Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akkor én most kiszúrtam egy...

Akkor én most kiszúrtam egy hazugságot a zaklatóimnál?

Figyelt kérdés

Hónapok óta zaklatnak engemet és ma kijelentették a suliban, hogy:

Azt jelentették ki, hogy USA-ba voltak nyáron ESTA-val kint dolgozni...És összeszedték magukat pénzügyileg. Úgyebár ezt ESTA-val nem lehet megcsinálni.

Ezeket vettem észre:

-A Facebookon két feltünési viszketegséggel rendelkező embernek kihagyhatatlan, hogy legalább pár amerikai ismerős legyen az utazás közben(ők alapból egy bulizós fajták)

-Facebookon még egy képet sem raktak ki, hogy itt voltak(az egyik odavan az USA-ért)

-1-1,5 hónapig talán nem is lehet annyira feketemunkával megszedni magukat ráadásul igaz, hogy USA-ba jobbak a bérek, de attól még az ESTA,repülőjegy egy kicsit csökkent a profiton, mégha inkább az utazásért is csinálták volna.


Nem akarok turkálni más életébe ígyhát, ha ők sem turkálnának az enyémbe akkor ezt pont, hogy elhinném és mennék tovább :) Ha meg semlegesek lennének számomra akkor meg gratulálnék legbelül, hogy milyen boldogok :)

Egyikünk sem múlt el 18, ha esetleg valaki a számításba venné.



2015. szept. 16. 15:24
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
#5 már nem azért, de szerinted ha valaki illegálisan van kint akkor tud legálisan dolgozni? Attól még hogy feketén dolgozik nem feltétlenül drogfutár, ne fárassz már...
2015. szept. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Pontosan. Bőven lehet mosogató esetleg pincér merészebb helyeken. Vagy estleg takarító,árúfeltöltő vagy egy kisebb gyári munka.

Meg amúgy az egyiknek van egy képe amin éppen itthon bulizik a barátaival. Ráadásul attól még tuti, hogy megismert volna 1-150 embert akivel legalább a Facebookon lennének kapcsolataik.

Nem célom őket lejáratni, hanem csupán állandóan szivatnak engemet vagy másokat meg fikáznak mindenkit és ő magukat meg menőnek hiszik.

2015. szept. 16. 16:30
 13/28 anonim ***** válasza:

11: Már nem azért, de hol fárasztalak? Én ilyet nem mondtam, hogy "Attól még hogy feketén dolgozik nem feltétlenül drogfutár", csak egy példának hoztam fel azt, hogy LEHET benne valami illegális is.

Lehet más is az oka természetesen, de nem értem, miért vitatkozol. Lehet valami bizbazkodás az adókkal, lehet olyan "aljamunka", amit az ott élők nem végeznek el, mert derogál, lehet pénzmosás a háttérben, stb...

2015. szept. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

17 éves idióta tinédzser hogyan mosna pénzt.

Ráadásul az lenne a legkevésbé feltűnőbb, hogy felraknak 1-2 képet, hogy ott nyaralnak

2015. szept. 16. 16:44
 15/28 anonim ***** válasza:
Jaj, istenem... Nem a 17 éves idióta tinédzser mossa a pénzt, hanem a munkáltatója.
2015. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Az ilyen pénzmosós,drogos,adócsalós cuccok akkor lennének hihetők, ha 20-50 évesek lennénk. Feketemunkásokat rengeteg vállalkozás kínál.

Azaz, ha te kimennél 2 hónapig turistavízummal USA-ba és egy étterembe lennél mosogató attól még tölthetsz fel képeket, hogy itt vagy és este egy bárban bulizol vagy esetleg embereket ismersz meg aminek Facebookon egyértelmű jele van.

2015. szept. 16. 16:52
 17/28 A kérdező kommentje:
Abban az esetben miért tiltaná meg, hogy rakjon fel egy képet Facebookra. Ráadásul kizárólag Magyarországon készült képeket raktak fel Facebookra
2015. szept. 16. 16:55
 18/28 A kérdező kommentje:
Ráadásul a pénzmosás lényege, hogy van egy vállalkozásom és összeszereztem 50millió Forintot bűnözéssel és most a könyvelést, leltárt meg ilyeneket elintézzek úgy, hogy az új kocsim ebből a vállalkozásból lett nem pedig mondjuk bankrablásból
2015. szept. 16. 17:02
 19/28 A kérdező kommentje:
Ráadásul az ESTA-ban megszokták kérdezni, hogy hol lesz a szállás meg ilyeneket(akár rokonnál,barátnál is aki amerikai állampolgár) így nem lehetne letagadni, hogy valaki ott járt egy ellenőr esetében. Így egy feltűnési viszketegséggel rendelkező személyek tuti, hogy azzal villognának hogy ottkint vannak
2015. szept. 16. 17:07
 20/28 anonim ***** válasza:

De könyörgöm, ez mind találgatás. Én is csak találgatok, ezer más lehetőség is lehetne, ha nagyon kombinálni kezdenénk. És már kezd egy kicsit beteges lenni... Akár zaklatnak, akár nem, igazából semmi közöd nincs hozzá, hogy most kinn voltak avagy sem, mit dolgoztak, mennyiért és hogyan.


És ne gyere megint azzal, hogy fészbukra mit posztoltak, mert ez olyan "ha nem posztolod, meg sem történt" féle felfogás, amitől egy normális, épeszű embernek a haja égnek áll. Meg persze attól, hogy te nem látsz valamit, még nem biztos, hogy nincs ott. Az ismerősöket külön csoportokra lehet bontani, pl. család, barátok, munkatársak. Van olyan lehetőség is, hogy csak közeli ismerősök lássanak valamit, be lehet állítani, hogy csak családtagok, stb.

Ja, és persze Amerikában a twitter sokkal "menőbb", mint a fészbuk, szóval még az is lehet, hogy csináltak twittert maguknak, ott jelölgettek be mindenkit és ott posztolgattak.


(Egyébként nem, ha én kimennék, nem töltenék fel fotókat, nem posztolnám tele a falat, nem írnám ki, hogy hol vagyok, mert ilyesmit egyébként is csak privát levelezésre használom a fészbukot. Olyan embereket meg végképp nem jelölnék be ismerősnek, akikkel a büdös életben nem találkozom többet.)

2015. szept. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!