Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez a kérdés az introvertált...

Ez a kérdés az introvertált és extrovertált embereknek is szól, szóval ti hogyan vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
Röviden , tömören 20+/F vagyok és erőteljesen introvertált . Arra lennék kiváncsi hogy az ehhez hasonló emberek hogyan élik meg a mindennapjait , hogyan bírják a sulit vagy munkahelyet !? A kérdés másik fele az extrovertáltaknak szól , ti hogyan álltok hozzá az iskolában vagy munkahelyen egy introvertált emberhez ? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat ! :)

2018. ápr. 24. 22:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

"Összespanolok bárkivel, aki normális" – Miért, az introvertált nem normális?


„lehet is valamiről beszélni” - tehát velünk szerinted nem lehet beszélni?


„Inkább érdekes emberekkel töltöm az időt” - egy introvertált nem lehet érdekes?


„ülök a sarokban a fájdalmammal és nem szólok egy szót se” – ennyit tudsz az introvertáltakról?


„az ilyeneket max. szívatni szoktuk” – no comment


#27. Igen, az ilyenek miatt, akik még felnőtt korukban is lenézőek, és a fejüket összedugva, óvodás módra röhögik ki, akik nem úgy gondolkodnak, mint ők/nem olyan a felfogásuk, mint nekik/ nem olyan színű a kertjükben a fű, mint neki. És sajnos manapság eléggé divattá vált fikázni a másikat.

2018. ápr. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%
Mesélj még Reaper mesélj még...
2018. ápr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
77%

71%-os egy arrogáns,öntelt,lekezelő,sznob,intoleráns,nagypofájú alak....

Én gyűlölöm az extrósokat,mert nem képesek egy másodpercre se kussban maradni,állandóan pörögnek,mindenkinek benyalnak(persze nem őszintén),kifele vagánykodnak,meg szivatják/szekálják,aki nem olyan,mint ők!

Hanyiger,ahol tart ez a társadalom!

2018. ápr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
*68%
2018. ápr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Van egy olyan dolog hogy asszertív jogok listája. ezt tudotosítsd magadban ha önbizalomhiányos vagy, vagy nem tudod hogyan bánj az emberekkel.. Segíteni fog


1. Jogod van ahhoz, hogy önbecsülésed és méltóságod megőrzése érdekében megfelelően eljárj, még akkor is, ha ezt valaki sérelmesnek találja – feltéve, ha indítékaid, szándékaid nem agresszívek.

Nem vitathatod el mások jogát, hogy hasonlóan járjanak el, még ha ezt sérelmesnek is találod, ha egyébként indítékaik nem agresszívek.


2. Jogod van ahhoz, hogy tisztelettel bánjanak veled, meghallgassanak és komolyan vegyenek.

Neked ugyanígy kell bánnod a hozzád fordulókkal.


3. Jogod van ahhoz, hogy nemet mondj anélkül, hogy bűntudatot éreznél.

Nem várhatod el a másiktól, hogy bűntudatot érezzen, ha nemet mond a kérésedre.


4. Jogod van ahhoz, hogy információt kérj szakmabeliektől, beleértve az orvosokat is.

Kötelességed tájékoztatni azt, aki ezt kéri tőled, azokról a dolgokról és tényekről, amelyek őt személyében érintik.


5. Jogod van arra, hogy ha önérvényesítő jogaid értelmezésében bizonytalanságok vannak, akkor ezeket tisztázd az érintett személlyel.

Tudomásul kell venned a másiknak ugyanezt a jogát, még akkor is, ha te ilyen problémákat nem látsz.


6. Jogod van bármit csinálni, amíg ezzel nem zavarsz, nem korlátozol, nem hozol hátrányos helyzetbe másokat, nem akadályozod őket saját jogaik érvényesítésében.

Nincs jogod kifogásolni senkinek a cselekedeteit, míg az előbbiek érvényesülnek.


7. Jogod van arra, hogy tévedj, hibát ejts és viseld azok következményeit.

Nincs jogod elvitatni a másik jogát arra, hogy saját hibáira, tévedéseire úgy tekintsen, mint tevékenységének természetes kísérőire, és ne érezzen miattuk bűntudatot, amíg az általa okozott hiba nem korlátozza mások lehetőségeit és jogait.


8. Jogod van arra, hogy megváltoztasd a döntéseidet.

Tiszteletben kell tartanod, ha valaki egy csak rá tartozó kérdésben, saját felelősségére hozott döntését megváltoztatja. Nincs jogod számon kérni, miért tette, hacsak döntése nem sérti valamely megállapodásotokat vagy közös érdeketeket.


9. Jogod van arra, hogy döntésed logikátlan legyen.

Másoknak joga van ugyanerre, és nincs jogod saját logikádat számonkérni rajtuk.


10. Jogod van azt mondani, “nem tudom”, ha az iránt érdeklődnek, mérlegelted-e döntésed minden következményét és tényezőjét, mielőtt döntöttél.

