Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy buszon,...

Miért van az, hogy buszon, vonaton stb. az emberek csak végső esetben akarnak egymás mellé ülni?

Figyelt kérdés
Sokan kettes ülésnél kívülre ülnek direkt, hogy nehogy leüljön valaki melléjük, odapakolják a szatyrot, az egész vonaton végigmegy, hogy egyedül ülhessen stb. Ez régen is így volt, vagy ez valamiféle elidegenedés és utálat mostanában az emberek között?

2016. szept. 6. 10:40
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
94%

Ja igen, és amúgy nem gondolom hogy határon túl annyival jobb lenne a helyzet.


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=7AnHjINQGqM


Nyilván ha valamit jobbnak akarunk látni, akkor annak is látjuk. Én személy szerint még nem tapasztaltam hogy a határt átlépve egyszerre csodás emberek vettek volna körül. Biztos velem volt a baj.

2016. szept. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
0%
Veled, nem Bulgáriába meg Romániába kéne menni.
2016. szept. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
91%

"ez az úgynevezett "magánszféra" nem az elkülönülésből, az egóból, a mások másféleségének hangsúlyozásából fakad?"

Nem. Ez a legtöbb fajnál megfigyelhető természetes jelenség. A túlzott közelség gyakorlatilag intimitást jelent. Olyankor te sebezhető vagy, ő pedig "belelát" a személyes teredbe. Közelről nézhet téged, érezheti a tested melegét, az illataidat (meg te is az övét), végigsasolhatja, hogy mit ovlasol, kinek írsz üzenetet, stb. Ezt pedig még a társas lények is csak kellő bizalom esetén engedik. Mint mondtam, ennek evolúciós okai is vannak: ha valakit közel engedsz magadhoz, akkor te sebezhető vagy általa. Nyilván ez a mai világban már hülyeség (pár extrém esetet leszámítva), senki nem fog a buszon/vonaton nekiállni verekedni veled, de evolúciós szempontból alig telt el egy kis idő azóta, hogy ez valós veszélyt jelentett. A társadalmunk azóta rengeteget változott, de az ösztöneink pár ezer év alatt alig módosultak.

Nem azt jelenti a privát szféra védelme, hogy az emberek ténylegesen félnek az idegentől, vagy azt hiszik, hogy veszélyben vannak, ha valaki odaül melléjük. De a génekbe kódolt, vele született magatartásformákat nem könnyű mellőzni.

Még akkor is próbálja az ember megőrizni a személyes terét, ha kényszerűségből fizikailag azt nem teheti. Ezért van az, hogy mindenki csak bámul a semmibe, vagy valami más dolgot (újság, könyv, telefon) néz, hogy kerülje másokkal a szemkontaktust. Próbálja elterelni a figyelmét arról, hogy épp mások belegázoltak a terébe.

2016. szept. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
12%
Hülye lepontozós b_zik. B@sszátok meg a k_rva anyátokat!
2016. szept. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
95%
Ha ezzel a stílussal te jobban be tudtál illeszkedni a londoni társaságba akkor nem akarom tudni milyen viszonyok uralkodhatnak arra felé. De szerintem jobb helyen vagy ott, tényleg.
2016. szept. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim válasza:
94%
En sem szeretek mas melle leulni sem buszon sem vonaton. Persze ha tul nehez a csomagom, akkor igen leulok mert elotte mar az utcan jol elfatadok.
2016. szept. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
90%

"Engem az okostelefonok bújása idegesít, hogy hiába ülök a csinos lány mellé, úgy kell a füléből kirángatni a headsetet és kirobbantani az érintőképernyő bámulásából és tapizásából. "


pont az ilyenek miatt nem szeretem ha leülnek mellém. legyen az idős ember vagy fiatal srác, sokszor beszélgetést akarnak kezdeményezni. én meg abban az órában még munka/suli előtt inkább nézek ki a fejemből,gondolkozok,olvasok,zenét hallgatok.nem idegen emberekkel akarok beszélgetni.

annak ellenére,hogy a volt páromat buszon ismertem meg, nem nagyon van ínyemre az ismerkedés. már pedig sokaknak szájmenésük van és elvárják,hogy hallgassam a hülyeségeit,csak mert mellém ült.hát nem.

a másik dolog ami zavar,hogy sok ülés elég pici és ha a másik ember aki leül mellém kicsit nagyobb darab,akkor utazás közben szinte végig hozzám ér valamilyen testrészével. kellemetlen. a másik kedvencem amikor a táskáját fúrja az oldalamra.

vagy köhög egész úton stb.. az ilyenek miatt jobb szeretek egyedül ülni,vagy állni.

kettes ülést viszont elfoglalni egyedül bunkóság.utálom az ilyen embereket.vegyen akkor két jegyet,ha már két széket foglal el.. mások állnak, de a táskája ül..

2016. szept. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:

Kíváncsi vagyok, ha az itteni válaszolókat, engem is beleértve, összehoznának egy hosszabb buszos út erejéig, mondjuk Pécsről Nyíregyházára, mi történne :DDDD

Így a leírtak alapján ez lenne az igazi való világ :DD

Amúgy köszi mindenkinek a válaszokat! :)

2016. szept. 8. 22:03
 39/49 anonim ***** válasza:
72%

37.: Azt én sem szeretem, ha valaki nem veszi észre magát és minduntalan a másikhoz ér az ülőhelyen ülve.


Te hol ismerkedsz? Sehol? Nekem pl. nincs okos telefonom és nem is lesz, elvből nem veszek. miért fárasztod magad és a szemed munka/iskola előtt közvetlenül? Készülni otthon, nyugodt körülmények között kell. A buszról a tájat érdemes nézni és az embereket, nagyon szórakoztatóak tudnak lenni...


Én kimondottan szeretem, ha van normális utastársam, aki mellém ül. A vonaton az idősebbekkel is szívesen beszélgetek, mert ott van elég idő. Csinos lányok mellé, pedig igencsak szeretek leülni. Kivétel vagyok.

2016. szept. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
94%

Egyszer utaztam Pécsről Szegedre távolsági buszon 4 órás menetidő volt és Mohácsnál felszállt egy mosdatlan, teljesen bekokainozott fazon... Na az durva volt. Néha olyanokat csinált, hogy szabályosan féltünk. Még csak nem is a szaga volt a legnagyobb baj... Sem addig, sem azóta nem tapasztaltam hasonlót. Nos mellé tényleg csak végső esetben... De mi a végső eset, a budapesti trolieltérítés?


Mai fejjel, már azonnal hívnám a Rendőrséget és 2 megálló alatt megoldódna a ki ül mellettetek, utazási probléma.

2016. szept. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!