Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy buszon,...

Miért van az, hogy buszon, vonaton stb. az emberek csak végső esetben akarnak egymás mellé ülni?

Figyelt kérdés
Sokan kettes ülésnél kívülre ülnek direkt, hogy nehogy leüljön valaki melléjük, odapakolják a szatyrot, az egész vonaton végigmegy, hogy egyedül ülhessen stb. Ez régen is így volt, vagy ez valamiféle elidegenedés és utálat mostanában az emberek között?

2016. szept. 6. 10:40
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
Hm, hát érdekes ez, mindenképpen. De ez az úgynevezett "magánszféra" nem az elkülönülésből, az egóból, a mások másféleségének hangsúlyozásából fakad? Mi olyan félelmetes vagy zavaró a magánszféra megsértésében, ha ez a megsértés csak a mellénk üléssel jár? Valahol ez abból fakad, hogy te más vagy, "idegen", fujj, hogy képzeled, menj innen, úristen, leült mellém egy IDEGEN EMBER!! :D Mi lesz most? :O
2016. szept. 6. 14:08
 22/49 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor állítom, ebből az egészből a metró jön ki a legjobban. :D

Ott érdekes módon mindenki le mer ülni mindenki mellé, sőt a csúcsidőben, amikor a legforgalmasabb az utasforgalom, mindig látom, hogy egymáshoz érnek az emberek ruhái az üléseken.

Sőt, még állóhelyzetben is, amikor már-már "japán-effektus heringhelyzet" alakul ki, vagyis az egész metrókocsi tömve van. Ebből legtöbbször mégsincs probléma, pedig a metró sokkal jobban bezártságot adó tér, méterekre a föld alatt, ahol csak mesterséges fény van mindenütt.

Bécsben ugyanez a helyzet, pedig ott aztán még nagyobb a tömeg a metrón csúcsidőben.

Lehetséges, hogy az emberek sokkal nyugodtabbak odalent, mint odafent? :]

2016. szept. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
100%

Na, erről most filozofálgatnom kell egy kicsit, mert hozzám illő kérdés... :)

Évek óta ingázom, napi 2-szer 40 km-t, hol busszal, hol vonattal, szóval nagy tapasztalatom van ilyen téren.

Szerencsére mindig van lehetőségem végállomáson és egy másik megállóban is felszállni, ahol épp kedvem tartja.


Végállomáson azért szeretek felszállni, mert szeretem, mikor még senki nincs rajtam kívül a vonaton/buszon, elsőnek leülhetek, ahova akarok. A hátránya az, hogy nem én választom ki, ki mellett ülök. Óriási szerencse kell hozzá, hogy normális ember üljön mellém, mert sajnos ilyen van kevesebb. Előszeretettel megtalálnak az olyan idős egyének, akik mellett szinte azért izgulok egész úton, hogy csak ne most haljanak meg... Rengeteg kövér ember is megtalál, akik a jármű oldalába belepréselnek, mert nem elég nekik az 1 hely... Vannak még a "jómunkásemberek", akik büdösek, rosszabb esetben az alkoholszag is árad belőlük, na mellettük ülni is szenvedés... Ha igényes, fiatalabb ember ül mellém, legyen az nő vagy férfi, akkor mindig úgy érzem, ez életem legjobb utazása, mert nagyon ritka az ilyen.


A nem végállomáson való felszállásnak pedig az a hátránya, hogy már tömegnyomorba szállok fel, de ennek is megvan az előnye. Mivel már teljesen üres hely nincs, én választok, hogy ki mellé ülök. Ilyenkor tudom kerülni a fent említett embertípusokat, és kizárólag olyan mellé ülök, aki nem tartozik közéjük. Már felszállásnál, ahogy megyek végig a járművön, megtanultam "kiszűrni" az embereket, és ha találok egy nyugodt utazáshoz alkalmas személyt, mellé ülök...


Na, ennyi, így utazok én :)

2016. szept. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
12%

Nem hittem volna, hogy egyeseknek ekkora kaland a buszon utazni , mint a lakodalmas menet ....