Nincs jogod elvárni senkitől, hogy mielőtt dönt, tökéletesen átlássa döntésének legtávolabbi következményeit is. Nincs jogod arra, hogyha ezt elismeri, és az általad fontosnak tartott szempontot nem tartja fontosnak, felelőtlennek tartsd őt, ha egyébként a legalapvetőbb tényezőket és következményeket számításba vette.


11. Jogod van arra, hogy magatartásodat, gondolataidat, érzéseidet magad ítéld meg, magad vállald értük a felelősséget, magad viseld következményeit, amíg ezek nem zavarnak másokat önérvényesítési jogaik gyakorlásában.

Tiszteletben kell tartanod mások jogát ugyanerre.


12. Jogod van arra, hogy magatartásodat ne magyarázd mások előtt, ha ez nem érint előzetes megegyezést vagy közös érdeket.

Ugyanez vonatkozik másokra is.


13. Jogod van arra, hogy a másokhoz való viszonyodat magad alakítsd, a magad által választott eszközökkel, feltéve, hogy ennek során nem sérted mások jogait.

El kell ismerned mások jogát ugyanerre.


14. Jogod van eldönteni, hogy vállalod-e vagy sem a felelősséget mások problémájának megoldásáért. Ha segítségedet visszautasítják, nincs jogod megsértődni.

Nem igényelhetjük másoktól, hogy problémáink megoldásáért felelősséget vállaljanak. Ha mégis ezt akarják, jogunk van visszautasítani a segítségüket.


15. Jogod van arra, hogy függetlennek érezd magad mások jóindulatától, amikor velük ügyeidet intézed, és eltekints attól, hogy előzőleg elnyerd a jóindulatukat.

Nem tarthatsz igényt erre másoktól sem.


16. Jogod van azt mondani másoknak, nem érted, mit akarnak tudatni veled, ha szándékaikat, problémáikat, érzéseiket, gondolataikat csupán jelzésekkel próbálják közölni és azt várják tőled, hogy kitaláld azokat.

Nincs jogod elvárni, hogy mások megértsenek, ha csupán jelzések útján próbálod meg tájékoztatni őket.


17. Jogod van az egyedüllétre.

Nincs jogod másoktól zokon venni, ha időről időre magányba akarnak vonulni.

2018. ápr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Introvertált vagyok, de nem jókedvemből, a rengeteg kiközösítés és megalázás után így alakult. Megvagyok egyedül is de gyakran nagyon hiányoznak az emberi kapcsolatok.
2018. máj. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Erősen introvertált személyiség vagyok, bár nincs sem depresszióm, sem szociális fóbiám, sem semmi egyéb az introvertáltságomon kívül, ami akadályozna a társas kapcsolatok kialakításában. Egész nap a kidolgozatlan ötleteimen kattogok, kutatgatok, utánanézek annak, ami érdekel, és gyakran vészem el a gondolataimban. Emiatt sokan tartanak furcsának és különcnek, de őszintén szólva, nem érdekel senki véleménye, de nyilván tiszteletben tartom mindenkiét.

Elég közömbös és érzelemmentes vagyok a környezetemmel szemben, mert valahogy nem kötnek le más problémái, és nem érdekel más élete sem. Ezért meg fognak kövezni egy páran, de szerintem rengeteg ember idióta, és nem, itt nem a szakmunkásokra meg a nem diplomásokra gondolok, mielőtt félreértenétek. Hülyéknek áll a világ, és manapság még a gyökkettes intelligenciahányadossal rendelkező egyénekhez is hozzávágják a diplomát. Találkoztam értelmesebb szakmunkásokkal, és idióta diplomásokkal is, ezzel pedig arra akarok kilyukadni, hogy az emberi hülyeség nem mérhető végzettségben. :))

Visszatérve a lényegre, nekem nagyobb élvezet egy jó könyvvel bekucorodni a sarokba, miközben szól a zene a hangfalból, mint elmenni bulizni egy szórakozóhelyre, vagy egy házibuliba (egyetlen egyszer voltam házibuliban, hát...maradjunk annyiban, nem nekem találták ki). Persze ez nem azt jelenti, hogy nincsenek barátaim, mert vannak, csak húsz helyett kettő. :D

S szerintem senki sem gondolná rólam, de mindenféle témához hozzá tudok szólni, az már természetesen más kérdés, hogy nem tölt el jókedvvel az időjárásról és mások kipofázásából álló üres fecsegés. :D

Bocsánat, jól elkanyarodtam a kérdésed valódi témájától, de csak próbáltam leírni, milyen vagyok valójában, hogy könnyebben megértsétek a viselkedésem okát, mibenlétét. :)

Jövő tanévtől leszek gimnazista, így csak a múltbéli tapasztalatimra tudok támaszkodni, ha nem gond. :D

