Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vége van a nagy KARÁCSONYI...

Vége van a nagy KARÁCSONYI KÉSZÜLŐDÉSNEK. Megtörténtek a családi összejövetelek. Minden sikerült, de HOGYAN TOVÁBB?

Figyelt kérdés
Túl nagy üresség tört rám. Egyedül élek, 78 éves nagymama vagyok. Szinte fáj az egyedüllét, pedig boldog voltam az ünnepek alatt, de minden OLYAN MÚLÓ. :-(
2013. dec. 28. 18:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%

ma 19:16-os:

HONNAN szedsz ilyen hülyeséget, hogy annak idejénn nem tanultak a gyerekek helyesírást? Akik nemcsak 1-2 osztályt jártak ki, azok sokkal komolyabban tanultak helyesen írni, tanultak stilisztikát hozzá, szigorúan be kellett tartani a szóismétlések kerülését, meg még sok olyasmit, amiröl a mai gyerekek nem is hallottak.


Ami meg a :-( jelet illeti, ha valaki olvassa a kérdéseket-válaszokat, annak nem nehéz ezeket is megtanulni, ezen kivül sok idösebb a gyerekektöl/unokákáktól is eltanulják.

2013. dec. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%
ismerek két olyan nénit, akik közel 80 évesek, helyesen irnak és az internetet is jobban kezelik, mint az anyukám (aki 65 éves). mindkét néni gyémántdiplomás, nyugdijazott pedagogus.
2013. dec. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
72%
nem kell 70-80 éveseket leültetni, ültess le 20-30 éveseket..... majd meglátod mennyire nem tudnak irni.. az én 84 éves nagyanyám helyesebben ir, mint a 22 éves egyetemista kisunokája...
2013. dec. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de egyetemet végzett közgazdász vagyok/voltam.

Ha meg valamit elütés miatt helytelenül írnék le a gép LEKTORÁLJA.

Azt nem értem, hogy miért kell bántani a másikat, aki a jó szóért írogatott ide.

2013. dec. 28. 19:38
 15/21 anonim ***** válasza:

Merre lakik? Nincs a környékén nyugdíjas klub?

Nekem régen volt egy szomszédom, 76 éves, annyi energia volt benne mint két fiatalba. Mindennap ment ide-oda, tornázni, kiállításra, kirándulni. A mai napig ilyen aktív szerencsére, csak már én elköltöztem mellőle. De tarjuk a kapcsolatot. :)

2013. dec. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Általában nem unatkozom, járok nyugdíjas klubba, kiállításokra és minden lehetőséget megragadok amit felkínál egy 1.600 lélekszámú falu.

Most csak a karácsonyi ünnepek utáni ÜRESSÉG nem hagy nyugodni. Egy hét és minden OK.

Nagyon köszönöm a jó szándékú, együtt érző kedves emberek sorait. Mint ha máris jobban érezném magam. Megyek filmet nézni. Jó éjszakát kívánok és BUÉK! :-)

2013. dec. 28. 20:26
 17/21 anonim ***** válasza:
Jó filmnézést, remélem máskor is összefutunk itt. BUÉK! :)
2013. dec. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a kedvességét, hogy szakított időt rám. Ma vasárnap van és holnap kezdődik számomra a majdnem megszokott élet. A szilveszter már nem az én "ünnepem", és várom a 2014-es év történéseit, pozitív hozzáállással.
2013. dec. 29. 10:29
 19/21 anonim ***** válasza:

Tessék örülni annak hogy önnek ilyen mozgalmasan teltek az ünnepek,ezek szerint nagy a családja és foglalkoznak is önnel :) Nálunk évek óta kínszenvedés a karácsony,akkor érzem csak mennyire magányosak vagyunk mindannyian (hiába élünk együtt). A szüleim idegesek,feszültek,a 3 testvérem közül pedig kettő nem tud velünk lenni mert távol élnek,egy pedig csak 1-2 napra jön.


Nem tudom hány évesek az unokái de ha még kicsik akkor bizonyára lesz farsangi készülődés náluk az iskolában,esetleg besegíthet nekik a díszek,sütik készítésében,szerintem ez segít átbillenni a január szürkeségén :) Vagy benézhet egy könyvklubba,ha esetleg van a közelben akkor termálfürdőbe. Ha szeret kirándulni és van rá lehetőség akkor sétáljon nagyokat a természetben (úgyis még hó sincs,se hatalmas fagyok),én ilyenkor szoktam csipkebogyót gyűjteni a közeli erdőben :D

19/L

2013. dec. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Aranyos, kedves 17 éves Lány! Boldog voltam, hogy vetted a fáradtságot és megszólítottál. Az unokáim már felnőttek, még dédunokám nincs, mert tanulnak.

Olyan sok kedves ember válaszolt, hogy megtelt a szívem szeretettel és kitöltötte a karácsonyi utáni űrt. Te is egy melegszívű válaszoló vagy. Külön is megköszönöm. A mai napom már könnyebb volt és holnap kezdődik a csendes hétköznap.

2013. dec. 29. 17:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!