Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akik ENNYIRE szidják a bölcsés...

Akik ENNYIRE szidják a bölcsészeket, azoknak nincsenek bölcsész barátaik, volt osztálytársaik?

Figyelt kérdés
Nem a bölcsésztémát akarom tovább feszegetni, csak néha meglep, hogy emberek milyen stílusban beszélnek egymásról - függetlenül attól, hogy igazuk van-e vagy nincs. Láttam egy kérdést - néztem a válaszokat, de én nem írtam -, ahol például egy fiú azt panaszolja el, hogy sosem járna bölcsész lánnyal, mert ha ránéz bölcsészekre (fiúkra vagy lányokra), rögtön hánynia kell. Nem az lep meg, hogy egyesek olyanokat mondanak, hogy könnyű a szak, vagy nem fognak elhelyezkedni stb., hanem az olyan megjegyzések, hogy ezek az emberek nem tudnak gondolkodni, vagy ha véletlenül egy bölcsész ellentmondásba bonyolódik egy beszélgetésben, akkor annak az az oka, hogy bölcsész, mert ilyen a világon senki mással nem történik, meg hogy a bölcsészek mind rondák stb. Az ilyen emberek volt gimnáziumi osztályából egy barátjuk se ment bölcsészkarra? Mindenki fizika tagozatos volt náluk? Mert én elég primitívnek érezném magam, ha ilyen stílusban beszélnék olyasmiről, ahová volt osztálytársaim is járnak.
2015. ápr. 21. 18:17
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti, köszönöm.


Utolsó: ne legyél arrogáns, nem tiltottam meg, hogy bárki arról beszélgessen, amiről akar, MIUTÁN válaszolt. Ez egy kérdezős oldal, az ember joggal várhat választ. Ha történelemből kell felelni, akkor sem mondhatod, hogy te most inkább a római korról beszélnél a görög helyett, de mindkettő történelem.

2015. ápr. 22. 13:06
 32/40 anonim ***** válasza:
0%
Ez viszont nem az iskola, te se tanár, se felettes nem vagy és itt bárki válaszolhat, aki úgy érzi, hogy így vagy úgy hozzátesz a témához.
2015. ápr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
De te csak magadnak öncélúan vitatkoztál, egyik válaszod sem volt hasznos. Ez egy kérdezős oldal, ez nem egészen így működik. Mindegy, téma lezárva, aki akar az eredetire válaszolni, tegye, legyen szíves.
2015. ápr. 23. 19:31
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

„Láttam egy kérdést - néztem a válaszokat, de én nem írtam -, ahol például egy fiú azt panaszolja el, hogy sosem járna bölcsész lánnyal, mert ha ránéz bölcsészekre (fiúkra vagy lányokra),”

az ilyen ember idióta.

„vagy ha véletlenül egy bölcsész ellentmondásba bonyolódik egy beszélgetésben, akkor annak az az oka, hogy bölcsész, mert ilyen a világon senki mással nem történik, meg hogy a bölcsészek mind rondák stb.”

aki általánosít, az szintén idióta.

a kérdésre válaszolva: de, valószínűleg volt, vagy van nekik. az ilyen kisebbrendűségi komplexusos reál szakosok úgy vezetik le a feszültséget, h itt köpködnek a bölcsészekre, közben meg kint meg sem mernek szólalni. azt meg csak halkan jegyzem meg, h a reál szakosok között rengeteg az érzelmi analfabéta.

arról nem beszélve, h statisztikákat sem ismernek, és h azt se tudják, melyek pontosan a bölcsész szakok.

egyébként az az érdekes, h elég sokat beszéltem már reál szakosokkal, és nem nagyon láttam, h olyan penge logikájuk lenne, általában elkövetnek egy rakás érvelési/logikai hibát.

2015. máj. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszat, és hogy a kérdésre válaszoltál!
2015. máj. 7. 20:21
 36/40 A kérdező kommentje:
*választ
2015. máj. 7. 20:21
 37/40 anonim ***** válasza:

Ez az egész vita egy célcsoportban zajlik le,az egyetemet végzettek között, akik a hatalomvágy miatt megpróbálják elnyomni egymást, de ezzel nincs probléma, ilyen az emberi természet. Majdnem mindenki lenézi a maga alatt lévőket valamilyen szinten. Sokakat csak annyi tart össze, hogy ugyanoda jelentkeztek, így nem lehet probléma a rivalizálásból. Nekem az a tapasztalatom hogy akik nem elég intelligensek féken tartani a hatalom iránti vágyukat, azok hajlamosak azt hinni, hogy ők a világ közepe. Mint egy nagy , hatalmas gépezet, amibe bedobsz egy témát és szétcincálják, aztán azon őrlődnek az idők végezetéig, a külvilágról, másféle emberekről pedig tudomást sem vesznek, mert ők nincsenek benne ebben. Hozhatnám példának a kis, naív iskolás lányokat is. Amíg a középiskola minden beszédtémájuk, az életük, addig nem fognak tudni objektíven hozzáállni a dolgokhoz.


"Az ilyen emberek volt gimnáziumi osztályából egy barátjuk se ment bölcsészkarra? Mindenki fizika tagozatos volt náluk?"

Nem nagyon, aki mégis, annál folytatódott tovább a burok feeling. Az osztályaimból Kettő karosszérialakatos, egy hegesztő, kettő pincér, kettő rendőr, egy autószerelő, három gépgyártás technológiai technikus, egy fodrász, egy ingyen élő milliomos lett, 3-4 ember ment egyetemre, a többiekről pedig semmit nem tudok.

de ahogy egy itteni felhasználó írta: "Semmilyen egyetemi végzettség nem biztosít jó személyiséget"

Ezt adom! Egy embert ismerek, aki egyetem mellet sem vált öntelté, nem származás, anyagi helyzet, iskola, munkahely alapján ítéli meg az embereket, hanem a tapasztalatai alapján. Programtervező informatikus szakra jár ha jól emlékszem, de ez teljesen lényegtelen.

Na és a kérdésre válaszolva: Akik szidnak bárkit is az iskolai végzettségük, munkájuk miatt,gyakran vakon, ismeretlenül, azok nem emberileg nézik egymást. Pedig nem hinném hogy ehhez 140+ IQ kellene.

2015. júl. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

"Semmilyen egyetemi végzettség nem biztosít jó személyiséget"

Ez tényleg igaz.


Az én gimis osztályomból csak egy ember nem ment egyetemre, elég változatos szakok vannak, művész, biológus, kémikus, műszakis, bölcsész.


Egyébként igazad van a dolgokban. Egyik ismerősömet például múltkor egyazon beszélgetés alapján nagyon okosnak és butának is ítélték, attól függően, mit mondott, mit tanul.

2015. júl. 7. 22:35
 39/40 A kérdező kommentje:

" Miért a te irányított krédésed, amire irányított választ vársz el, mivel jobb, mint azok, akik a kérdéshez kapcsolódóan válaszolnak, de nem azt, amit te elvársz?

"


Nem válaszoltak, nem pedig nem azt, amit elvárok. A kérdésemre nincs jó vagy rossz válasz, aki értelmezi, látja.

2018. jan. 19. 20:53
 40/40 A kérdező kommentje:
irányított kérdés, hogy valaki elvárja, hogy válaszolj... bezsarok
2018. jan. 19. 20:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!