Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akik ENNYIRE szidják a bölcsés...

Akik ENNYIRE szidják a bölcsészeket, azoknak nincsenek bölcsész barátaik, volt osztálytársaik?

Figyelt kérdés
Nem a bölcsésztémát akarom tovább feszegetni, csak néha meglep, hogy emberek milyen stílusban beszélnek egymásról - függetlenül attól, hogy igazuk van-e vagy nincs. Láttam egy kérdést - néztem a válaszokat, de én nem írtam -, ahol például egy fiú azt panaszolja el, hogy sosem járna bölcsész lánnyal, mert ha ránéz bölcsészekre (fiúkra vagy lányokra), rögtön hánynia kell. Nem az lep meg, hogy egyesek olyanokat mondanak, hogy könnyű a szak, vagy nem fognak elhelyezkedni stb., hanem az olyan megjegyzések, hogy ezek az emberek nem tudnak gondolkodni, vagy ha véletlenül egy bölcsész ellentmondásba bonyolódik egy beszélgetésben, akkor annak az az oka, hogy bölcsész, mert ilyen a világon senki mással nem történik, meg hogy a bölcsészek mind rondák stb. Az ilyen emberek volt gimnáziumi osztályából egy barátjuk se ment bölcsészkarra? Mindenki fizika tagozatos volt náluk? Mert én elég primitívnek érezném magam, ha ilyen stílusban beszélnék olyasmiről, ahová volt osztálytársaim is járnak.
2015. ápr. 21. 18:17
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy sikerült platformot kínálnom a veszekedéshez a japán karról.
2015. ápr. 21. 19:57
 22/40 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk az a bizonyos 73% os válaszoló elmehetne már a pics**a, mert leír vagy 5 kommentet aminek köze nincs a kérdéshez, ennyi erővel leírhattad volna azt is mit ebédeltél... Olyan jó rákkantintani egy érdekes kérdésre (mert ritka) és akkor azt olvasni ahogy offol az ember.

Remélem valaki azt is ide offolja, hogy én is offoltam, de akkor bizonyára felkötöm magam.

2015. ápr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
34%

Igencsak érdekes jelenség, amikor valaki a konkrét és lényegretörő kérdéseket trollkodásnak nevezi, a három bölcsész ismerősének tapasztalataiból általános következtetéseket von le, és IT oldalról hoz statisztikákat :D

És bizony, aki a konkrét kérdéseimre nem válaszol, hanem megkerüli őket, lekezelő stílusban ír, az számomra nem egyenlő vitapartner. Ha már a trollkodásnál tartunk, ez sokkal közelebb áll ahhoz.

További szép estét :)

2015. ápr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
45%

# 24

Gondolom biztos...ha te ettől jobban alszol, akkor legyen. De se nekem célzott kérdést nem hagytam megválaszolatlanul, se nem linkeltem. De legyen igazad;)

2015. ápr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy valaki érdekesnek titulálta a kérdést, és megértem a vitát, mert valóban olyan a téma. De én nem azt kérdezem, hogy milyen TÁRSADALMI MEGFONTOLÁSOKBÓL ÉRVELŐ EMBEREK vannak itt, hanem hogy azok, akik teljesen személyeskednek, és annyit nem képesek felfogni, hogy mik az igazi problémák a bölcsészképzéssel (mert vannak, pl. túlképzés), hanem csak hallotta, hogy ez az új módi, ő nem jár el az osztálytalálkozókra? Aki AZ EMBERT tartja szánalmasnak, és ilyen szavakat használ.
2015. ápr. 21. 20:38
 26/40 anonim ***** válasza:
23%
Ha kell is japán tolmács, nem annyi, amennyit képeznek. Ebből a szempontból a jogász szak pl. amire sokan mondják, hogy Dunát lehet velük rekeszteni sokkal jobb, mert velük legalább van mit rekeszteni, nagyon univerzális diploma. De a japán szak? Meg a többi elvarázsolt?
2015. ápr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

A huszonkettesnek üzenném, már sok kérdésnél leírtam, de nem fér az emberek fejébe... Mivel valami 73%-os menjen a picsäba hozzászólást írt.


Erre az oldalra több ezer, akár több tízezer ember jár, regisztrál és válaszol. Százalékból viszont csak száz van. Ebből az következik, hogy egy csomó mindenkinek ugyanolyan százaléka van. Amiből az következik, hogy azonos százalékkal ha látsz válaszokat, az akár két-három-ötszáznyolc különböző ember válasza is lehet. Akkor is, ha egyetértenek.

2015. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
Utolsó jogos. Csak mi a jobb? ha egy ember nem a kérdésre válaszol, vagy ha 5?
2015. ápr. 21. 20:56
 29/40 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem az ilyen szidkozódó emberekkel nem kell foglalkozni. Ők valószínűleg nem csak a bölcsészeket szidják, hanem mindent amik nem ők! Fellengzős, önimádó, sznob, ki ha nem én tipusú emberek :) Na hát velük is csak többen vagyunk sajna.

Én meg amúgy pont az ilyen emberektől tudnék hányni ha már itt tartunk :)

2015. ápr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
0%
Miért a te irányított krédésed, amire irányított választ vársz el, mivel jobb, mint azok, akik a kérdéshez kapcsolódóan válaszolnak, de nem azt, amit te elvársz?
2015. ápr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!