Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Titeket mi idegesít legjobban...

Titeket mi idegesít legjobban a különböző családi összejöveteleken? Hogy viselitek el ezeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gondolom vagyunk még itt az oldalon rajtam kívül egy páran akiknek a hátuk közepére nem hiányzik egy-egy rokon névnapja, szülinapja vagy a nagy családi összejövetel húsvétkor.

Ti hogy viselitek el ezeket/ mik a legjobb kifogásaitok ha kihagytok egy ilyen eseményt?



2018. ápr. 13. 17:52
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ és mindenkinek aki vette a fáradtságot és leírta a történetét, nem gondoltam volna, hogy ennyien összegyűlünk itt a kérdés alatt, ment is a zöld pacsi mindenkinek!


Természetesen további válaszokat/történeteket szívesen várok, addig is kitartást kívánok mindenkinek a családhoz, főleg így választások idején, ha más nem adjon az erőt, hogy nem vagytok ezzel egyedül!

2018. ápr. 14. 13:16
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére már nem szokott lenni családi összejövetel. Amíg volt, addig jött a jópofizás, a nyalizás, a kioktatások, hogy ők mindig mindent jobban tudnak nálam, a politizálás, a rosszabbnál rosszabb témák (vannak egy néhányan, akik az unalmas életüket próbálják elmesélni egy kis felturbózással). Aztán jönnek a snassz témák, hogy "mi újság van velem, hol tanulok" (miközben ezt ezerszer elmondtam és mások is elmondják nekik), "van már barátnőm? NINCS?! Mégis miért? Mikor fog tudni akkor az én esküvőmre jönni és hogy lesznek így gyerekei?" (kössz, hogy rendezitek az életemet, de nélkületek is menni fog, illetve mennének majd a kibeszélések és a fúrások, ha tudnák, hogy kivel is vagyok együtt, mert ebben az esetben mindent megtennének egy számukra remek szétválasztás miatt, bárki is legyen az a lány), "olyan sovány vagy, eszel te rendesen? Miért nem eszel ebből is és abból is 8 tányérral?" (eléggé súlyos ételallergiám van és ha ennék valamiből, amit nem fogyaszthatok el, vihetnének a sürgősségire, de természetesen tudják ezt, továbbá amikor mondtam, hogy miből mennyit eszek, amit megehetek, akkor meg jön a dagadt disznózás, mert evészavarom is van, rengeteget eszek a sok idegeskedés miatt). Saját véleményem nem lehet, ha próbálnék velük értelmes ember módjára társalogni, akkor meg néznek, hogy mit is akarok tőlük. Ergo legyek olyan, amilyen tulajdonságokat ők rám akarnak ruházni. Általban sokan csak akkor szoktak nekünk szólni, ha őnekik kell valami (pénz vagy segítség)... Utáltam a családi összejöveteleket is, meg a rokonságot is. Ha tudom, hogy itthon lesz valami ünnep (például szülinap vagy névnap), akkor programot szervezek magamnak, így ezeket a kellemetlen heyzeteket el tudom kerülni. Viszont ezek miatt nem vártam sosem a saját születésnapomat a névnapomat vagy esetleg a karácsonyt és a húsvétot. Ha telefonálnom kellene velük, akkor már attól egyből gyomorgörcsöm lesz... 22/f
2018. ápr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nálunk ez már nem divat,hála a jó égnek.

Mondjuk idén sem úsztuk meg a húsvétot.


"Ja szerintem azért nincs meg a diplomád,mert nincs nyelvvizsgád":D

"Jó lenne már,ha valaki megnősülne,mert nem 70 évesen akarok mulatni".


Bár már kb 5 évvel ezelőtt is elmondtam az illető rokonnak,hogy nálunk nem lesz sose esküvő,mert nem hiszünk a házasságban,leginkább a szingliségben.

De szerinte nekünk azért kellene elba-sznunk az életünket,hogy ő egy éjszaka alatt jól leigya magát.

Csak nem tudom ehhez minek kell mindenáron esemény:D

2018. ápr. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Kana-chan válasza:
100%

Hogy viselem el?? - SEHOGY!!!!

Ilyen egyszerű... Régen még ilyen 7-8 évesen bírtam a rokonságot hogy mindenki próbál mindenkivel beszélgetni de mára már nagyon meguntam.. kb 12 éves voltam amikor a rokonok karácsonykor és húsvétkor is elkezdtek beszólogatni hogy "Nem nagy ez a gyerek egy kicsit?" "Nem akarsz elmenni futni vagy valami?"(ha ezt nem mondod hülyén halok meg)" Nem ártana a fogyókúra"(Tényleg?? Nem mondod..) A jegyeiddel nem akarsz valamit kezdeni"(mert te tökéletes vagy ugye?) Nehogy szégyenbe hozd a családot"(mert te sose csináltál semmi hülyeséget ugye??) " Hát mikor én ilyen idős voltam mint most te.." (b..zd meg nem száz évvel ezelőtt éltem)meg hogy "nem kéne barátot találnod" "hidd el jobb az ha van melletted egy társ" (mert erre magamtól nem jöttem rá.. bár ezek már ilyen 15 éves koromra kezdtek előjönni) Szóval azóta úgy vagyok vele hogy le van szarva a család és rokonság nagy része.. esküszöm .. egész évben soha senki nem találja meg a házunkat de karácsonykor húsvétkor és szülinapokkor valahogy mindenki azon a kib..szott telefonon és csengőn lóg... ennek hála minden ilyesmit megutáltam.. ezek után egyik évben véletlenül meghallottam a rokonságot amikor szülinapomra egy saját tortát választottam (mert ezt anyám szokta) és elkezdték mondogatni hogy "ez a gyerek nincs elszállva magától" meg ilyenkor próbálok kedves lenni erre ezt hallom a hátam mögött "Minek örül ennyire? Mint valami bolond gyereke? Hogy képzeli ez? Mit képzel kinek a gyereke? Csak azért mert próbál hízelegni" És aztán folyt. köv. "Én megmondtam, Tudtam én hogy ez lesz, Már akkor megmondtam előre" de komolyan mit élveznek ebben?.. azóta a tortámat is inkább magam sütöm meg ha ilyesmi van "Szól csak nyugodtan, Bennem bízhatsz, Én megadom amire vágysz"Ugyanazoktól akik a hátam mögött kibeszéltek hát az betette a kaput.. Az ünnepeket és hasonlókat otthon a szobámban töltöm egy jó film társaságával vagy ha mégis megjelenek a különleges alkalmon akkor is valamelyik sarokban vagy a ház legeldugottabb szegletében lehet engem megtalálni.. azóta ilyen eseményen nem is nagyon mosolygok csak ha szívből jön és azok is ilyen beszólások hatására történnek hogy "Miért ilyen antiszoc?" MEG hogy "biztos nincsenek barátai" És én csak ülök és jót vigyorgok ezeken a vén banyákon és öregembereken mert tudom hogy én soha nem leszek ilyen búval b..szott mint ők..


Szóval ha valaki elmegy egy ilyen eseményre legjobb az ha csak elengeded ezeket és éled tovább az életed mint ha misem történt volna.


Köszönöm hogy elolvastátok! (Ha valaki megtette) :)

2018. ápr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!