szebbé, okosabbá, vonzóbbá, tehetségesebbé (főleg táncban), jobb énekessé stb. stb. tesz - legalábbis belülről úgy tűnik... :D


Tulajdonképpen legális drog, kikapcsolni az önkontrollt bizonyos mértékben. Persze ezt is lehet túladagolni, akkor jön a kettős látás, szédülés, hányinger és társaik.

2013. dec. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért isznak,mert társaságban pl oldja a hangulatot.


Amúgy meg, én ezért iszom:

- Az alkohol az ember ellensége és ahogy a Bibliában is írva vagyon: Szeresd az ellenséged.

- Az alkohol az ember ellensége így én pusztítom.


A kettő közül szabadon választható.

2013. dec. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kazal László szerint a magyar 3-szor iszik:

- örömében

- bánatában

- meg ha ihatnék

2013. dec. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ezek szerint a legtöbben szorongásoldásra használják,hogy kötetlenebbül kommunikáljon vagy kifejezze azokat az érzéseket amit józanul nem mer.vagy valami ilyesmit tippelek
2013. dec. 22. 01:53
 9/9 anonim válasza:

Elég szomorú hogy a fiatalok (de az idősebbek sem) tudnak jó társaság lenni ital nélkül. Én pl nem az "italokkal" szeretnék társalogni hanem a mögötte lévő emberrel.

Egy másik: hogy legyen a kezükben valami (ezért van a cigi is) (szorongás: elfoglalt legyen a kéz, plusz még a szájhoz is lehet tenni védekezésül, pszichológia)

2016. jún. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!