Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Titeket ert mar barmifele...

Titeket ert mar barmifele attrocitas Budan?

Figyelt kérdés
Szeretnek odakoltozni, de lany vagyok, es nincs senkim, szoval teljesen egyedul maszkalnek mindenhova, de sok ismerosomtol hallottam, hogy sokszor probaltak oket kirabolni vagy akar kessel fenyegetni
2018. márc. 17. 10:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
65%

Kelenföld vasútállomásnál, Nagytétényben a Campona-Rtl székház közelében, és Óbudán a Filatorigátnál laktam.

Kelenföldön rengeteg a tarháló, ha mész végig az aluljárón, ne fogadj el semmilyen szórólapnak kinéző dolgot, ki se vedd a fülesed és nézz előre. Ha vékony testalkatod van, vagy lány vagy, akkor lehet, hogy eléd is be fognak ugrálni, hogy hogy lehetsz olyan szemét, hogy nem támogatod a kamualapítványukat, és elkezdenek lökdösni. Bele kell hajolni a fejükbe, odamondani a véleményed arról, hogy ő maga mekkora mocsok és az édesanyja melyik foglalkozást űzi, akkor látják, hogy veled nem tehetik ezt meg.

Óbuda ennél sokkal rosszabb, volt a közelben egy Eurocenter nevű bevásárlóközpont, mentem nagybevásárlásra szombat délután, de még mielőtt kiszálltam volna az autóból, kaptam nagymamámtól egy telefont. Beszélgetek vele az autóban, és előbb csak kopog a büdös gyökér parfümárus az ablakomon, aztán már püföli. Letekertem, megérdeklődtem tőle, hogy mit csinál jó ember, nem látja, hogy épp nem érek rá a hülyeségére, erre megvillantja a bicskáját. Én is megvillantottam az enyémet. Kicsit aggódtam, hogy lesz-e box, mikor kisálltam, de addigra már talált másokat.

Én úgy vagyok vele, hogy miskolci vagyok, nem b*sznak ki velem, de ezen a két helyen szar volt lakni. Nagytétény szerintem jó hely, annyi, hogy a Camponában hétvégenként reggel családi nap van, ezért reggel nyolctól megy a gyerekducduc, ami felhallatszik a kis utcákba is, de kibírható.

Egyébként laktam még a Liget téren, a rettegett Havanna lakótelepen, a mostani Újpestem se egy Rózsadomb, de nekem a rosszabbnak mondott kerületekkel jobb tapasztalataim vannak, mint a jónak tartott XI/III kerülettel.

2018. márc. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Nem tudok még hozzászólni, de mivel én is tervezem a költözést, figyelem a kommenteket. :)
2018. márc. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Érdekes engen szórólaposok még sosem támadtak meg. Egyszer, de már vagy 15 éve, valaki fogdosott a 4-6on, meg egyszer pár éve egy félmeztelen hajléktalan nő (!) hátbavágott a Blahán. Más egyéb nem történt, pedig sokat járok pesten. Villamoson vannak bolondok, de azok többsége veszélytelen, csak magában beszél, vagy veszekszik. Verekedést egyszer láttam, az egy drogos fickó volt, aki verekedni próbált, de egyik utas egykézzel kiütötte.


Az ismerőseid gondolom valami nagyon sittes helyen lakhatnak. De ha félsz, vegyél egy gázsprayt, és legyen mindig a táskádban, vagy a zsebedben.

N

2018. márc. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Dél Budán lakom, alapvetően normális környék, persze akad 1-2 csöves a villamoson vagy főként részeg fiatalok, idősebb alkoholisták. De simán elmegyek sétálni vagy akárhova.


Idestova 10 éve vagyok Budapesten, még személy szerint egyszer sem támadtak meg. Kisebb atrocitások, beszólás, belém kötés volt, megesett hogy piás csöves bicskával jött oda a megállóban, de látta, hogy velem nem érdemes szarozni.


Igazából semmivel nem veszélyesebb mint bárhol máshol az országban.

2018. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ráadásul a biztonság nagyban függ az adott viszonyoktól.


Én 5 éve lakom egy albérletben. Volt egy év, amikor ideköltözött az egyik idős nénire az alkoholista fia, majd annak a drogdíler unokája. Napi onnantól napi rendszerességgel tűntek el dolgok a házól, folyosón semmit nem lehetett hagyni, még a virágot is elvitték az ablakból. Heti rendszerességgel volt szétverve a közös rész üvege, bejárati ajtaja. Meg hetente jöttek elégedetlen "vásárlók" akik üvöltözve fenyegették a srácot. A csaja szintén drogos volt, volt hogy az utcán üvöltözött teljesen készen éjszaka.


Szerencsére egy ideje eladták a lakást és elkotródtak a környékről.

2018. márc. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, kisugárzás-függő az egész :) Ebben nem különbözünk az állatoktól, tudat alatt mindenki fejében ott van az a bizonyos falkasorrend.

