Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy buszon,...

Miért van az, hogy buszon, vonaton stb. az emberek csak végső esetben akarnak egymás mellé ülni?

Figyelt kérdés
Sokan kettes ülésnél kívülre ülnek direkt, hogy nehogy leüljön valaki melléjük, odapakolják a szatyrot, az egész vonaton végigmegy, hogy egyedül ülhessen stb. Ez régen is így volt, vagy ez valamiféle elidegenedés és utálat mostanában az emberek között?

2016. szept. 6. 10:40
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
90%

Különben a privát szféra " megeröszakolása" kinzóeszköz is, vallatásnál is használják.

Annyira kellemetlen , h " sikeres" módszer.

Ferfiak pedig megnyerik vele a nöt , ha sorozatosan túl közel lépnek a nöhöz, a nö " megtörik", felnevet esetleg megnyilik, mert annyira kellemetlen helyzet , h igy enyhiti a feszültséget amit ez a gesztus kreál.

2016. szept. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
100%

8: Én még sose utaztam olyan helyen, ahol ne ültek volna le a kettesre direkt, mert már ül ott valaki.

Először nyilván mindenki egyedül ül. De azért inkább leülnek valaki mellé, minthogy álljanak.

Inkább Londonban van elidegenedés. Nem azért ülnek le melléd, mert annyira érdekled őket. Pont azért, mert senkit nem érdekel semmi.

Itthon inkább figyelnek egymásra az emberek.

2016. szept. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
87%

Minden ember ösztönösen védi a privát szféráját. Ez egyáltalán nem új keletű dolog, evolúciós okai vannak.

A tömegközlekedési eszközökön viszont a mellettünk levő ülés kényelmetlenül közel van, ha oda leül valaki, akkor megsérti a személyes teredet. Ezt elkerülendő keres mindenki üres kettes ülést.

2016. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
100%

1. Mert nem szeretnek felállni, amikor a másikat ki kell engedni.

2. Mert nem szeretik, ha a mellettük lévő beszélgetést kezdeményez velük.

3. Mert nem szeretik, ha a mellettük lévő koszos, büdös.

4. Mert nem szeretik, ha a mellettük lévő hozzájuk ér, lökdösi őket, lenyomja őket az ülésről stb.

5. Mert nem szeretik, ha a mellettük lévő beleolvas az SMS-beszélgetésükbe, könyvükbe, stb.

6. Mert nem szeretnének elkapni semmilyen betegséget a tüsszögő, krákogó emberektől.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe azok közül, amik nap mint nap megesnek veled a tömegközlekedési eszközökön, ha leülsz valaki mellé, de biztos van más ok is.

2016. szept. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
13%

"Inkább Londonban van elidegenedés. Nem azért ülnek le melléd, mert annyira érdekled őket. Pont azért, mert senkit nem érdekel semmi.

Itthon inkább figyelnek egymásra az emberek."


Na ne nevettess! Szerinted, ha valaki inkább végigáll egy 30 km-es buszutat csakhogy leüljön melléd az szerinted figyel rád? Mert szerintem eléggé kínos még nekem is, hogy mi a faxért nem ül le mellém, talán büdös vagyok vagy rondán nézek? Sokkal jobban örülök, ha mellém ülnek az emberek. Londonban jobban érzem magam emiatt is.

2016. szept. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
31%
Ott melléd ül a kínai, az arab, a néger, mindenki. Származástól, bőrszíntől függetlenül. Itthon meg a magyar a magyar mellé nem ül le. Szégyen.
2016. szept. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
78%
Különbözö nemzeteknek elterö a maganszféra mérete
2016. szept. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
89%

Én a szimpatikus lányoktól szívesen kérdezem meg, hogy szabad-e a hely, az időseket pedig figyelem, nehogy elfogjam tőlük az ülőhelyet.


Engem az okostelefonok bújása idegesít, hogy hiába ülök a csinos lány mellé, úgy kell a füléből kirángatni a headsetet és kirobbantani az érintőképernyő bámulásából és tapizásából.


29/F

2016. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
50%

Kedves lányok, Londonból hazajövet a mohamedán fiú össze is fogdos majd benneteket, nem csak mellétek ül... Láttam ilyet közelről!

Jó utat!

2016. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
30%
# 19: Hülye vagy csak nem forogsz.
2016. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!