Ki ül mellém jaj remélem fiatal , rózsaillatú stb

2016. szept. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
23as, magam is hasonlóképpen szoktam szűrni és választani. :D Írhatnánk egy könyvet közösen a tapasztalatainkról :D
2016. szept. 6. 20:30
 26/49 anonim ***** válasza:
18%

Én utálom az ilyen embereket :D főleg a fiatalokat mert öreg mamát még megértem hogy még a haja is fáj szegénynek és nem akar annyit helyezkedni az üléseknél vagy akik hatalmas cuccokkal vannak az még oké DE AZOK A SZERENCSÉTLEN H*LY*K AKIKNEK AZ ÚJ TAKTIKÁJA AZ HOGY SORBAN KÍVÜLRE ÜLNEK HOGY NEHOGY LE LEHESSEN ÜLNI MELLÉ HANEM HADD KELJEN KÖNYÖRÖGNI NEKI EGY SORT HOGY bocsi vedd már magadat észre és húzzál belülre hogy valaki le tudjon ülni mivel bizonyára nem vetted észre hogy AZ ÖSSZES EMBER EGYMÁS HÁTÁN UGRÁL HOGY LEGALÁBB LEVEGŐT KAPJANAK... ja és közi hogy nem nyitottad ki az ablakot a tök befülledt, levegőtlen buszon biztosan megfáznánk ha kinyitnád...


és 8-nak igaza van

2016. szept. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
84%

20-as: Miért hülyézel engem?


Tényleg összefogdosta, ölelgette a diplomás lányt a muszlim gyerek, ahogy leszálltunk Ferihegyen. Nem hiszed el? Ha nem láttam volna, én sem hinném. Bocs, a fickó nem volt migráns, valószínűleg EU állampolgár volt, tehát semmi politika nincs ebben, egyszerűen ő így látta jónak.


Én magyar vagyok, nincs barátnőm és tényleg gondolkozok azon, hogy legközelebb megfogom a mellettem ülő csinos lány kezét, miután beszélgettem vele és ahogy leszállunk átölelem.

Vágjon pofon, de úgy tűnik radikálisabb eszközök kellenek a mai túlzottan inger gazdag környezetben...

2016. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
100%

"A hátránya az, hogy nem én választom ki, ki mellett ülök."


Ezért ülök folyosó melletti ülésre (és így a táskámnak is van hely). Ha valaki nagyon be akar ülni mellém és nem problémás, hát beengedem. Le lehet pontozni.

2016. szept. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:
De ha problémás, gondolom akkor is beengeded, csak akkor te arrébb mész, nem?
2016. szept. 7. 22:46
 30/49 anonim ***** válasza:
95%

Nem, a személyes tér megsértése nem azért kellemetlen mert "fúj a másik ember mennyire idegen tőlem", az egy nem tudatos folyamat. Mint említették már, többek között evolúciós oka van.

Ha emberek helyett, hasonló számú csimpánzt (emberi faj legközelebbi rokona) zárnál össze a 7-es buszon, perceken belül megölnék egymást. A mi agressziószintünk alacsony, ennek ellenére feszültséget vált ki a személyes térbe hatolás, zsúfoltság. Ezt magán, vagy a többi emberen is megfigyelheti bárki ha felszáll reggel 7-8 között reggeli órákban például a 4-es villamosra.


Én már jártam úgy, hogy beült mellém valaki trollin és mire leszálltam nem volt a pulcsim zsebében az... orvosi beutalóm. Ügyesen csinálta mert nem tűnt fel, de nem eléggé mert az 1000-es helyett ezt sikerült kikapnia. Bár olyan gyanús volt a forma, de azt gondoltam csak én vagyok paranoiás. Azóta igen, megnézem ki ül mellém és figyelek. Én például nem azért szoktam kívülre ülne hogy ne üljenek mellém. Ha tudom nem megyek sokat, akkor kívülre ülök hogy ne belülről kelljen kiverekednem magam ha le akarok szállni. Nem gondolom hogy megterhelő lenne bárkinek is hogy jelezze le szeretne ülni. Olyankor felállok és beül, ennyi. Ha tudom hogy sokat megyek, végállomásig akár stb akkor belülre ülök. Ez szerintem logikus.


Amúgy páran szerintem eléggé torz módon festették le a helyzetet. Nyilván ha lehet mindenki egyedül ül, hiszen mégis az kellemesebb, a fentebb említett okok miatt. De én nem vettem észre hogy az embereknek akkora teher lenne egymás mellé ülni. Ha már csak úgy leeht ülni, akkor úgy ülnek, nem láttam olyat hogy ebből veszekedés lett volna. Ha nem bűnözőgyanús,drogos,részeg,büdös aki mellém ül akkor tökre nem érdekel. Van amikor szinte észre sem veszem, van hogy kissé frusztrál ha épp rossz napom van, de ennyi. Emberek vagyunk, nem robotok.

2016. szept. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!