Két esetben van sanszod rá hogy beléd fognak állni, ha messziről látszik, hogy áldozat vagy vagy ha agresszív, kötözködős fejjel hívod ki magad ellen az ellent :D


Én rengeteget mászkálok alacsony, vékony kis nő létemre a belvárosban, pest külső peremén és budán is, éjszaka is egyedül, sőt hajnalban imádok kerékpározni, amikor már üres a város. Összesen négy esetet tudok felhozni, pedig találkoztam már zűrös arcokkal. Mindegyiknél a reakcióm volt az, ami megmentett.

Még középsuliban állt nekem egy roma kislány bicskával a kezében, a telefonom akarta elvenni. A szája nagy volt, de csak az, közöltem vele hogy nincs időm a hülyeségére és mentem tovább. Nem jött utánam.

A 4-6-oson akartak kizsebelni, de éreztem, hogy a táskám csszegeti a jóember, hátrafordultam, nyitva volt pont egy üres zseb. Rászóltam, hogy ráb szott, mert a pénztárca a másik oldalon volt. Hanyatt-homlok menekült persze.

Budán a várnál egy másik madárnak sikerült tényleg kivarázsolnia a pénztárcám a táskámból, de észrevettem, kaptam a keze után. Inkább elhajította és leugrott a buszról.

Épp a minap fogta meg a seggem egy ürge pesti aluljáróból felfelé jövet. Megkérdeztem tőle, hogy felrúgjam-e, igencsak hamar lekoccolt.

Volt egy ötödik is, de azt nem számolom ide, mert szánalmas volt :D Budán akart pár hippifejű hülyegyerek apró tarhálni tőlünk a párommal, de nem adtunk nekik, erre elkezdtek kötözködni, meg fenyegetni hogy most jól elvernek, de persze miután körberöhögtük őket, visszavonultak pár méterre távolabb és ugattak, mint a kutyák :DD


Ne aggódj, nyugodtan gyere fel, nem lesz bajod ha nem füled-farkad behúzva közlekedsz. A szemed legyen elől, ne konfrontálódj senkivel ha nem muszáj és ne tartsd a táskád úgy, hogy hátulról bele tudjanak túrni. Ennyi a dolog nyitja.

2018. márc. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, egyszer megállított valami drogdíler is, szépen elbeszélgettem vele hogy nem kérek semmit, nem érek rá beülni sehova és örülök, hogy elnyertem a tetszését. Elköszöntem tőle és mentem tovább :D
2018. márc. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
44%

Nem hiszek abban, hogy ezt bevonzza az ember, ez tipikus áldozathibáztatás. Ha igaz lenne, már halott lennék, mert beszarva, szorongással, szociális fóbiával mászkálok, és minden második emberről azt hiszem, hogy meg akar ölni.


De még soha nem bántott senki. Persze a 2-es metrón középsulis koromban láttam egy pasit, aki a csupasz farkát markolászta, és dörgölte másoknak. Láttam részegeket, akik hánytak, aztán nézték, nekem mondjuk ezért tetszik a nem egylégterű metró, mert az őrültek, verekedők meg a szag elől át lehet menni a másik kocsiba, de hát akik erről döntenek, nem metróval utaznak, nem vézna kis nők.


Amúgy én a Havanna lakótelepen nőttem fel, és soha nem tudtam, hogy, ahogy valaki fentebb is írta, "rettegett" lenne, csak felnőttfejjel tudtam meg.

2018. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Egész életemben vagy ott éltem vagy ott dolgoztam vagy átutaztam rajta és közben ott intéztem a dolgaimat. Sem diákként, sem felnőttként nem volt semmi. (Jó, még diákként egyszer kizsebelték a bérletemet a BKV-n, de ez benne van a pakliban. Olyan, hogy valaki kellemetlenkedett volna vagy rám szállt volna, nem volt)

35N

2018. márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

18-as az más, mert te nem reszketsz hanem feszült vagy és ez érezhető rajtad :) Nekem is voltak anno pánikrohamaim, ismerem az érzést, ilyenkor kerültek az emberek mint a veszett kutyát, mert látták rajtam hogy valami nem oké és nem tudták hova tenni.

Én láttam már olyanokat, mint akikről beszélek is. Közel mész hozzájuk naplemente után és szó szerint megugranak, jó hogy nem pisilnek maguk alá. Látszik minden mozdulatukon, az arcukon hogy el vannak veszve, félig rohanva mennek tovább és minden második lépésnél lesnek maguk után, mintha maga a sátán lennél. Tipikus ilyen az is, amikor valaki vezetés közben nem elkerüli a simán kimanőverezhető balesetet, hanem visítani kezd és elengedi a kormányt. Vannak ilyen tipikus préda-emberek, ha megijednek pont ugyanúgy viselkednek, mint a prédaállatok. Nem nehéz kiszúrni őket, és ha valaki balhézni akar akkor nyilván nem abba fog beleállni, aki talán meg is próbálja védeni magát.

2018. márc. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!