Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha nincs bennem együttérzés...

Ha nincs bennem együttérzés akkor ilyen helyzetekben színlelni kell vagy jobb csendbe maradni?

Figyelt kérdés
Utálom ha valaki panaszkodik és általában elküldeném oda hova való,de az nem mindig jó.Apám azt mondta hogy az intelligens ember viselkedik,megtartja a véleményét és próbál megfelelni az átlagos normáknak mert az több kaput nyit ki mint a bunkó stílus még ha jól is esik.
2018. aug. 5. 21:31
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Miért is érdekeljen? Érzelmekkel nem lakik jól az ember.
2018. aug. 5. 23:08
 12/26 he84 ***** válasza:
Nem jó egyik se, de a színlelés főleg nem, mert azzal átvered a másikat. A manipulálás szintén rossz. És de, igenis kell ahhoz legalább egy minimális empátia, hogy jól átlásd, átérezd a másik helyzetét.
2018. aug. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Valamiért senki nem magyarázza el hogy az nekem miért jó.
2018. aug. 5. 23:31
 14/26 anonim ***** válasza:
Érzelmet megmagyarázni? Na már itt a probléma.
2018. aug. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Azt magyarázd meg,hogy mivel jutok előrébb ha átérzem a másik nyomorát?
2018. aug. 5. 23:51
 16/26 A kérdező kommentje:
Néhányan az empátiával takaróznak ha nem szolgálom ki a vágyaikat
2018. aug. 6. 00:28
 17/26 A kérdező kommentje:
A legjobb barátomon kívül nem sok emberhez kötnek dolgok,max a családomhoz de az amolyan "törvényszerű" kötődés.
2018. aug. 6. 01:31
 18/26 anonim ***** válasza:
Nem azért mondták előttem hogy nem fogod megérteni mert buta vagy, de ha nem tudod - tudattal, fejből - hogy miért jobb ha van egy kis empátiád, akkor nem érzed. Lényegtelen hogyan, miként magyarázom/magyarázzuk, érzéseket nem lehet. Nem fogod tudni, mert NINCS meg benned.
2018. aug. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
...folytatnám, és ezek után bármit, bárhogy magyaráznánk el neked, nem tudnád, mert számodra nem létezik, nincs.
2018. aug. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Õszinte lehetsz, de nem föltétlenül bunkó stílusba.


Nem értem egyesek miért keverik az õszinteséget a bunkósággal.


Én eltudok mondani bármilyen véleményt, jó indulatúan, anélkül, hogy bunkónak hangzana.

2018. aug. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!