Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akik ENNYIRE szidják a bölcsés...

Akik ENNYIRE szidják a bölcsészeket, azoknak nincsenek bölcsész barátaik, volt osztálytársaik?

Figyelt kérdés
Nem a bölcsésztémát akarom tovább feszegetni, csak néha meglep, hogy emberek milyen stílusban beszélnek egymásról - függetlenül attól, hogy igazuk van-e vagy nincs. Láttam egy kérdést - néztem a válaszokat, de én nem írtam -, ahol például egy fiú azt panaszolja el, hogy sosem járna bölcsész lánnyal, mert ha ránéz bölcsészekre (fiúkra vagy lányokra), rögtön hánynia kell. Nem az lep meg, hogy egyesek olyanokat mondanak, hogy könnyű a szak, vagy nem fognak elhelyezkedni stb., hanem az olyan megjegyzések, hogy ezek az emberek nem tudnak gondolkodni, vagy ha véletlenül egy bölcsész ellentmondásba bonyolódik egy beszélgetésben, akkor annak az az oka, hogy bölcsész, mert ilyen a világon senki mással nem történik, meg hogy a bölcsészek mind rondák stb. Az ilyen emberek volt gimnáziumi osztályából egy barátjuk se ment bölcsészkarra? Mindenki fizika tagozatos volt náluk? Mert én elég primitívnek érezném magam, ha ilyen stílusban beszélnék olyasmiről, ahová volt osztálytársaim is járnak.
2015. ápr. 21. 18:17
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
68%
Szépen kiforgattad, amit írtam :)
2015. ápr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
12%

Akkor bemásolom megint amit írtál:

"Sokan szívesen szólnak le másokat, mert ezáltal is felsőbbrendűség-tudatuk van, többnek érzik magukat tőle (lásd 1. válaszoló)."

Szerintem ezen nem forgattam ki semmit. Te nyilvánvalóan sértésnek vetetted, hogy az ismeretségi körömben lévő TÉNYT leírtam.

2015. ápr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
86%

Akkor én válaszolok a kérdésre. Nagyon egyszerű, aki ész és válogatás nélkül leír minden hülyeséget, hogy feldühítsen másokat, mint például ha bölcsésznek mész csak ronda okádék lehetsz, stb. Azokra ott a piros stop gomb a jobb szélen és "Ez a válasz provokatív, a válaszadó csak veszekedni akar" mondat.


És tessék, mert ennyi van az egészben. Hogy miért, azt ne kérdezd, pszichológusok már biztos írtak erről is tanulmányt.

2015. ápr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
76%

12: Ezt írtad: "egyik sem dolgozik a szakmájában, már ha egyáltalán dolgozik."

Ez egy általános, lekezelő kijelentés.

Csak azután jöttél azzal, hogy mi van az ismeretségi körödben, miután kérdőre vontak.

Az ismeretségi körödben előforduló példák összessége még nem általános tény.

Amúgy hány bölcsész ismerősöd van?

"Pl. japánnal nemigen fogsz kelleni sehová." - ezt a kijelentést mire alapozod?

Sehol nem írtam, hogy rosszindulatú vagy, te forgattad ki.

2015. ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
9%

Nem tudom mi lekezelő egy egyszerű tényben, amiből következik: a bölcsész diploma nem piacképes.

Lényegtelen mekkora számot mondok, mert nem mérvadó. Viszont vannak statisztikák elhelyezkedésről, érdemes azokat átfutni és utána feszegetni a témát.


Japánnal pedig azért nem mégy semmire, mert a japán cégek japán tolmácsokat alkalmaznak. Más lehetőségek pedig igen szűkösek.

2015. ápr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazából a 13-as, ha jól emlékszem, válaszolt az igazi kérdésre. Mert továbbra is az zavar, akik ilyen divatszinten nézik le őket. És hangsúlyozom, ők nem érvelnek társadalmi kérdésekkel, meg elhelyezkedéssel. Kinézettel meg hasonlókkal érvelnek.
2015. ápr. 21. 19:24
 17/40 anonim ***** válasza:
18%

Sejtettem, hogy nem tudsz/nem akarsz a kérdésekre érdemben válaszolni.

Ezeket a statisztikákat belinkelnéd? Csak mert teljesen eltérnek a valósaktól, kíváncsi lennék, hol találtad őket.

2015. ápr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
0%
Nekem három ismerősöm járt keleti nyelvek és kultúrákra, japánoztak, de nem kellettek sehova.
2015. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
51%

[link]


[link]


Tessék, egyébként ismerek pár japánost, elismerem, hogy ők baromi furák...:D De az nem igaz, hogy nem piacképes a végzettségük. Szerinted ugyan mennyire jelentős itthon a japán bevándorlók száma, hogy csak minden bokorból leszednek egy anyanyelvi tolmácsot? És amúgy őket ki tanította magyarra, mert az, hogy egymással elkarattyol két japán nem elég egy magyarokkal teli tárgyaláson. Pláne ott a sok anime fan aki kitalálja, hogy japánul kezd el tanulni, csomó magániskolában van erre lehetőség vagy maszekként. De nem csak tolmács, fordító vagy tanár lehetsz (Lásd a fenti cikkeket).


Amúgy az, hogy nem válaszol neked valaki baromira nem jelenti azt, hogy igazad van, hanem csak nem kell etetni a trollokat... Az életben nincs piros gomb, de te se fogsz odamenni a kocsmában egy 2 méteres kopasz állathoz és kezded el ilyen stílusban osztani az észt mert egyből elintézi az arcodat.

2015. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
16%

A japánok cégek hozzák magukkal a tolmácsokat. Köztudott, hogy csak egymásban bíznak. Magyarul pedig nem is kell tudniuk, szóba sem állnak veled, ha nem beszéled valamelyik tárgyalási nyelvüket. Az angol pedig egyébként is igen elterjedt náluk.


Tanárból és fordítóból mennyi kell?

2015. ápr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!