Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Erre a helyzetre van megoldás?

Erre a helyzetre van megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hadd meséljem el, hogyan jártam.


Amikor bekerültem abba az iskolai közösségbe, ahol most vagyok, pár lány illedelmesen a szememre vetette néhány hibámat, és megkértek rá, hogy változtassak. Ebben én még semmi gyanúsat nem vettem észre, igyekeztem változtatni. Aztán szépen ugyanilyen finoman elkezdtek engem "elásni" tehát be akarták bizonyítani maguknak, a többieknek, és még nekem is, hogy egy béna kis hülye vagyok, de azért még szeretnek... A baj az, hogy sikerült is. Ezután ők sem csináltak meg dolgokat, amik az alapvető közösségi élethez tartoznak és azzal védekeztek, hogy nekik is el kellett viselniük tőlem. (persze ők tízszer olyan rosszak most velem és mindenkivel, mint amilyen én voltam, de ez nem számít senkinek.) Sosem voltam jó az elszabadult vitákban, ráadásul én egyedül vagyok, ők meg hárman. Már úgy érzem teljesen megfojtanak. Ha valami apróságot elő akarnak venni, akkor elő tudnak és szinte hadbíróság elé állítanak, én meg védekezni sem tudok. Már nagyon oda figyelek mindenre, hogy semmibe se tudjanak bele kötni.


Ezelőtt is kényszerbeteg voltam, de nem tudtam ilyen konkrétan megmondani. Amióta köztük vagyok már teljesen nyilvánvalóvá vált számomra, hogy az vagyok. Nagyon felerősödött bennem itt a szorongás.


2014. máj. 7. 19:19
 1/1 anonim válasza:
Kerüld a társaságukat ha tudod. Órán úgy sem szabad beszélgetni, szünetben meg ne velük lógj hanem ha van más akkor azzal/okkal. És ami a legfontosabb, ne másoknak akarj megfelelni! Nyilván konkurenciát látnak benned, vagy szép vagy, vagy okos, vagy bármi ami rájuk nem igaz ezért próbálnak lelkileg leépíteni.
2014. máj. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!