Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire zavar titeket ha...

Mennyire zavar titeket ha valaki használja az "oszt" szót?

Figyelt kérdés

Én egy kisvárosi lány vagyok és sajnos vagy nem sajnos ha magyarázok valamit gyakran elhangzik ez a szó :D

Ha ismerősökkel, barátokkal beszélek akkor nem zavartatom magam, na meg amúgy sem csak néha eszembe jut, hogy vannak emberek akik nem szeretik és esetleg lenéznek miatta. Régebben volt egy barátnőm aki elég messze lakott és amikor telefonáltunk egymással akkor többször megszólt vagy kiröhögött emiatt de nem rossz indulatból mert aztán ő is rászokott :D

Nem tudok leszokni erről a szóról. Titeket zavar? Egyébként nem beszélek parasztosan és tájszólással sem.


2016. júl. 22. 13:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, nekem kicsit parasztosnak tűnik... "oszt".. Osztani a matematikában kell, elég ha akkor használjuk. A köznyelvben inkább használjuk az "azt" szót.


Vagy nem is! Tudom már! Azt aztán" helyett használod. Mint rövidítés. Igazából a "vok" sokkal idegesítőbb, tehát semmi gond.

2016. júl. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!