Szóval, általános iskolában eléggé különböztem az osztálytársaimtól, nem is tudtam beilleszkedni az osztályközösségbe. Igazából nem ütött szíven, hogy nem szívesen vannak velem, nem tartottam igényt a társaságukra sohasem. A tanítási idő számomra egész tartalmasan telt, a legelhanyagolhatóbb órákat végigaludtam, az olyan órákon, amik nem érdekeltek, de fontosak lesznek a későbbiekben is (irodalom, nyelvtan, történelem), jegyzeteltem, de amúgy tökéletesen máshol jártam fejben, és azokon az órákon, amik érdeklődéssel töltöttek el (biológia, kémia, matematika, német), hatalmas odaadással figyeltem, szinte magamba szívtam az órán a tudást. :D Voltak is emiatt irigyeim az osztályból, akik strébernek tituláltak a jó jegyeim miatt, holott sosem szakadtam bele a tanulásba... Ami érdekelt, abba természetesen mélyebben beleástam magam, emiatt is lett nagyobb a tudásom sok anyagból, mint a többieknek (bár, messze nem elég). Lényeg a lényeg, hogy a kötelező tanítási órákon jól elfoglaltam magam, szünetben megírtam a leckét, a tanítási nap végezte után pedig elmerültem a "kutatásaimban", egy jó könyvben, zenében, a fő szempont az volt, hogy egyedül legyek. :) Tehát ja, bírtam a sulit, az odajáró embereket már kevésbé, vannak barátaim, vannak céljaim, van életem, csak introvertált vagyok, és nem olyan buzgón vetem bele magam egy házibuliba, mint egy bakteriofágokról vagy éppen a fekete lyukakról szóló videó elemzésébe (akit érdekel, Kurzgesagt a csatorna neve), hogy aztán továbbgondolhassam, milyen betegségeket lehetne gyógyítani a bakteriofágokkal, vagy azon tépelődjek, vajon mi van a fekete lyukak eseményhorizontján túl. Néha persze nekem is szükségem van egy közös mozira a barátokkal vagy valami, de nem jellemző, hogy magamtól vessem bele magam a társas élet rejtelmeibe.

Szeretném megjegyezni továbbá, nem kéne azért minősíteni valakit, hogy introvertált vagy extrovertált-e az illető, mert hatalmas tudatlanságról árulkodik, ha valaki ez alapján ítél meg egy másik embert. Mindegyik típusnak vannak előnyei és hátrányai, és egyik sem lesz feljebbvaló a másiknál, ideje lenne felfogni. Szörnyű volt végigolvasni a hozzászólásokat, amiben egymást nyúzták a kedves válaszolók, ezzel is bizonyítva a felszínes tudásukat a nagyközönség előtt. Lehet, hogy az az extrovertált fickó egy bunkó paraszt, de attól még a többi extrovertált lehet normális (Az egyik barátom az, és hihetetlenül kedves, nyitott mindenre, igazi energiabomba. Egy idő után fárasztó tud lenni, azonban nála normálisabb embert nem ismerek.). Ugyanígy nem igaz, hogy az összes introvertált kiemelkedően okos és kreatív, de ehhez már nem is fűznék semmit. Nem az határozza meg az intelligenciaszinted, a kreativitásod mértékét, vagy bármit veled kapcsolatban, hogy szeretsz-e társaságban lenni vagy sem. Egyszerűen csak ad egyfajta gondolkodásmódot, de nagyrészt a genetika és a környezeti tényezők határozzák meg, milyen leszel végül. :)) Úgyhogy illene abbahagyni mindkét oldalnak a vitát, mert csak magatokat járatjátok le. Szálljatok magatokba, egyik oldal sem az atyaúristen, hogy lenézze a másikat...

[link]


[link]


[link]


[link]

2018. júl. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Na tehát 7-es, szerintem te vagy az egyik ok amiért sok ember meg akar halnixdd remélem a hozzád hasonló emberek a trendeket (cigit,drogot, füvet meg minden szart) követve szép lassan szenvedve fog kipurcalni..ne is purcanj ki inkább. Nézd végig inkább hogy milyen érzés megalázva lenni, de persze a nagyon extrovertáltak nyílván kinyílvánítják még egy hullának is hogy velük mi történik. Nem tudják befogni a repcses szájukat. És oké hogy azt mondod hogy az introvertáltak unalmasak, de te meg a kis figyelemhiányos klónjaid egy rohadt idegesítőek, hangosak, irritálóak és beképzeltek. Na köszönöm.
2023. febr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
13-as hát igen. Ez kb olyan logika mint a gazdagok és szegényebbek. A gazdagok szerencsések, és nem akarnak szegények lenni. Egyesük még így is egy beképzelt csitri, mint aki azt hiszi hogy olyaan rossz élete van. Na ez így van egyes extrovertáltakkal is :)
2023. febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!