Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Valóban szégyen már fiatalként...

Valóban szégyen már fiatalként dolgozni,12 órában, vagy épp 2 héten keresztül 6 nap 8 órázni?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy Német vagy Franciaországban, Angliában mennyit dolgoznak vendégmunkán, de már most látom 25 évesen hogy semmi köszönet nincs a melóban, ha összefutok egy ismerőssel aki nálam 2-3évvel fiatalabb, értetlenkedve néz rám, és kérdezi hogy bírod... Egy multinál vagyok most, de ott látni igazán hogy 23 évesnél nincs fiatalabb, akik meg ebben a korban már dolgoznak azok javarészt szakmai sulit végeztek, pincér, szakács stb.


Aláírom akinek van esze ahhoz amit tanul, az mit is keresne egy láda mosóban Németben, vegyes közösségben? Viszont aki hasonló cipőben jár mint én, hogy megpróbált jó helyen elhelyezkedni a szakmájában(laza 8 órás munka, csak délelőtt) alig kapott nettó 120-at, most úgy komolyan van annak a bohóckodásnak értelme? Persze ott is hagytam 2 hónap után.


Ahol lakom onnan 7en vannak külföldön már jó ideje, és a képeik alapján puszta buli szórakozás az egész, munkában, és azon kívül is, és jut idő másra is.


2017. jan. 4. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Az a szégyen, ha a saját környezetedet figyelembe nem véve a tőled sok ezer kilométerre lakó idegeneknek próbálsz megfelelni. Kicsit kevesebb liberó propagandát kéne olvasni.
2017. jan. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor megkérdezem másképp, szerinted az a normális, hogy alig dolgozik már fiatal friss fő állásúként?
2017. jan. 4. 17:07
 3/3 anonim ***** válasza:
46%

Igen, normális. Miért dolgozna, ha nem kap érte annyi pénzt, amiből megélhetne? Inkább az a hülye, aki ki tudna menni, de inkább éhbéren dolgozza ki a belét itthon. Ők kimentek és a jelek szerint így jobb nekik mint neked, te pedig irígykedsz.

Amúgy ne szidd azokat akik kimentek, mert neked tettek vele jót. Növelik a munkaerőhiányt és ha ez így halad, akkor előbb-utóbb kénytelenek lesznek az itthoni munkáltatók is normális bért adni, vagy nem lesz aki dolgozzon nekik.

2017. jan. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!