Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért menő ez a Mr. Busta meg...

Miért menő ez a Mr. Busta meg ESSEMM vagy ki?

Figyelt kérdés
Abba mi a jó hogy mindig szidnak valakit/valamit vagy magukat fényezik a számaikban?És miért kell mindig káromkodni?
2013. dec. 23. 18:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A gengszterség nem menő. Busta nem gengszter, csak annyi időre, míg az anyja elküldi 10 deka parizerért :D (igen ezt facebook képről idéztem) de aki szereti (pl én) nem vagyok segg hülye, mert 4,71 a tanulmányi átlagom.. ;) és nem mindig szidják egymást és fényezik magukat.. én is utálom az olyant, akinek akármennyi pénze lesz, mindig nyomja a "gettó, jee, fakafaka gengszter yo gettóbanpusztulok" szöveget
2013. dec. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
81%
Azért sok magyar rapperhez nem hasonlítható, mert szerintem nem láthattad Bustát vagy Essemmet a tv-be egy szar tv showba se szerintem még fókuszba se.. Nem emeli túl sok ember őket maguknak köszönhetnek mindent semmi tv szereplés minn a többi m.o-i sztárral szemben..
2014. jan. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Előző kikre gondolsz akik tv-be szerepelnek? Lajka meg Körtész? Attól hogy ők is rappelnek, a magyar rap kultúrához nem sok közük van. Bár már nem is nagyon létezik olyan...
2014. jan. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
51%
Üljetek már le és gondolkozzatok el, hogy ők miért rapelnek.Ha nem tudnátok segítek, nem gettoba élnek, lehet van sok pénzük, de ezeket azért írják, hogy megpróbáljanak a szegény, gettoban élő, rossz helyzetü gyerekeken segíteni.És magukat fényezik?? Jól teszik, ha egyszer megteheteik hát tegyék.De itt neten pofáztok drága 9-10 éves gyerekek, de azt se tudjátok mi az a rap.Vagy egyszer mennél el egy Busta vagy Essemm koncertra 100-110ember közé és ott mond neki, hogy sz*r meg lopott szöveg stb.Nem akarok senkit se oltogatni, de szerintem én is vagy akárki fikázhatná azt a zenét amit ti hallgattok.Szval pssz.Elbb töltsétek be a 14-15-öt utána ugathat az a kicsi szátok. :)
2014. jún. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%

Azért rappelnek, mert van bevétel, és sok-sok idióta aki ajnározza őket.

Mégis hogyan segítene Mr.Busta vagy ESSEMM a gettóban élő fiatalokon? Ha tényleg ekkora hatása van a zenéjüknek, nem valami élhető példát kéne mutatniuk? Vagy az erőszakkal, a keménykedéssel ki lehet kerülni a gettóból? Gondolkozz már!

Ha már a rajongótáborral keménykedünk, látogass el egy punk vagy metal koncertre, aztán lökjed a gettó stílt.


"Elbb töltsétek be a 14-15-öt utána ugathat az a kicsi szátok."

Akinek 14-15 évesen még Busta és ESSEMM a zenei etalon, a példakép, az nem teljesen normális.

2014. jún. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
A rap maga amerikában alakult ki, a szegény, gettókban élő feketék zenéje volt, csak aztán átvette egy csomó elkényeztetett fehér gyerek, akiknek már fogalmuk sincs, mi ez. Mert ez az utca zenéje volt, olyan emberek írták a rapet, akikkel nem törődtek, akiknek nem volt semmijük, akiket tényleg az utca nevelt fel... És én pont ezért tartom műnek ezt az egész dolgot, mert már semmi köze az eredeti életérzéshez, ahhoz a helyzethez, ahol a rap született és ami eredetileg volt. Mert könnyű szídni mindenkit, játszani,hogy nigga, gangsta meg minden egyéb. Mert nekik ott a családjuk, az otthonuk. A régi szöveg és tartalom megmaradt, de ez már nem a sajátjuk, hiszen semmi közük hozzá, sose tapasztalták azt, amit ők... Mert könnyű pénzről, hírnévről meg arról, hogy milyen kegyetlenül kib aszott velük az élet, ha nagyvárosban él, családja van, lakása, és a s egge alá rakják a pénzt...
2014. jún. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Érdekes válaszok születtek. Valaki említette a füvet, a gengszterkedést, Busta pont ezek ellen van. Hallgasd meg az "Eleget láttam már testvér" című számát, abban Essemm is benne van. Az a szám a háború, az erőszak ellen van, és vannak még bőven olyan számai Bustának, amelyek normális dolgokról szólnak, és keveset, vagy egyáltalán nem káromkodik benne. Egyébként ő a való életben is sokat káromkodik, akkor lenne hiteltelen, ha megpróbálná eljátszani a "jófiút". A baj az, hogy akik kritizálják, azok természetesen csak a negatív dolgokat látják, és elfelejtenek gondolkodni. Elismerem, több olyan száma is van, amiben keménykedik, és sokat káromkodik. Persze a kritikusok meghallanak egy ilyen, és azzal jönnek, hogy az összes száma ilyen. Ja meg "lopja az alapot", de a samplerről még nem hallottatok, nézzetek utána. 11.válaszolónak: "Busta nem gengszter, csak annyi időre, míg az anyja elküldi 10 deka parizerért"- Rohadt vicces az, aki ezt írta, de az "Édesanyám" című számát meghallgathatnád, mielőtt ilyeneket írogatsz! Amúgy az értelmet még mindig nem tanulmányi átlagban mérik. 15.válaszolónak: Igazad van, a punk zene jobb hatással van a fiatalokra, mert ők nem füveznek, nem isznak, csak hallásból ismerik az önpusztító életmódot.

Utolsó válaszolónak üzenem, hogy sok olyan előadó van sajnos, akik nem hitelesek, és ez nem amerika, és itt nincsenek gettók, ezt te is megmondtad. Viszont amikor ők szegénységről beszélnek, azt nem úgy kell értelmezni, hogy nincs mit enniük, stb., hanem inkább úgy, hogy pl egy politikus, aki lopja a napot, 1000x többet keres, mint az, aki dolgozik. Ennyi.

2014. júl. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Én mindig tudtam azt,hogy Mr Busta és hwerjai(Ak26,Essemm,Awful stb.) egy kutya a többi idióta rapperrel pl.Curtissel,Lupoval,Dopemannal is.

A hallgatóik szinte mindannyian gettós-keménycsávó rapper fiatal fiúk és ostoba tinédzserlányok.

Mr Busta és Essemm mindketten fehércigány idióták!

Mr Busta,Tyson,Curtis,Mr Missh és a hozzájuk hasonló borzalmak rossz hatással vannak a fiatalokra.

Kábítószer,prostitúció,bűnőzés,erőszak keménykedés erről szól a "zenéjük" és a rappek többsége is.

Ezt meg kell szüntetni,mert veszélyes a társadalomra ez a stílus amit gengszterrapnek neveznek.

2015. máj. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

"Amíg engem te utálsz, én azt se tudom kivagy.. úgy hogy csak nyomom tovább" Essemm Yepp


Na ehez tartsátok magatokat ;) csinálhattok akármit nem fogja megtudni a neveteket, és utálhatjátok kibeszélhetitek őt ez nem nagyon zavarja, és igaza is van. (Y)

2015. okt. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!