Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha ask fm en csúnyán beszélek...

Ha ask fm en csúnyán beszélek valakivel, azzal foglalkozik a rendőrség?

Figyelt kérdés
Főként rendőröket kérdeznék! Van egy lány az osztályomban akit nem szeretnek. Rá vettek hogy egy fiókkal írjak neki csúnyákat. Ma azt mondta (mert sejtette hogy az osztályból volt), hogy bementek a rendőrségre és lefogják nyomozni, hogy ki volt az. Ez tényleg igaz lehet? Ennyiért már kinyomozzák? Azt én tudom hogy mennyire tudja befolyásolni az emberek intézkedését egy feldühödött anya mert volt olyan amikor az orvosnál nem akartunk idő pontot kérni és anya felemelte a hangját és már be engedtek pedig magyarok vagyunk.(nem gonoszságból írtam). Tehát foglalkoznak az ügyével vagy csak hazudott? huhh eléggé megbántam.

2014. jan. 31. 19:10
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:

Nem beszélsz senkivel :)

Ezt szépen elfelejted, és kész :)

2014. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
És ha hétfőre téleg kiderítik hogy én voltam? :(((
2014. jan. 31. 22:36
 23/45 anonim ***** válasza:
De nemfogják :)
2014. jan. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

Látom a többiek bőszen nyugtatgatnak.

És írták azt is, hogy én a hsz-eimben blöfföltem.

Nem, nem blöfföltem, nekünk a suliban volt ilyen eset (óraadó tanár voltam ott). Lett következménye.

A lényeg nem az, hogy a rendőröknek mennyi idejük van erre, és nem is ezen kellene lovagolni, hanem hogy a dolog valóban büntetőjogi megítélés alá esik! Még akkor is, ha ártatlan csínynek látszik.

Nem mondtam én se egy pillanatig se, hogy lecsuknak, de ez igen is vétség, amit elkövettél.

Legyél egy kicsit tudatosabb azzal kapcsolatban, hogy miket csinálsz.

2014. febr. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

#24 Elmélet és gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van.

Figyi, pár éve egyszer mikor nemvoltunk itthon, a házunkba betört két 16(!) éves, amiért tettünk feljelentést mert bizonyíték is van bőven. A rendőrők 1 hónapon bellűl lezárták az ügyet, mondván egyikse nagykorú, így nemfoglalkoznak vele. Így megírták.

Szerinted majd pont egy ilyen kis piti dologgal foglalkoznak? Ok, mégha valami csoda folytán ráis jönnek, hogy a kérdező gépérőr írták… hogy az istenbe bizonyítják, hogy ő is írta?

Ja, am 14 éves kortól büntethető valaki, 12 évessel ha akarnának se tudnának mit kezdeni.

Erről ennyit.

2014. febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
Wifi routeren jön a net? Mert ha igen,akkor azt mondod hogy valaki használta mert nincs levédve jelszóval 1km-es körzetből bárki lehetett,te ilyet nem írtál. Ennyi. De nem fognak vele törődni,fel se jelentettek ,csak ijesztgetni próbálnak ami sikerült is :D
2014. febr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

24-es vagyok.

van különbség a gyakorlat és az elmélet közt, de ez azt is jelenti, hogy szabad mindent, a gyakorlat úgyis azt mutatja, hogy nincs következménye?

Azért hadd kapjon már legalább innen egy figyelmeztetést a gyerek.


A korhatárt meg rosszul tudod, 2013 júliusa óta 12 évesek is elővehetőek.

2014. febr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

#27

Írtani kéne a fajtádat…

Egy 12(!!!!!!!!!!!!) éves KISLÁNYNAK mégis milyen következményt adnál egy beszólásért, Te bal…sz???

Persze, az utcán lehülyézem XY-t, azért már 20 év börtön jár.

Sajnálom a szüleidet :')

2014. febr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:

Balf^szozd a jó édesanyádat.

Nem akarok semmilyen büntetést a kérdezőnek, csak mondom, hogy annyit legalább megérdemel, hogy elmondjuk neki, "elviekben" (ahogy te mondtad) mik a következmények. Én láttam olyan ügyet,aminek következménye volt, nem kívánom senkinek.

Én személy szerint semmilyen büntetést sem karok egy 12 éves gyereknek, de jó, ha most megtudja, hogy lehet következménye.

Nem, nem börtön jár az ilyenekért. Neked a büntetés=börtön? Főleg kiskorúaknak és ilyen esetekben különböző felvilágosító tanfolyamokat tartanak (abban az ügyben is ez történt, ami a mi iskolánkban volt). A témája attól függ, mi volt a vétség.


Nem gondolom én sem, hogy következménye lesz a fenn leírtaknak és nem is kívánom, de ezekről nem árt tudni egy olyan országban, ahol elvileg 12 éves kortól büntethető vagy.

Szóval elnézést, hogy jót akartam a kérdezőnek.

Az elsődleges cél az volt, hogy felhívjam a figyelmét arra, hogy ha azt műveli, amit mások mondanak neki és nem gondolkodik, akkor magának is és másnak is kárt okozhat.


Ennyi.

Köszi a balf^szozást, kár, hogy hiába törted magad, Nagy Majom.

2014. febr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
ja és a szüleim... nem tudom, hány évesnek nézel, de nem ám mindenki 13 éves porbafingó nagypofájú, mint te.
2014. febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!